Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a jó megoldás,...

Mi lenne a jó megoldás, kapcsolattartáskor párom fia hol aludjon?

Figyelt kérdés
Van három gyermekünk ,nekem egy 6 éves gyermekem, páromnak 5 éves gyermeke, és egy közös 2 éves. A 2 éves velünk alszik. A másik 2 nek van külön szobája, a párom fia nem akar magába aludni ezért a matracát beteszi éjszakára az én gyermekemhez és ott alszik. Ez így zajlik egy éve. Most szombaton jött anyósom ezt meglátta. Tegnap hívta a férjem, hogy neki panaszkodott a gyerek, hogy matracon alszik, de ezt senkinek nem mondta el csak neki. Anyósom azt mondta aludjon velünk egy szobába tegyük ide az ágyát. A kicsi felébred éjszaka, a másik szobába nem fér el 2 ágy. Mit tudunk csinálni? De ezt a,gyerek találta ki, hogy matracon alszik.

2018. szept. 27. 16:18
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Kapcsoltatja, bocsánat. Minden ember hibázik, és van képzetségünk.
2018. szept. 27. 17:54
 12/31 anonim ***** válasza:
83%
Milyen gyakran alszik nálatok a párod gyermeke? Jól értelmezem, hogy az anyjával él, és csak kapcsolattartáskor van nálatok?
2018. szept. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
90%
A gyerek a saját, megszokott környezetében érzi magát biztonságban. Az ő otthona az anyukájánál van, nálatok csak a láthatáskor tartózkodik, ahogy számolom 4 éves kora óta van ez a matrac-ügy. Egy 4 éves gyerek még nem könnyen dolgozza fel, hogy időnként más környezetben van, többek között ezért alakul ki a félelem-érzete. Ha a két gyerek részére van két szobátok, miért nem csináltok nekik az egyikből hálót, a másikból játszós-tanulós szobát? A fentebb említett emeletes ágyat csak akkor javaslom, ha a Te gyerekedet lehet fent altatni, mert a félős gyereket veszélyes felteni a fölső ágyra.
2018. szept. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ezt az anyós találta ki.

Nem hinném, hogy a gyerek pont neki panaszkodik, apja-anyja is van.

Mellesleg én épp önként és dalolva alszom matracon, kényelmesebb, mint az ágyam, így váltottam.

Először is a kissrácot meg kellene kérdezni, mondja el ő, mit szeretne.

2018. szept. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
85%
De ha a matrac befér éjszakánként, mikor ott van, akkor egy összecsukható/felfújható vendégágy miért nem? Azt is csak éjszakára kéne felállítani, reggel össze lehet csukni, és nem lesz útban.
2018. szept. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
A vendégágyat azonnal mondta férjem az anyának, de erre is azt mondta, hogy az se lenne jó mert akkor sincs igazi ágya.
2018. szept. 27. 19:30
 17/31 A kérdező kommentje:
Egy hónapban , négy éjszakát alszik itt, nem sokat, hogy ennyire problémázni kellenne miatta. Nekem is az fura, miért nem az anyukájának mondta. Még külön szoba is van , ahol aludhatna.
2018. szept. 27. 19:33
 18/31 anonim ***** válasza:
37%
Ha most 5 éves lennék,és ilyen zagyvalék családban kellene élnem,teljesen kitérnék a hitemből,ezt felnőtt fejjel írom .Még így is dührohamot kapnék .Szülők szétmennek.Szokjam meg az új nőjét meg annak a gyerekét,de még plusz egy közöst is,persze...meg 1 hónapban kötelező ott lennem 4 napot abban a zagyvalékban,ahol igazándiból bele se illek.Meg mivel egyedül érzem magam,esetleg becuccolok az ismeretlen gyerek szobájába,hogy mégse egyedül legyek.Katasztrófa.A gyereknek semmi gondja nincs a matraccal,csakis az adott helyzettel maximum.
2018. szept. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
63%

De ha a matrac odafér, akkor az ágy hogy hogy nem? Gondolom, nem kétszer akkora az ágykeret, mint a matrac :D

Szerintem egyébként tök jó együtt aludni gyerekként. Én is imádtam unokatesóimmal együtt aludni. Nem féltünk. De ha együtt voltunk valahol, akkor együtt aludtunk, mert az olyan buli, meg lehet még beszélgetni lefekvés után is :)

2018. szept. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
71%
4-es, akkor kombinálok, amikor akarok. Másrészt semmi kombinációs készség nem kell ahhoz, elsőre levettem, hogy anyós keverése. Harmadszor, rajtam kívül is többen írták, hogy anyós keverése az egész.
2018. szept. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!