Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy itt akarom hagyni az egyetemet és helyette szakmát tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén szeptemberben kezdtem az egyetemet(SE-ETK), védőnői szakirányon.

Számomra nagyon sok stresszel járt már a felvételi is, mert én világ életemben gyógymasszőr szerettem volna lenni, ami ugyebár OKJ képzés keretein valósulhatna csak meg. Anyukám az, aki bátyámra és rám is rám erőlteti az egyetemet, mert hogy ha van diplománk sokkal jobb életünk lesz..

Én egyre rosszabbul érzem magam itt az egyetemen, pedig alig 1,5 hónap telt csak el, egyáltalán nem az én világom, itt szeretném hagyni.

2 éve bátyám is ott hagyta az egyetemet, és elment szakot tanulni, de szüleim nagyon mérgesek voltak rá, nem értették meg. Nagyon félek ezért megmondani nekik azt, hogy én boldogtalan vagyok és nem akarom elcseszni 4 évet azzal, hogy egy olyan foglalkozást tanuljak, amt nem érzek magaménak.

Ti mit tennétek? Hogy tudnám nekik ezt úgy felvázolni, hogy ne egy hatalmas csalódásként kelljen nekem és nekik is megélni ezt?

Ui. se édesanyám, se édesapám nem végzett egyetemet/főiskolát, mindketten szakmát tanultak és most testvéreim is.. ezért is nagy a nyomás, hogy csalódnának nagyon bennem.

Köszönöm segitségeteket!



2018. okt. 15. 13:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%

Én a helyedben semmiképpen nem hagynám abba az egyetemet. Nézz körül, hogy hova tudnál átmenni más szakra, de ne veszítsd el a lehetőséget.

A családunkban is volt gyógymasszőr Hévízen, de úgy tönkre ment a keze, hogy 5 évig bírta és váltani kellett.

Ha kórházban csinálod keveset keresel és futószalagon dolgozhatsz, ha magánba, akkor meg mint a kutya vacsorája a pénz, az adóhatóságról nem is beszélve, mert rászálltak a masszőrökre és most már online pénztárgép is kell és bármikor lebukhatsz ha lakásra mész.

Ez már nem egy nyugdíjas állás, ne hagyd abba az egyetemet, igazuk van a szüleidnek, egy diplomával sokfelé elhelyezkedhetsz, de egy masszőri OKJ-vel hát örök idegeskedés, hogy keresel-e eleget, hogy megélj.

2018. okt. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
89%

Pedig ezzel jól járnál, ha elvégeznéd. Mire meglesz a diplomád, olyan hiány lesz védőnőkből, hogy akárhol találsz majd munkát, és addigra talán még a fizetésükön is emelnek...

Miért érzed rosszul magad az egyetemen? Biztos, hogy más szakon jobb lenne?

2018. okt. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
32%

A mai világba egyáltalán nincs jobb dolguk a diplomásoknak. Anyudék el vannak tévelyedve.

Lehet egy 10-20 éve még jobban ment a szekér, de valószínűleg már akkor sem.

Pár éve láttam egy olyan kérdést kitéve, hogy azért akarták a szülők szét választani a lányuktól a paliját, mert hogy a srác nem volt diplomás. Mert milyen az már, hogy egy diplomás csak szakmunkással van együtt.

Mint kiderült, a szakmunkás srác eleve többet keresett, mint maguk a diplomás szülők.

Szóval ennyit erről.

2018. okt. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%
Én azt mondom, hogy ezt a félévet csináld meg és, ha még mindig nem tetszik, akkor a második félévedet passziváltathatod. Akkor tudsz jelentkezni másik egyetemre vagy OKJ-ra, ha pedig az sem jön be valamiért vagy megbántad, akkor még mindig folytatni tudod a védőnőit. Amúgy én a helyedben elgondolkoznék a gyógytornász szakon is.
2018. okt. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 SzMHZs ***** válasza:
81%
Ha nem érzed magadénak, véletlenül se csináld végig... én végigcsináltam, sajnos a felénél, mikor jöttek a konkrétabb védőnői gyakorlatok, akkor jöttem rá, hogy nem ez az én hivatásom. Így elszálltak az államilag támogatott féléveim, már bánom. Tanulni szerettem, de ebben dolgozni...nem, ehhez olyan hivatástudat kell, ami nekem nincs meg. És itt ez a fontos, hogy ezt akard, ezt érezd hivatásodnak, mert a pénz nem fog kompenzálni, az tuti. Ezzel a diplomával nem lesz annyira sokkal jobb életed :) Nekem szerencsém volt, tudtam érvényesülni teljesen más területen, de ha visszamehetnék, otthagynám és más diplomát szereznék - Te még viszonylag korán rájöttél erre, csináld azt, ami a Te utad. A gyógytornász szak egyébként tényleg jó ötlet, az mellé még csinálhatsz egy gyógymasszőr képzést is.
2018. okt. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
62%
Így, hogy konkrét terved van, mit csinálnál, nem gáz, ha otthagyod egy félév után, legalább nem pazarlod el az államilag finanszírozott éveidet.
2018. okt. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Van esetleg valami orvosi vonal a családban, baráti körben, azért húzol ennyire az egészségügy közelébe?

Nem bántásból kérdezem, hanem mert sokszor azok mennek ebbe az irányba akiknek legalább a nagyszülei vagy a szülők testvérei között van egészségügyi dolgozó. Ha te is így vagy vele, ezzel az illetővel kéne beszélned, hogy milyen hasonló szakmák vannak amik jobban hiányoznak a piacról mint a gyógyszertári asszisztens, vagy esetleg van-e olyan kapcsolata ami révén el tud helyezni. Sokat segíthet.

Viszont a védőnői ( a többi eü-s szakmával együtt) pont az a hivatás, ahol ha nem imádod csinálni, akkor semmi értelme, mert utálni fogod eleve, erre rájön az alacsony fizetés és a rossz mmunkakörülnények, a vége pedig az lesz hogy ennek a hatása meglátszik a munkádon és még a betegeid is utálni fognak, mert egy besavanyodott, rossz kedvű védőnő/ápolónő/orvos/gyógyszertáros rémálom tud lenni amikor az ember már eleve szrul van.

2018. okt. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ez az érve, hogy jobb életed lesz ettől? Akkor elmondanám, hogy kiderültek a következők: 1. nem lesz jobb életem, mert minimálbéres a munka, 2. már most is sokkal rosszabb az életem így, mert rettenetesen nem jó nekem ez az iskola, szenvedek benne.
2018. okt. 19. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

12: Azt nevezed jóljárásnak, hogy 4 év múlva TALÁN kicsit többet lehet evvel keresni, mint minimálbér? MIVVAAN??!! :D


Szendvicskészítésért többet fizetnek egy büfében és ahhoz nem kell 4 évig melózni, hogy elvállalhasd!


Meg nem mellesleg az "ingyenes" oktatás időről időre elég sok költséggel jár. Én 20 éve végeztem, akkor volt kb. 60-70 000 Ft félévente. (Tankönyvek, fénymásolás, beiratkozási díj, tanszerek, alapanyagok, vizsgadíjak, magántanár, stb-stb.)

És "ezért" fogsz cserébe kapni ha szerencséd van óránként 800 Ft-ot HA hajlandó vagy elszegődni havi 176 órát egy munkahelyre??

Ezek a kötöttségek és erőfeszítések a mai világban már teljesen szükségtelenek, mert olyan sok a lehetőség, csak merni kell élni velük.


Meg bármikor elütheti az embert a villamos, nem szabad úgy tervezni, hogy 4 évig szenvedek, majd 4 év múlva, HÁTHA jobb lesz!

Az járjon egyetemre, aki tudásszomjas, aki élvezi!

Arra való az!

2018. okt. 19. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Tipp:

elvégzed a védőnőit, közben interneten vagy más módon kiképzed magad mondjuk táplálkozási tanácsadónak (dietetikus?), vagy mész valami orvosi asszisztensnek stb.

2018. nov. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!