Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Melyik szülőmmel maradjak?

Melyik szülőmmel maradjak?

Figyelt kérdés

Anyám és apám épp szétköltöznek és nem tudom melyikükkel lenne kevésbé rossz.

Apukámat régen nagyon szerettem de többször is megverte anyát meg engem is de az igazából anya hibája volt mert ő mondta hogy verjen meg. De ezek után nagyon megutáltam apámat. Egyébként is nagyon rossz természete van, elképesztően képmutató.

Anyát nagyon szeretem (bár kezdem azt hinni hogy inkabb csak sajnálom) de az őrületbe kerget. Folyamatosan ordibál velem olyan dolgok miatt is amit el se követtem. Úgy beszél velem mint a kutyàval. Nem, igazából a kutyával szebben beszél. Sírva könyörgök neki hogy ne szidjon mert már tiszta depresszio vagyok de csak tovább kiabál. Akármit mondok neki elmegy a füle mellett. Evészavarom is lett mert sose voltam neki elég vékony, persze nem fogytam le töle csak rontott a helyzeten.

Eddig úgy volt hogy anyámmal és a hugaimmal elköltözünk de miután megmondták nekem hogy én vagyok az utálat tárgya és engem senki sem szeret, eléggé elment a kedvem. Meg aztán ott van a folyamatos dagadtozás (megjegyzem 58kg vagyok, nem vagyok egy nádszál, de szerintem az nem túlsúly).

Nem érzem úgy hogy az én hibám lenne az egész, sok barátom van és átalában kedvelni szoktak az emberek.

Én csak szeretnék már kijutni ebből a mérgező környezetből, mert nem akarom az egész kamaszkorom elrontani a folyamatos szomorkodással és azzal hogy elveszik az összes önbecsülésem.

Aki volt már hasonló helyzetben hogyan oldotta meg a problémáját? Gondoltam pszichológusra de ha továbbra is így kell éljek nem hiszem hogy segítene.

Bocsánat ha kicsit zavaros lett de én is nagyon össze vagyok zavarodva, teljesen kilátástalannak érzem a helyzetem.

16/l



2018. okt. 24. 19:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább nagyszülők keresztszülők lenne a jobb ne haragudj de ezzel nem szülők a hugodat is probáld meg kimenteni ebből a környezetből
2018. okt. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Hány éves vagy? Gondolom még iskolába jársz.
2018. okt. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok

A gimnázium kellős közepén járok. Nem tudok megszabadulni amigy le nem érettségiztem. Még 3 év...

2018. okt. 24. 19:52
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg édesapáddal.
2018. okt. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Maradj apáddal, lehet, hogy anyád miatt volt agresszív, mert őt is kikészítette. Ha mégis megver, még megpróbálhatod a nagyszüleid, de anyádhoz ne menj.
2018. okt. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én is kezdek apa felé hajlani. Egyeltalán nem jó ember de sok mindent megadott nekünk (már a szereteten kívül). Csak az a helyzet hogy egy kicsit félek töle. Nem tudom hogy bánna velem ha csak ketten lennénk. De talán egy próbát megér.
2018. okt. 24. 20:03
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mint azt írták is már előttem, valamelyik közelebbi rokont kéne bevonnod ebbe, hátha tudnának segíteni. Ha nincs ilyen, akkor vannak különböző szakszolgálatok, akiket fellehet keresni ilyen problémákkal.
2018. okt. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
ha egy rokon se tud befogadni, próbálj meg legalább a koliba bekerülni. annál kevesebb időt töltenél otthon
2018. okt. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyikkel se... Ezek nem szülők..
2018. okt. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nagyszülők?

Keresztszülők, ha vannak?

2018. okt. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!