Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy hozzam fel, hogy havonta...

Hogy hozzam fel, hogy havonta elutalhatná nekem ezt az összeget a felesleges "körbeudvarlás" helyett?

Figyelt kérdés

Szóval, a szüleim elváltak, engem anyu és a férje nevel (17 vagyok). Apával egyáltalán nem is találkoztam kettesben szinte, mióta új felesége van (6 éve)... A nagyszüleim szerint (apa szülei) azért, mert a nő engem ki nem állhat, anyára emlékeztetem és mivel apa kétszer is szakított vele azért, hogy hátha anya visszafogadja, ezért retteg még tőlem is. Semmiben nem számíthatok apára, magától sosem hívna fel, volt olyan, hogy ugyanabban az étteremben voltunk, de mikor mi odamentünk, a nővel inkább felálltak és kimentek (előtte azért volt egy 5perces veszekedésük az asztalnál)...


Akkor beszélünk, ha nekem pénz kéne. Mindig ad, de annyira felesleges körök ezek... Megkérdezem, hogy mizu, mit csinál, stb. De ő is tudja, hogy engem ez hidegen hagy, meg őt sem érdekli, velem mi van. Még a "hosszú" telefonbeszélgetés is másfél perc nálunk... Ja, és ha pl. olyan időpontban hívom, hogy közeledik a karácsony, vagy a szülinapja, amikor találkozunk és ott a felesége is, akkor megjegyzi, hogy a nő előtt erről ne beszéljek, merthogy ő a gyerektartásért is ki van akadva.


Van bankszámlám, anya is oda utalja a pénzt ahelyett, hogy nekem adná. Mindenhol kártyával fizetek, ráadásul szinte az összes cuccomat rendelem, több helyen utánvétre lehetőség sincs. Egyszerűbb lenne beállítani egy havi fix összeget, amit mindig elutal. Mert egy telefonhívás alkalmával nem milliókat kapok 50-100 közötti összegekre kell gondolni, mikor éppen mire kell, vagy mire gyűjtök. Félreértés ne essék, én már nem haragszom rá, meg semmi. Sokkal jobban jártam a nevelőapámmal, mint a vérszerintivel bármikor is jártam volna.


Köszönöm a segítségeteket előre is!:D


(mások élete nem érdekel, hogy "bezzeg xy még zsebpénzt sem kap". a saját problémámra szeretnék megoldást.)


2018. okt. 14. 09:46
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
91%
vagy eltűröd ezt a pár perc bájolgást vagy elmész dolgozni. nem hiszem hogy pár percbe belehalsz
2018. okt. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
97%
Inkább te nem fogod fel, hogy ezt te tudod megoldani azzal, hogy kinyitod a kicsi szád és ahogy itt leírtad, úgy elmondod neki is, hogy kellemetlen neked plusz pénzt kérni, ezért legyen szíves, havonta a gyerektartáson kívül utalni még rendszeresen. Igen, ezt bárhogy is próbálod kiforgatni ciki, de ha pénz kell, akkor állj oda. Mások dolgoznak érte.
2018. okt. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
96%
De jó, hogy te ezt látod az elváltszülős családoknál. Valahogy a mi környékünkön a ködben eltünős leszarom apukál vannak hatalmas többségben... Én még gyerektartást sem kaptam a spermadonoromtól (mert apának az ilyet nem lehet nevezni), mert nem fiúnak születtem. Elhiszem, hogy rossz volt így neked, de neked ez most így jó? Ha valaki nem kiváncsi rám nem fogok utána futni és a pénzére sem tartok igényt. Bár mindenki más. Te jelenleg egy nagyon kényes, kellemetlen helyzetből szeretnél csinálni egy mégkellemetlenebbet. Nem hiszem el, hogy másfél nyomorult perc az életedből ennyire fáj azért, hogy az aktuális cucchoz hozzájuss. Hidd el, x napot végigmelózni jobban fájna... Bár amekkora arcod van, hamarabb vágnának ki... Azert hajrá. Hátha összejön. Ha neked ez jó és ettől érzed magad jobb embernek, hogy lehúzod az apádat, tedd ezt.
2018. okt. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
100%

Vagy megmondod neki, hogy csak a pénze kell, mert az szerinted neked jár, vagy kénytelen vagy néha elviselni a képét továbbra is.

Már kb. a harmadik oldalon eljutottunk idáig. Mit nem tudsz ezen felfogni?

Ha elutasít, így jártál.

2018. okt. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
97%
Egyre gázabbak ezek a kamu kérdések...
2018. okt. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
40%

Engem sem túl gyakran látogatott az apám... Naés?! Attól még az apám.


És igen, ez undorító, mivel a pénze kell, de őt magát lehordod. Akkor sem tehetsz ilyent, ha igazad van a jelenlegi helyzetben, ugyanis a régi dolgaikba nem láttál bele. ...

A szüleinket tisztelni kell legalább annyira, hogy nem hordjuk le őket. Ha pedig lehordunk valakit, akkor annak a pénze sem kell.

2018. okt. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%

Oda állsz elé és egyenes gerinccel, nyiltan megmondod:

"Sz&r, szemét alaknak tartalak, de nem kelljen kérnem, ezért rendszeresen utalj számlámra!"

2018. okt. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
93%
figyi, 61%-os, nem gáz női nicknévvel ez a nőgyűlölő duma minden kérdésnél?
2018. okt. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
74%

Előző neked elgurult a gyógyszer?

64 F

2018. okt. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a dugi manival apád azt próbálja ellsúlyozni, hogy nem foglalkozik eleget veled.Végül is a gyerektartás lenne csak kötelező.Azért adja dugiban, mert valahol bánthatja a dolog.Az asszonya a főnök otthon úgy látom, azért nem meri elmondani.Pedig odaállhatna elé h nezd Ica adok még a gyereknek, mert a gyerekem és van miből.Lehetséges, hogy azért nem teszi, mert még jobban utálna téged ez a nő, és a minimális kapcsolatotok is megszünne emiatt.Egy mamusz, nincs ezen mit szépíteni.Ha tud adni, mert van miből és magától adja, miért ne fogadhatnád el.Nem értem azokat, akik azt mondják, hogy megalazod magad ezzel.Nem te könyörögsz neki.Szerintem nem jó ötlet ez a ne fussunk felesleges köröket.. utaljál és ennyi... Azt megbeszélheted vele, hogy kártyán szeretnéd, mert pl gyűjtessz valamire.Max nyit neked egy számlát amit nem tud az asszony, ha belelát a fizetési dolgaiba is.Tudom, hogy a gondoskodása, azt, hogy kimutassa a szeretetét feléd jobb volna mint a pénz.Van tesód az új asszonytól?Neki van gyereke nem apáddal közös?
2018. okt. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!