Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyereknevelés nehéz körülménye...

Gyereknevelés nehéz körülmények között? Bővebben lent

Figyelt kérdés

2 gyerekünk van, 1 fiú és egy lány. Fiú 14 éves, lány 9.

Elég nehéz körülmények között élünk. Én 2 műszakban dolgozok egy gyárban, a feleségem alkalmi munkákat vállal, besegít dohányboltban ilyesmik. Szóval nagyon meg kell húzni a nadrágszíjat. Egy kis panelban élünk albérletben 3-an, 39 négyzetméteres a lakás.

Sajnos ahogy nőnek a gyerekek, úgy okoz egyre több gondot a pénz.

Egyszerűen nem értik meg, hogy nem fér bele valami a keretbe.

Új mobiltelefont szeretnének, mert a régi már elvault azt mondják. Én viszont úgy gondolom, hogy a gombos telefon a célnak megfelel. Telefon, telefonálni lehet vele. Nagyon sok pénzbe kerülnek ezek az okos készülékek.

Ruhák terén is bajban vagyunk, sajnos nem engedhetjük meg, hogy túl gyakran vegyünk ruhákat. Általában turkálóban, kínaiban veszünk nekik jelesebb napokon. Karácsony, szülinap stb.

Ezek miatt lett állandó a veszegedés. Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

A fiunk felvetette azt az ötletet is, hogy majd tovább szeretne tanulni. Megmondtuk neki, hogy mi ezt nem tudjuk finanszírozni. Ebből is csak a veszekedés lett.

Az is a bajukra van, hogy nem tudunk zsebpénzt adni nekik.


Tanácstalanok vagyunk, nem tudjuk megértetni velük, hogy egyszerűen nincs pénz. Ti hogy magyaráznátok el, ?



2018. okt. 16. 11:04
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem ezt a felfogást.

Miért ne lehetne váltani? Mit féltesz?

A mostani fos állásodat?


De nem is veled van a baj alapvetően. Bár a te nettó 127 ezred is felfoghatatlanul kevés 2 műszakban.

A feleséged miért nem dolgozik? Van nyomós oka? Betegség vagy ilyesmi? Szinte egy teljes fizetés kiesik, mert nem megy el dolgozni.


Mindketten elmentek 3 műszakba gyárba (gondolom más nem nagyon jöhet szóba), aztán ott van alsó hangon a nettó 400 + 40 ezer ft kafetéria). És akkor még ott van a túlóra lehetősége is. A mostanihoz képest összehasonlíthatatlanul jobban élnétek.


Pár év alatt simán meg tudnál venni egy régebbi, olcsó autót. Azzal akár Ausztria is szóba jöhetne. Nem tudom tömegközlekedéssel megoldható e, azért írtam autót.


Tetszik nem tetszik ez van. Nyugat magyarországon ha nyomoroktok arról sajnos ti tehettek. Rengeteg a munkalehetőség, ahhoz jól a bérek is, hogy egy alap színvonalon tudjatok élni, nyugodtan. Még okostelefonra is futna :D

2018. okt. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
33%

Miért kell leszólni azt, aki keveset keres? Miért kell hibáztatni a kérdezőt és a feleségét? Sehol nem írta, hogy büdös nekik a munka és nem akarnak jobbat. Igaza van, ez nem olyan egyszerű, nem úgy megy, hogy elhatározom, hogy jobb állásom lesz, és másnap már lesz is. Én évekig kerestem munkát, mielőtt el tudtam helyezkedni. Sajnos nagyon is valós helyzet az, hogy az ember legfeljebb csak alkalmi munkákat talál hosszú ideig, és akkor még szerencsés is, hogy egyáltalán talál valamit. Hiába vannak álláshirdetések, az se biztos, hogy mind valós, nálunk pl. a cégnél meghirdetik olyan állásokat is, amire már rég megvan az ember (valakinek a rokona vagy ismerőse lett beajánlva), mert kötelező meghirdetni, ha üresedés van. A sok szerencsétlen hiába küldözgeti be az önéletrajzát, semmi visszajelzést nem fognak kapni. Másrészt még ha valós is a hirdetés, egy pozícióra jelentkeznek több százan, kb. olyan, mint a lottózás, teljesen reális, hogy évek kellenek hozzá, hogy valakinek szerencséje legyen és egyszer a kupac tetején legyen az önéletrajza a HR-esnél, hogy egyáltalán elhívják interjúra.


Kedves kérdező! Van-e valamilyen nyelvtudásotok? Elsősorban németre gondolok, ugyanis Sopronból akár napi szinten is ki lehet járni Ausztriába dolgozni. Keressétek meg nagyobb osztrák városok magyar Facebook csoportjait, pl. "magyarok Bécsben" és hasonló nevük szokott lenni ezeknek, és ott érdeklődjetek, hogy van-e valami munkalehetőség. Egy ötlet: nagyon sokan keresnek pl. nanny-t a gyerekük mellé, a feleségednek előny, hogy saját gyerekei vannak, így fel tud mutatni tapasztalatot.

2018. okt. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
96%

Mi ( én és a 2 testverem) stabil anyagi helyzetbe születtünk. Megvolt mindenünk több is ami feltétlen kell . Ez kb mikor az idősebb testvérem 10eves lett megváltozott,vallas után. Apánk egyedül nevelt minket. Igaz volt olyan hogy főállás mellett 2 helyen dolgozott 4 órába. Hajnal 3kor ébredt hogy reggel 6ra megfozzon nekünk aztán ment dolgozni. Hazajött délután átöltözött aludt 1 órát ment tovább a másik munkahelyre aztán hazajött éjfél körül.

Minden 2.nap ébredt utána 3kor hogy főzzön!! Soha nem kert senkitől segítségét, igaz annyi ruhánk volt amennyi kell, Nem volt felesegesen 3-4farmer a szekrénybe de ami kellett megvolt. Anno nem kaptam csak 200ft zsebpénzt ha többet keresett kaptam hétvégén 1000ftot . Nem volt a legújjabb telefonom , de azt a pár ezer forintos telefont úgy becsültem mintha az lenne,mert láttam mit ment azért a pénzért. Igen egyedül 3 gyereket iskolázott,oltoztetett ,etetett és tisztességesen felnevelt bennünket.

Soha nem fogom tudni utána csinálni, és egy élet kevés hogy megháláljam azt a sok munkát amitt miattunk csinált. Ja és soha nem panaszkodott!!!!

Nektek ott van anyuka is ,nyugodtan elmehet ó is dolgozni 12oraba ha ilyen rossz a helyzet!

2018. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
93%
Ugye nem elozo hazassagbol is van gyerek es amiatt muszaj vagy alacsonyan tartani a fizut hivatalosan?? Teljesen kizart h vki Sopron kornyeken ennyit keressen csak.
2018. okt. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
75%
23-as. Ritka sajnos hogy így megbecsülik azt aki felnevelt. Ritka az is hogy látja a gyerek mennyi mindent tett meg a szülő hogy felneveljék! Nagyon becsülöm benned ezt!! Szeresd is édesapád mert ritka kincs!! Sajnos az enyém meghalt 34 évesen! De sok jó emlékem van pedig 7 voltam mikor meghalt!! Ő is mindet megtett értünk. Nagy kár hogy ilyen kis időt tölthettem vele!! Anyám utána eldobott mint egy rongyot. Apám sosem tette volna meg!!
2018. okt. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
76%

Sopron azért nem egy borsodi zsákfalu, hogy ne legyen munkalehetőség. A feleséged miért is nem dolgozik napi 8 órában legalább? Tegyük fel, hogy magasak az albérletàrak arrafelé (ezt nem tudom), de ha mindketten keresnétek egy fix összeget havonta, akkor már nem lennétek ekkora carban.


2 műszakban dolgozol állítólag, ehhez képest igen keveset keresel. Azért elég felkapott város az ahhoz, hogy ennyire ne legyen munkalehetőség és ilyen keveset keress te is.


A gyereknevelés az más tészta, azt valahol ti szúrtátok el ha ennyire nem értik meg, hogy nem telik mindenre.

2018. okt. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
12%

emberek.... ne etessétek a trollt.


"A fiunk felvetette azt az ötletet is, hogy majd tovább szeretne tanulni. Megmondtuk neki, hogy mi ezt nem tudjuk finanszírozni"



18. életévig kötelező iskolába járnia a gyereknek!!!!!!!!!!!

nagy kamu az egész, legalább tájékozódnál mielőtt fake kérdéseket gyártasz.

2018. okt. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
88%
16 ev az iskolakotelezettsegi korhatar, utolso. Par evig volt 18, aztan ujra lecsokkentettek 16ra
2018. okt. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
37%

De milyen dúrva már hogy itt gyakorin mindenki végzett felsőoktatást,mindenkinek fullos a jövedelme,senkinek se csúszott be gyerek,mindenki a “valamire” vállalta..

Alig akarom elhinni hogy ebbe az országban is túlnépesedés van meg nyomor, elvileg minden csettintésre megoldható nem?

2018. okt. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
37%

Utolsó, ha gondolod megmutathatom a diplomáimat, szakmáimat és nyelvvizsgáimat:-)


22es, nem a keveset keresőket szidták, hanem azokat akik ennyi jövedelemre két gyereket is bevállalnak. Milyen ciki már ünnepekre ruhát adni a gyereknek. Gondoljatok bele: ruha kell, mert kinövi, és ezzel letudják a jeles ünnepeket is.


Nagyon remélem hogy tényleg troll, mert ha nem, akkor két nagyon önző, buta ember vállalt két gyereket, aminek ők isszák meg a levét.


Igen, be lehet kerülni államira. Én azon végeztem az első diplomám. Havi kollégium 20 ezer, havi utazás(távolsági és helyi) 13 ezer(havi egyszer jártam haza), étkezés 40 ezer(koliban főzve), jegyzetek az órákra félévente 30-40 ezer(fénymásolatok, nem eredeti könyvek), tisztító és tisztálkodószerek, wc papír zsebkendő kb havi bontásban 3-4 ezer.

És még nem volt beteg, nem szórakozott, nem lett semmilyen váratlan kiadása.

Igen, lehet diákmunkázni, én is csináltam, de normális szakon, normálisan teljesítve havi 30-40 ezernél többet ha meggebedtem se tudtam keresni.

2018. okt. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!