Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy hozzam fel, hogy havonta...

Hogy hozzam fel, hogy havonta elutalhatná nekem ezt az összeget a felesleges "körbeudvarlás" helyett?

Figyelt kérdés

Szóval, a szüleim elváltak, engem anyu és a férje nevel (17 vagyok). Apával egyáltalán nem is találkoztam kettesben szinte, mióta új felesége van (6 éve)... A nagyszüleim szerint (apa szülei) azért, mert a nő engem ki nem állhat, anyára emlékeztetem és mivel apa kétszer is szakított vele azért, hogy hátha anya visszafogadja, ezért retteg még tőlem is. Semmiben nem számíthatok apára, magától sosem hívna fel, volt olyan, hogy ugyanabban az étteremben voltunk, de mikor mi odamentünk, a nővel inkább felálltak és kimentek (előtte azért volt egy 5perces veszekedésük az asztalnál)...


Akkor beszélünk, ha nekem pénz kéne. Mindig ad, de annyira felesleges körök ezek... Megkérdezem, hogy mizu, mit csinál, stb. De ő is tudja, hogy engem ez hidegen hagy, meg őt sem érdekli, velem mi van. Még a "hosszú" telefonbeszélgetés is másfél perc nálunk... Ja, és ha pl. olyan időpontban hívom, hogy közeledik a karácsony, vagy a szülinapja, amikor találkozunk és ott a felesége is, akkor megjegyzi, hogy a nő előtt erről ne beszéljek, merthogy ő a gyerektartásért is ki van akadva.


Van bankszámlám, anya is oda utalja a pénzt ahelyett, hogy nekem adná. Mindenhol kártyával fizetek, ráadásul szinte az összes cuccomat rendelem, több helyen utánvétre lehetőség sincs. Egyszerűbb lenne beállítani egy havi fix összeget, amit mindig elutal. Mert egy telefonhívás alkalmával nem milliókat kapok 50-100 közötti összegekre kell gondolni, mikor éppen mire kell, vagy mire gyűjtök. Félreértés ne essék, én már nem haragszom rá, meg semmi. Sokkal jobban jártam a nevelőapámmal, mint a vérszerintivel bármikor is jártam volna.


Köszönöm a segítségeteket előre is!:D


(mások élete nem érdekel, hogy "bezzeg xy még zsebpénzt sem kap". a saját problémámra szeretnék megoldást.)


2018. okt. 14. 09:46
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:

81%-os, akkor itt félreértés volt az emojik miatt, megelőzőm a bajt és inkább nem írok többet semmijet.



61%-os, mert szerinted a többi elvált apuka "kifizeti a gyt-t és csókolom"? Ha törődne velem, érdeklődne, nem így állnék hozzá. Nem gyűjtök mindig valamire, most pl. egy drágább cipőt vettem és egy nyakláncot. De van, hogy utazásra kell és oda költőpénznek, vagy csak hogy legyen. Elég sok mindent lehet vásárolni a mai világban, nem nehéz elkölteni a pénzt. A liba pedig a kertben van, add meg a tiszteletet másoknak.

2018. okt. 14. 10:50
 22/52 anonim ***** válasza:
74%
Drágább cipő meg nyaklánc extra dolgok. Ha nagyon kell, megkeresheted rá a pénzt te is. Ha apád nemet mond, ez úgyis opció lesz.
2018. okt. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:

Nem akarok még dolgozni menni, nem is tudnék. Meg ezeknek az árait olyan munkával, amit érettségi nélkül kaphatnék, meg sem tudnám keresni szerintem.


Anyuék jól keresnek, ők is megvennék, kifizetnék, ha kérném. De úgy érzem, hogy apa igenis állja ezeket, ha már sosem keres, nem számíthatok rá.

2018. okt. 14. 10:59
 24/52 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg apádat, mint ahogy korábban irtuk. Vagy ad, vagy nem, akkor meg anyádat húzod le a továbbiakban és kész. Az ügy tiszta, el van rendezve. Minden más csak felesleges kavarás. Ha luxus kell, oldd meg magad, mert senkitől sem elvárható, főleg elmaradt szeretet helyett. Amig ezt nem érted meg, gyerek maradsz.
2018. okt. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
35%
Az 50-100, amit írtál, az alkalmanként 50000-100000 forint?
2018. okt. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
66%

Az egész bagázs szánalmas...mondjuk ha 10 éves volnál talán te még nem lennél az...de 17 évesen inkább azon gondolkodj, magad hogy fogod eltartani, nem várni az utalásokat, ami nem is a megélhetésedre kell, hanem flancolni.Elkényesztetett kis csitri vagy 0 értékrenddel.


Ja és, hogy válaszoljak a kérdésedre: ha ennyire tökös vagy, hívd fel apád vagy mondd a szemébe, hogy nem érdekelsz, a pénzed igen, utalj ennyit havonta, de nem kívánok veled kommunikálni.Ha nemet mond, menj el diákmunkázni, dolgozz, majd megtudod mennyit ér a pénz.


Egy fillért nem adnék mondjuk anyád helyében sem.

2018. okt. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
62%

Én elhiszem,hogy apád nem egy minta apa. Azt is elhiszem,hogy anyukádat szereted ezért az ő pártját fogod és téged is bánt az, amit apád vele tett régebben. Ez mind érthető. Viszont az is igaz, hogy neked, mint gyereknek a szüleid kapcsolatához nincsen közöd.


Én azt javaslom, próbálj meg pártatlanul állni mindkét szülődhöz. Lehet, hogy a későbbiekben majd felnőtt korodban még jobb lesz a kapcsolatod apáddal is. Ha úgy is ritkán találkoztok vagy beszéltek, akkor azt igazán kibírod. Ha mégsem szívesen teszed, akkor fogd fel ezt úgy, mint egy munkahelyet, ahol "megdolgozol" a kis pénzedért. Fog fel ezt úgy, hogy apád letudja a kötelességei egy részét azzal, hogy ad neked pénzt, te meg a tiedet azzal, hogy nem tűnsz hálátlannak és elviseled azt a rövid kapcsolattartást ami a pénz megszerzéséhez kell.


Egyébként azt, hogy utalja a pénzt innentől fogva simán felhozhatod. Hivatkozz arra, hogy szeretnél spórolni és gyűjtögetni, ezt a számládra utalt pénzzel pedig könnyebben meg tudod tenni, mintha mindig látnád magad előtt a készpénzt. Mellesleg így biztonságosan tárolhatod is a pénzed, kártyával fizetni pedig már bárhol lehet. Ez egy reális érv amit ha okos vagy sértődés nélkül is szépen elő tudsz adni.


Arra azért ügyelj, hogy iktass be azért néha 1-1 telefonhívást és ne azonnal ezzel kezd, mert az tényleg elég visszatetsző.

2018. okt. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 A kérdező kommentje:

Mostantól a hálátlan elkényeztetett csitri vagy stílusú válaszokra, üzenetekre nem fogok reagálni. Felesleges, és fárasztó is. Engem nem érdekelnek az ilyen stílusú válaszok, akinek meg annyi IQ-ja van, hogy még egy ilyen helyzetben is a gyereket okolják, szidják, azoknak nem fogok magyarázkodni.



A többieknek: Leghamarabb csak holnap tudok apával beszélni. Hétvégente általában otthon van végig, ilyenkor nem veszi fel nekem a telefont (vajon miért...).

Nem anya miatt nem szeretem apát. Hanem azért, amit velem tett, ahogy viselkedik/viselkedett velem.

2018. okt. 14. 11:10
 29/52 anonim ***** válasza:
34%
Kamu.
2018. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ezt anyukád beszélje meg vele, hogy a havi gyerektartást utalja a te számládra. Ha a pénz, amit kérni akarsz a gyerektartáson felül van, akkor pedig csak a kuncsorgás marad, mert elég gáz ezt előre kérni, de te tudod.
2018. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!