Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem engedne továbbtanulni....

Nem engedne továbbtanulni. Hogyan hathatnék rá?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, a jövő tanévben fogok érettségizni. Utána pedig Ausztriába, azon belül is Bécsbe szeretnék egyetemre menni... Ami tőlünk kicsivel több, mint 400 km-re van. Nemrég elmondtam itthon, hogy a fő cél mi is lenne, anya pedig közölte, hogy csak úgy, ha ő is velem költözik. Ezen én is, és apa is nagyot néztünk eléggé... Mert hogy ő belebetegszik, ha én ilyen messze leszek tőle, azt hitte, itt maradok a városon belül és ő már abba sem mert belegondolni, hogy mi lesz, ha 10-20 percre leszek tőle, nemhogy több száz km-re. Meg hogy hallani sem akar Bécsről, vagy az ottani egyetemről és ha nem találok ki mást, akkor majd itthon maradok vele.


Tény és való, hogy anyukám nem olyan, mint én. Én szeretek menni, ismerkedni, felfedezni, tanulni. Ő nem ilyen. Nem fejezte be az egyetemet, inkább férjhez ment és megszült engem. Sehová nem szeret menni, egy 10 napos nyaraláson már a 2.-3. naptól mondogatja, hogy menjünk már haza. Pl. én most nyáron voltam kint nyelvtanulás miatt külföldön pár hetet, és nagyon élveztem, visszamennék bármikor. De anya folyamatosan sírt, ha beszéltünk, és így én sem voltam néha felhőtlenül boldog...


Szerintetek hogy oldjam meg sértődés, veszekedés nélkül?


(17 éves vagyok)


2018. okt. 12. 10:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
56%

Ott a pont a #nemtom hanyasnal, beteg, de nem lehet kezelni mert nem engedi.

Menj el mint a huzat, de latogasd amikor csak tudod, megiscsak az edesanyad. Ha birod ezt az idegesito viselkedest. 30 evesen valoban rossz lesz. En azt ajanlom csak akkor latogasd ha nagyon muszaj. El kell engedned, mert beteg es tonkretesz.

Faj, ciki, evvan. Egyre kevesebb a normalis ember, ez valami 21. szazadi zombijarvany, a felrek#rok, alkholistak, cigaretta fuggok, politizalok, focib#zik, fillerb#szok, rtlklub celebek, fb pozerek, bolond nyuggerek, irigyek es gypo-k orszaga vagyunk, es ebbol sarjadzik rengeteg beteg ember/ kornyezet. Nincs hobbija? Nem boldog a ferjevel?

Menj tanulj nyelvet, kulfoldi iskolaban. Teljesen jo. Ha telon chateltek az nem nyugtatna meg? Igerd meg neki h reggel-delben-este 1x-1x irsz neki.

2018. okt. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ide pszichológus kell. Anyud lelkileg beteg.
2018. okt. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ez nem normális anyukádnak kötödési kényszere van 2018-at írunk nem ciki ha szakembertől kértek segítséget. Ha ebbe nem hajlandó beleegyezni akkor mond meg neki, hogy ez a te célod és neked fájdalmat okozna azzal ha nem támogatná vagy legalább fogadná el. Ha nincs más megoldás beszéld meg apáddal és tényként kezeld mikor beszélsz anyáddal, hogy amint végzel mész Bécsbe ez már tény. Sajnos ilyenkor sok ember kifordul magából és érzelmileg zsarolni kezdhet, ne enged mert rászokik.
2018. okt. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Édesapáddal beszéld meg a dolgokat és próbáljatok rá hatni, keressetek családterapeutát.


Ez egyáltalán nem normális.


Oké, hogy a szülőknek nehezen esik a gyerekük elengedése, de egy átlag normális, lelkileg egészséges szülő ezt feltudja fogni és megtudja tenni.

2018. okt. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!