Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy hozzam fel, hogy havonta...

Hogy hozzam fel, hogy havonta elutalhatná nekem ezt az összeget a felesleges "körbeudvarlás" helyett?

Figyelt kérdés

Szóval, a szüleim elváltak, engem anyu és a férje nevel (17 vagyok). Apával egyáltalán nem is találkoztam kettesben szinte, mióta új felesége van (6 éve)... A nagyszüleim szerint (apa szülei) azért, mert a nő engem ki nem állhat, anyára emlékeztetem és mivel apa kétszer is szakított vele azért, hogy hátha anya visszafogadja, ezért retteg még tőlem is. Semmiben nem számíthatok apára, magától sosem hívna fel, volt olyan, hogy ugyanabban az étteremben voltunk, de mikor mi odamentünk, a nővel inkább felálltak és kimentek (előtte azért volt egy 5perces veszekedésük az asztalnál)...


Akkor beszélünk, ha nekem pénz kéne. Mindig ad, de annyira felesleges körök ezek... Megkérdezem, hogy mizu, mit csinál, stb. De ő is tudja, hogy engem ez hidegen hagy, meg őt sem érdekli, velem mi van. Még a "hosszú" telefonbeszélgetés is másfél perc nálunk... Ja, és ha pl. olyan időpontban hívom, hogy közeledik a karácsony, vagy a szülinapja, amikor találkozunk és ott a felesége is, akkor megjegyzi, hogy a nő előtt erről ne beszéljek, merthogy ő a gyerektartásért is ki van akadva.


Van bankszámlám, anya is oda utalja a pénzt ahelyett, hogy nekem adná. Mindenhol kártyával fizetek, ráadásul szinte az összes cuccomat rendelem, több helyen utánvétre lehetőség sincs. Egyszerűbb lenne beállítani egy havi fix összeget, amit mindig elutal. Mert egy telefonhívás alkalmával nem milliókat kapok 50-100 közötti összegekre kell gondolni, mikor éppen mire kell, vagy mire gyűjtök. Félreértés ne essék, én már nem haragszom rá, meg semmi. Sokkal jobban jártam a nevelőapámmal, mint a vérszerintivel bármikor is jártam volna.


Köszönöm a segítségeteket előre is!:D


(mások élete nem érdekel, hogy "bezzeg xy még zsebpénzt sem kap". a saját problémámra szeretnék megoldást.)


2018. okt. 14. 09:46
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
81%

vajon miért...


Mert van esze, azért.

2018. okt. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:
A gyerektartás anyának megy, nem nekem. Ez azon felül szokott lenni.
2018. okt. 14. 11:14
 33/52 anonim ***** válasza:
80%

Nem csoda, hogy rühell a felesége, hogyha havi szinten húzod le százezrekkel apádat. :D


Amúgy beszéld meg anyuddal, aztán ezt követően apáddal, hogy nagylány vagy, a gyerektartást a továbbiakban a te számladra utalják. Ez az, ami neked jár, ez az, amit jogosan kérhetsz (hogyha a téged eltartó anyukád belemegy persze).

Ebből lehet gazdálkodni, gyűjtögetni a drága cuccokra. :)

2018. okt. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:

A felesége nem tud erről. Egyszer apa mondta is, hogyha karácsonykor találkozunk, ne mondjak erről semmit, ne legyen balhé. Ő csak azért utál, mert élek, hasonlítok anyára és borzalmasan féltékeny. De amúgy gondolhatjátok, mennyit keres, ha a százezrek fel sem tűnnek otthon.


A gyerektartást kötelező adnia, de azon felül igenis adjon még pénzt. Minden barátnőm, barátom, akiknek elváltak a szülei, kap még azon felül. Pedig az ő apjuk rendes és foglalkozik is velük. Jár nekem ennyi, ha már ilyen ember, hogy a saját gyereke felé sem néz. Mielőtt jönnétek azzal, hogy hát ilyen gyerekként megérdemlem. Nagyon sokáig nem voltam ilyen. Vártam, vártam, hogy na majd biztos ha kevesebb dolga lesz, vagy lesz szabadideje, akkor keres, beszélünk. Hát ez a mai napig nem jött el, de már nem is érdekel.

2018. okt. 14. 11:21
 35/52 anonim ***** válasza:
53%
akkor a pénze se érdekeljen...
2018. okt. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:
Majd én eldöntöm, hogy mi érdekel és mi nem.
2018. okt. 14. 11:25
 37/52 anonim ***** válasza:
82%
Figyelj, törődj bele, hogy már nem fog veled foglalkozni és nem a felesége miatt, hanem, mert ő nem akar.A pénzt kérheted, de nem értem én sem, hogy ennyi tartás nincs benned, hogy ha ennyire elutasító veled, akkor miért kuncsorogsz. Tudom miről beszélek, mert az apámnak nem százezrek, de milliók se tűntek volna fel. Én nem kerestem, elfogadtam, hogy egy gyökér és kész.
2018. okt. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
72%
jó, de ehhez miért kellünk mi? Pénzt szórni meg pofátlanul lehúzni apádat, az megy, az nem, hogy elé állj, hogy innentől nem alkalmanként kell 100 e, hanem rendszeresen?
2018. okt. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 A kérdező kommentje:

Most is rendszeres, nem azzal van bajom. Hanem hogy fel kell hívjam. Állíttassa be a bankban, vagy nem tudom, hol kell ezt, hogy minden hónapban X összeget tegyenek a számlájáról az enyémre. Ennyit szeretnék.


Aki csak beszólni akar/kioktatni, az ne válaszoljon. Akit fáraszt a kérdésem, az se. Lehet, hogy az én problémám sem bonyolult, na de ezt sem agysebészet felfogni.

2018. okt. 14. 11:34
 40/52 anonim ***** válasza:
9%

Ne foglalkozz a sok nyomorult válaszolóval.

Ha már apád elhagyott és szarik rád, igenis húzd le pénzzel amennyire tudod.

2018. okt. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!