Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el hogy szeretnék...

Hogy mondjam el hogy szeretnék havi szinten zsebpénzt?

Figyelt kérdés

Igazából kb félévente ha kapok zsebpénzt, legutóbb áprilisban, négy ezer forintot. Jó, mondjuk nekem nem kell havi szinten ennyi, de azért szeretnék elmenni néha ruhát venni ( turiban jobb szeretem) esetleg venni egy könyvet, melyről tudom, hogy mem lesz meg a könyvtárban. Elmenni barátokkal kávlzni, szórakozni(nem bulizni), mondjuk egy koncertre, esetleg moziba, színházba. Meg venni kaját, ha nincs, esetleg kifogyok tollból, füzetből. Hogy vezessem be, hogy jó lenne, ha a zsebpénz fix időközönként és fix összegként lenne?


16/l



2018. okt. 6. 10:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
10%
Nekem zsebpénz se volt az ösztöndijam is elvették piára---
2018. okt. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
73%

16 évesen én is dolgoztam,2010ben voltam annyi, emlékszem praktirben voltam árufeltöltö.

Én elmentem dolgozni, igaz nem éltem ki a kamszkort,nem lettem gazdag, nem lett barátnöm, életemben nem volt barátnöm, nem buliztam soha. Nem jutottam elöre az életben,de legalább dolgoztam és nem kértem pénzt.

Persze ami késik nem mulik. 24 vagyok most,nem dolgozok, pénzt kérek, és örobáloü bepotolni a kimaradt korszakot, elsö barátnö, elsö buli, elsö haver,eddig sikertelenul. Mert már késö.

Tehát aki kamaszkorban dolgozik, ugy hogy még ki sem alakitotta önmagát az felnöttkorban visszaüt. Mindennek megvan a maga rendje, amikor megtanul az ember járni, amikor megtanulunk beszélni stb. Ugy,a kapcsolat kialskitásának is,ha ez nincs meg tizenévesen soha nem tud sz egyén felnöni és boldogulni.

Szoval kérdezö kérjél pénzt a szuleidtöl, hogy hétvégén menjél legalább moziba társasággal, most éld ki a korodat.

2018. okt. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Látom lenulláztak a troger alkoholisták..
2018. okt. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Csak kelet eu eletkeptelenek a kamaszok

Nyugaton dolgoznak vendeglatas bolt krumplisutes stb

Es elnek es tanulnak is

De lehet magyarorszagon gyenge lusta nep el szulon eloskodo fajta

2018. okt. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
56%
Igen csak nyugaton nem a gyerekből élnek mert van fizetes nem kell az ovodást 3 muszakba kuldeni mint itthon lassan,a magyarok 80 -% érdekbol vállal gyereket..
2018. okt. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én bar 14 evesen dolgoztam nyaranta 1 honapot, azert a lanyomnak nem eroltetem. En nem kuldom de ha akar mehet. Inkabb szeretnem ha kijutna eretssegi elott 1,5 honapra nyaron nyelvet tanulni, tobbre megy vele hosszu tavon mint az 1 havi 120e Ft-tal ( most csak hasra utottem).

En megbeszeltem a gyerekkel hogy tekintettel arra hogy ket kamaszt egyedul nevelek, max 5000 Ft/ho tudok adni (nyilvan mindeb mast megveszek rihat berletet stb nem abbol kell fedeznizk.

2018. okt. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!