Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt valaki, akinek felnőtt...

Van itt valaki, akinek felnőttkorában váltak el a szülei? Hogyan léptetek túl rajta?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, a szüleim nemrég adták be a válókeresetet. Amúgy is elég rossz házasságuk volt, tele játszmákkal, szóval egy darabig úgy voltam vele, hogy nem engedtem magamnak, hogy érzéseim legyenek a témáról, mert "Úgyis halálra volt ítélve az egész", "Ők is felnőttek, én is az vagyok, mindenki csinálja a maga dolgát" "Az ilyenen általában 7-12 éves korban illik kiakadni", és most kezdek rájönni, hogy valahol ez nekem igenis számított.


Van még valaki, aki volt hasonló helyzetben? Nektek milyen érzéseitek voltak, és hogy birkóztatok meg vele?



2018. okt. 24. 19:03
 1/3 anonim válasza:
100%
Én ugyan még gyerek vagyok de már évek óta csak arra vágyom hogy elvájanak. Mióta megszülettem csak miattam és a kistestvéreim miatt vannak együtt (meg azért mert anyám idióta és megvereti magát). De végre elérkezett a pillanat és külön költöznek.
2018. okt. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem anyám és apám is újra házasodott. Úgy fogd fel hogy ők együtt boldogtalanok. Külön külön meg lehetnek boldogak , együtt már semmiképpen se. Ha már nem alszanak egy agyba , az is kellemetlen ha valamelyik fél a gyerekkel vagy a kanapén alszik. Ha együtt alszanak azis nehéz hogy olyan melle feküdj le akit nem szeretsz. A válás nehéz döntés. Sokkal nehezebb szerintem mint a házasság gondololata. Ha külön akarnak menni annak nyomos oka Van , és ha azt szeretnéd hogy boldogak legyenek elfogadod és támogatod őket. Nem biztos hogy rögtön, péládul apám válás után 15 évig egyedül élt, csak a munka semmi kikapcsolódás barátok. Teljesen romon volt, aztán megismerte a mostani feleseget. Hosszú volt az út odáig meg boldogságot talalt,de megérte mert anyám mellett nem volt ilyen boldog soha . Adj nekik esélyt arra hogy szép és teljes életet élhessenek. Arról nem beszélve hogy írtad ez már rég halálra volt ítélve, valószíleg akkor a gyerek(ek) miatt voltak eddig együtt. De akkor is külön voltak csak látszat család voltatok ...

Én úgy gondolom megérdemeltek a szüleim egy második esélyt az élettől, és örülök hogy így döntöttek . Mondjuk én amugyis pozitív gondolkodású vagyok, azért engem is megviselt . De jobb így mindenkinek , idővel te is rájössz!

2018. okt. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

En elmultam már 30 is amikor elváltak. Nehezen emésztettem meg. Előtte is tudtam rossz a házasságuk, de amikor szétmentek olyan volt, mintha ujra kicsi gyerek lennék és fájt az egesz.

Aztan idovel elmultak a rossz erzesek. Ami nehez mind a mai napig, hogy a rokonsag egy resze is emiatt "szetvalt", hogy a gyerekkori rokonlatogatasok, csaladi esemenyek mar nem olyanok, mint "régen". De aztan belattam mar semmi se olyan mint regen es minden valtozik.


Az a fontos, hogy mindkettejukkel tartsd font a jo kapcsolatod, egymas ellen ne hangold oket es ne is nagyon turd, ha neked mondanak a masikrol rossz dolgokat. Viszont fontos oket is meghallgatnod es azok is erzelmes, nehez beszelgetesek lehetnek.

2018. okt. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!