Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy hozzam fel, hogy havonta...

Hogy hozzam fel, hogy havonta elutalhatná nekem ezt az összeget a felesleges "körbeudvarlás" helyett?

Figyelt kérdés

Szóval, a szüleim elváltak, engem anyu és a férje nevel (17 vagyok). Apával egyáltalán nem is találkoztam kettesben szinte, mióta új felesége van (6 éve)... A nagyszüleim szerint (apa szülei) azért, mert a nő engem ki nem állhat, anyára emlékeztetem és mivel apa kétszer is szakított vele azért, hogy hátha anya visszafogadja, ezért retteg még tőlem is. Semmiben nem számíthatok apára, magától sosem hívna fel, volt olyan, hogy ugyanabban az étteremben voltunk, de mikor mi odamentünk, a nővel inkább felálltak és kimentek (előtte azért volt egy 5perces veszekedésük az asztalnál)...


Akkor beszélünk, ha nekem pénz kéne. Mindig ad, de annyira felesleges körök ezek... Megkérdezem, hogy mizu, mit csinál, stb. De ő is tudja, hogy engem ez hidegen hagy, meg őt sem érdekli, velem mi van. Még a "hosszú" telefonbeszélgetés is másfél perc nálunk... Ja, és ha pl. olyan időpontban hívom, hogy közeledik a karácsony, vagy a szülinapja, amikor találkozunk és ott a felesége is, akkor megjegyzi, hogy a nő előtt erről ne beszéljek, merthogy ő a gyerektartásért is ki van akadva.


Van bankszámlám, anya is oda utalja a pénzt ahelyett, hogy nekem adná. Mindenhol kártyával fizetek, ráadásul szinte az összes cuccomat rendelem, több helyen utánvétre lehetőség sincs. Egyszerűbb lenne beállítani egy havi fix összeget, amit mindig elutal. Mert egy telefonhívás alkalmával nem milliókat kapok 50-100 közötti összegekre kell gondolni, mikor éppen mire kell, vagy mire gyűjtök. Félreértés ne essék, én már nem haragszom rá, meg semmi. Sokkal jobban jártam a nevelőapámmal, mint a vérszerintivel bármikor is jártam volna.


Köszönöm a segítségeteket előre is!:D


(mások élete nem érdekel, hogy "bezzeg xy még zsebpénzt sem kap". a saját problémámra szeretnék megoldást.)


2018. okt. 14. 09:46
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
89%

Azt nem értem, minek ennyi rizsa.

Elég lett volna kb annyi, hogy szerintetek megkérhetem aput, hogy ezután utalja a zsebpénzem?

Kit érdekel a volt feleség meg az éttermi sztori? Ja, akkor nem jönne annyi válasz, nem lehetne szidni az exeket, újakat, apákat kamaszlányokat.

2018. okt. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:

Mivel a válaszadók elég nagy része így is értetlenkedik, ezért szerinted ha annyit írtam volna, akkor tudnak normális választ adni?:D


Megkaptam volna, hogy "neked csak a pénze kell, nem akarsz vele találkozni", "szegény apád, mindent megtesz érted", stb. Közben meg sehol semmi ilyesmi, de ha nem írom le a háttérsztori töredékét, senki nem értette volna, hogy mi is a gond.

2018. okt. 14. 10:24
 13/52 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hozzad fel neki, hogy szépen felhívod.. “Szia! Megszeretnélek kérni, hogy mostantól havonta X forintot utalj a számlámra. “

Teljesen felesleges ezen gondolkoznod. Úgy ahogy van elmondod a kívánságod, aztán annyi. Hello.

2018. okt. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:

És ha nemet mond?:D


Ettől tartok igazából.

2018. okt. 14. 10:31
 15/52 anonim ***** válasza:
89%
Akkor tudni fogod, hogy apád pont akkora papucs, mint amekkorának eddig is gondoltad. És szépen továbblépsz. Mondjuk mivel az apádról van szó, ezért ez nem egyszerű dolog, igy akár kérheted pszichológus segitségét is, de van egy olyan érzésem, hogy úgysem fogod.
2018. okt. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
88%
A nevetős szmájlikat sem értem. Most vagy troll vagy vagy valami nem oké.
2018. okt. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:
Jelzem, hogy mosolygok. Ez egy sima mosolygós emoji, nem a nevetős. De akkor ezentúl nem írok, nem tudtam, hogy itt ezeket ennyire komolyan veszik.
2018. okt. 14. 10:40
 18/52 A kérdező kommentje:
55%-os, privátban is írtál (gondolom te voltál), ott sem érdekeltél. Nem fejeznéd be a felesleges válaszok írását a kérdésemnél, és szállnál rá másra?
2018. okt. 14. 10:43
 19/52 anonim ***** válasza:
38%

Ez a mosolygós: :)

De ez is indokolatlan lenne egy olyan kérdés után, amiben azon aggódsz, hogy elutasitanak. Fura hatást kelt.


Amúgy meg állitásod szerint van apád, aki nevelt, a vér szerintit meg hagyd a búsba, ha látod, mennyit érsz neki. Inkább dolgozd fel valahogy a csalódásodat, minthogy bosszúból pumpolni kezdd. Ha nem ad semmit a kötelezőn kivül, legalább később nem lesz mit a szemedre hánynia.

2018. okt. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
54%
Azért pofa kell ahhoz, hogy így beszélj apádról, miközben pumpolod rendesen a pénztárcáját. És igen, a nőnek is igaza van, megkapod a gyt-t, csókolom. Mire gyűjtesz, hogy alkalmanként 100 e kell hozzá, kicsi liba?
2018. okt. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!