Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mérgező szülők ellen felnőtt...

Mérgező szülők ellen felnőtt fejjel?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy már lassan 4 éve hogy elköltöztem otthonról (bántalmaztak, szülők szenvedélybetegek, elmebetegem, stb.) Az indokokat nem ismertették részletesebben, kérdésem szempontjából lényegtelen. A szüleim azóta minden volt közös ismerősömnek és barátomnak bemocskolnak, elhordanak mindennek és a mai napon betelt a pohár, mikor egy újabb régi ismerőst kerestem fel üzleti célból és tőle is majdhogynem fejmosast kaptam mert anyám ismertette vele az ő verzióját . A lényeg az hogy nem akarom hogy ez az egész a kapcsolataim rovására menjen, hogyan lehetne őket leállítani? A hozzám közelálló rokonokat 2 éve életveszélyesen megfenyegették hogy megvédik őket az utcan. Ti mit tennének ilyen szülőkkel ebben a szituációban? Az ismerősöknek nem akarok már magyarázkodni, nem látom értelmét és belefáradtam abba hogy feleslegesen tisztazzam a "jó hírnevem" miközben semmit nem tettem.

2018. okt. 26. 00:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim is ilyenek voltak, 13 éve semmilyen formában nem tartom velük a kapcsolatot. Azt se tudom, élnek-e még, de a gyerekkorom után nem is érdekel. Azt mérgezhették, a felnőttkoromat már nem. Mondjuk én teljesen elszakadtam, nincs közös ismerős, akivel tartanám a kapcsolatot, de ilyen helyzetben egész egyszerűen elmondanám nekik az igazságot, kiegészítve azzal, ahogy a szülők bántak velem anno, utána pedig rájuk bíznám, hisznek-e nekem. Ha igen, akkor semmi gond, ha nem, akkor viszont nem sajnálnám őket elengedni az életemből. Azt sajnos kétlem, hogy le tudnád őket állítani.
2018. okt. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!