Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy itt akarom hagyni az egyetemet és helyette szakmát tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén szeptemberben kezdtem az egyetemet(SE-ETK), védőnői szakirányon.

Számomra nagyon sok stresszel járt már a felvételi is, mert én világ életemben gyógymasszőr szerettem volna lenni, ami ugyebár OKJ képzés keretein valósulhatna csak meg. Anyukám az, aki bátyámra és rám is rám erőlteti az egyetemet, mert hogy ha van diplománk sokkal jobb életünk lesz..

Én egyre rosszabbul érzem magam itt az egyetemen, pedig alig 1,5 hónap telt csak el, egyáltalán nem az én világom, itt szeretném hagyni.

2 éve bátyám is ott hagyta az egyetemet, és elment szakot tanulni, de szüleim nagyon mérgesek voltak rá, nem értették meg. Nagyon félek ezért megmondani nekik azt, hogy én boldogtalan vagyok és nem akarom elcseszni 4 évet azzal, hogy egy olyan foglalkozást tanuljak, amt nem érzek magaménak.

Ti mit tennétek? Hogy tudnám nekik ezt úgy felvázolni, hogy ne egy hatalmas csalódásként kelljen nekem és nekik is megélni ezt?

Ui. se édesanyám, se édesapám nem végzett egyetemet/főiskolát, mindketten szakmát tanultak és most testvéreim is.. ezért is nagy a nyomás, hogy csalódnának nagyon bennem.

Köszönöm segitségeteket!



2018. okt. 15. 13:14
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Gyógytornász szakos ismerőseim mentek el masszőr képzésre is, ahhoz teljesen passzol is.
2018. nov. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!