Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyereknevelés nehéz körülménye...

Gyereknevelés nehéz körülmények között? Bővebben lent

Figyelt kérdés

2 gyerekünk van, 1 fiú és egy lány. Fiú 14 éves, lány 9.

Elég nehéz körülmények között élünk. Én 2 műszakban dolgozok egy gyárban, a feleségem alkalmi munkákat vállal, besegít dohányboltban ilyesmik. Szóval nagyon meg kell húzni a nadrágszíjat. Egy kis panelban élünk albérletben 3-an, 39 négyzetméteres a lakás.

Sajnos ahogy nőnek a gyerekek, úgy okoz egyre több gondot a pénz.

Egyszerűen nem értik meg, hogy nem fér bele valami a keretbe.

Új mobiltelefont szeretnének, mert a régi már elvault azt mondják. Én viszont úgy gondolom, hogy a gombos telefon a célnak megfelel. Telefon, telefonálni lehet vele. Nagyon sok pénzbe kerülnek ezek az okos készülékek.

Ruhák terén is bajban vagyunk, sajnos nem engedhetjük meg, hogy túl gyakran vegyünk ruhákat. Általában turkálóban, kínaiban veszünk nekik jelesebb napokon. Karácsony, szülinap stb.

Ezek miatt lett állandó a veszegedés. Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

A fiunk felvetette azt az ötletet is, hogy majd tovább szeretne tanulni. Megmondtuk neki, hogy mi ezt nem tudjuk finanszírozni. Ebből is csak a veszekedés lett.

Az is a bajukra van, hogy nem tudunk zsebpénzt adni nekik.


Tanácstalanok vagyunk, nem tudjuk megértetni velük, hogy egyszerűen nincs pénz. Ti hogy magyaráznátok el, ?



2018. okt. 16. 11:04
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
93%

" Egy kis panelban élünk albérletben 3-an,"


Akkor most az asszony nem él veletek, vagy az egyik gyerek kölcsönzött?

Hogy vagytok négyen hárman???


Amúgy volt 14 évetek rendes életet teremteni. Nem sikerült.

Mondd meg a gyereknek, muszáj tanulnia, hogy többre vigye, mint ti...


Amúgy ha az asszony akarna, ő is dolgozhatna rendes állásban, és akkor lenne rendes kereset, jobban kijönnétek anyagilag.

2018. okt. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:

Na azért sértegetni nem kéne egyből.

Mi az, hogy ólban élünk? Egy tiszta, rendes lakás.


4-en élünk, csak félre ütöttem. 2 gyerek, és mi.


Én 124.000 ft-ot kapok havonta. A feleségem változó, mivel besegít inkább a dohányboltban. Ő 40-50 ezer forintot hoz haza.

Sopronban élünk.

Nem olyan egyszerű váltani, mint ahogy azt ti gondoljátok.

2018. okt. 16. 12:04
 13/48 anonim ***** válasza:
91%

Szóval nagyon max 180 ezer forintból tengődtök 4-en?

Az azért nem rossz. Fejenként kéne többet keresnetek az nem zavar?

Feleségednek büdös a munka amúgy?


Rákerestem a Soproni állásajánlatokra. Elég sokat kidobott. Nem értem mi a vergődés tárgya.

2018. okt. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
95%
Első körben a feleségednek el kellene mennie dolgozni. Rögtön 2 fizetés lenne.
2018. okt. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
95%

"Nem olyan egyszerű váltani, mint ahogy azt ti gondoljátok"


Ööööö... de?


Akinek van 2 gyereke, annak kutya kötelessége őket eltartani. Ahogyan azt mások is teszik. Miért nincs a feleségednek állása?

Miért nem pályázol te olyanra, hol jobban fizetnek?


Vállaltatok 2 gyereket. Talán el kellene tartani.

2018. okt. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
99%
Őszintén én nem èrtem 2 műszakra,hogyan kaphatsz ennyit. Akkor a munkáltatóval is gondok vannak, nehéz a váltás,de apaként sajnos kötelessèged,h megtedd amit tudsz. A dohányboltost sem értem- nálunk az operàtor nők kb 200ezret keresnek. Lehet optimálisabb lenne feljönni Pest közelbe,mert ez vergődés. A feleséged egyébként beteg/sérült,hogy nem dolgozik normális munkaidőben?
2018. okt. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
94%

"Nem olyan egyszerű váltani, mint ahogy azt ti gondoljátok."


Miért, gondolod, mi otthon nyomtatjuk a fizetésünket? Elárulom: nem. DOlgozunk. És ha nem jó, váltunk.


De elárulok egy titkot: A feleséged keres egy FIX állást, ami fizet normálisan. Aztán te is válthatsz, egy jobbra.

Sopronban magasak az albérlet árak. De a kereset is j. SZóval jó szr a fizetésed, és az a szomorú, hogy nincs igényed jobbra, többre...

2018. okt. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
95%
Sopron tele van munkalehetőségekkel, nem is értem hogy kerehetsz ott csak ennyit, plusz onnan már egy köpésre van Ausztria. A feleséged is vállaljon rendes állást.
2018. okt. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
94%
Sopron nem egy zsákfalu, hogy ne lenne ott munka. Feleséged keressen teljes munkaidős állást, te is válts. Így mi lesz ha téged pl kirúgnak? Amúgy 15 éve minden rendben volt, mikor 2 gyereket bevállaltatok?
2018. okt. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
93%
Ez kamu, tipikusan azok a problémák vannak benne, amire ugrik itt mindenki, a kevés kereset, a kamasz gyerekek mellett nem dolgozik az asszony normálisan, albérletre gyereket vállalni, ráadásul pici garzonban laknak ennyien, stb, stb., a szokásos "semmire vállalunk gyereket". Provokál a kérdező
2018. okt. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!