Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el hogy szeretnék...

Hogy mondjam el hogy szeretnék havi szinten zsebpénzt?

Figyelt kérdés

Igazából kb félévente ha kapok zsebpénzt, legutóbb áprilisban, négy ezer forintot. Jó, mondjuk nekem nem kell havi szinten ennyi, de azért szeretnék elmenni néha ruhát venni ( turiban jobb szeretem) esetleg venni egy könyvet, melyről tudom, hogy mem lesz meg a könyvtárban. Elmenni barátokkal kávlzni, szórakozni(nem bulizni), mondjuk egy koncertre, esetleg moziba, színházba. Meg venni kaját, ha nincs, esetleg kifogyok tollból, füzetből. Hogy vezessem be, hogy jó lenne, ha a zsebpénz fix időközönként és fix összegként lenne?


16/l



2018. okt. 6. 10:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%

Anya, apa, lehetne hogy havonta kapjak zsebpénzt? Abból szeretném megoldani a ...amit akarsz.... . Arra gondoltam havi x lenne idealis.


Amúgy diákmunka?

2018. okt. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk érdekes amúgy.... Az én gyerekem 6 éves kora óta kap zsebpénzt....
2018. okt. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Ezt így mondd meg a szülőknek.
2018. okt. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Így, ahogy ide leírtad! A család egy összetartó, egymással legközelebbi rokonságban álló egymást szerető emberek lelkileg közeli kapcsolata, akik egymással érzéseikről, kívánságaikról büntetlenül beszélgetnek. Nem a háziúr és a szolgáló alá-fölérendelt kiszolgáltatott hideg viszonya. Nálatok nem?
2018. okt. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

1-es, nyáron tervezek diákmunkán részt venni, bár anyám ellenzi, szerinte nem értem az értékét... Na mindegy, ezzel az állítással vitába tudok szállni, érvekkel, de ő meg nem érvel csak nemet mond. Viszont nem kell szülői engedély már.


2-es, általánosban, alsóban kaptam. Majd valahogy már nem, elfelejtődött.


4-es, itt szülőnek kell lenni vagy legnagyobb/legkisebbnek, hogy bele lehessen szólni abna, hogy mit akarsz. Pl nekem emiatt lesz hétfőn tíz órám. Éljen hogy nem foglalkoznak a véleményemmel (középső vagyok, testvéreimnek bármit)

2018. okt. 6. 11:25
 6/16 anonim ***** válasza:
24%

Hát nézd, ez nagyban függ az anyagi helyzetetektől, meg a szüleid prioritásaitól.

Ha nincs pénz, akkor úgyis hiába kérsz, ahogy akkor is hiába kérsz, ha a szüleidnek ez nem fontos.

2018. okt. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
33%
A hétfői 10 órát ne hagyd. Gondolom, valami nem kötelező fakultáció. Egyszerűen ne járj. Állj ki magadért! Téged nem szeretnek?
2018. okt. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
A kérdező 16 éves, szinte még gyerek. Nem értem, miért kell ennyi idős fiatalt egyből munkába küldeni. Dolgozik még eleget. Persze, aki otthon lébecol huszonévesen, az oké... Szerintem mondd meg a szüleidnek, hogy szeretnél zsebpénzt. Én sem kaptam, de ha élsz gyermekem, nem fogom 16 évesen munkába küldeni, hanem fog zsebpénzt kapni.
2018. okt. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Ez a zsebpénz kérdés érdekes. Én nem kaptam anno, de ha kellett ruha, vagy mentem moziba, barátozni, kajára, sulis cuccra...stb arra mindig kaptam pénzt, úgyhogy nagyon nem hiányzott De mondjuk mi elég kevés pénzből éltünk. Te tudod, mennyire lenne ez anyagilag megterhelő a családnak, ha nem, akkor simán csak szólj, hogy szeretnél.
2018. okt. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Otthon szolsz

diakmunka vagy zsebpenz

16 evesen mar minden hetvegen diakmunkaztak a gyerekeink.

2018. okt. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!