Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet kezelni egy ilyen...

Hogy lehet kezelni egy ilyen embert, vagy legalábbis hogy érjem el, hogy ne idegesítsem fel magam legalább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előre bocsátom, talán hosszú lesz, és ez nem egy újabb "hisztis tini" siráma.


28 éves vagyok, jelenleg amolyan félig-meddig egy háztartásban anyámmal, tekintve, hogy én főzök, ő meg jön enni, mert "nincs ideje" másra. Korábban sem volt mintaszülő, tekintve, hogy anno a válásakor lepasszolt a nagyszüleimnek, mondván, hogy neki nem kellek, ha apám lelép. Gyerekkoromban annyit foglalkozott velem, hogy érzelmi terrorban tudjon tartani, aztán ment a saját dolgára. Ma ott tartunk, hogy mindenből hisztit csinál, egy csöpögő csapból, egy neki nem ízlő ebédből. Ilyenkor övön aluli sértéseket vág az ember fejéhez és ha visszaszólsz, veri az öklével a falat, padlót, vagy saját magát.. Vagy közli, hogy majd megver az isten, mert vele mindenki igazságtalan, pedig ő csak jót akart. Azt hiszem, inkább arról van szó, hogy mindenkit irányítani akar, ő a tökéletes ember, mások hülyék. Ha közlöm, hogy menjen akkor szépen haza, főzzön magára, és a saját lakásában dirigáljon, meg rendezkedjen, egyszerűen leül és közli, hogy nem köteles elmenni. Most már ott tartunk, hogy minden nap megaláz, ha bármit mondok, az hazugság. Ha csak én érezném így, elgondolkodnék, na de hogy egy 50-es évei végén járó nőnek 20 éve sem kapcsolata, sem barátai, sem szerinte normális kollégája nincs, mert őt midenki írígyli...


Hogy lehet ezt kezelni? Vagy ignorálni? 24 éve ebben élek. A nagyszüleimet idegileg kicsinálta. Ők nem állnak mellém, mert nekik gyerekük. Én meg tiszteljem? De hát mit? Nem aza teljesítmény, hogy kipottyantunk egy gyereket, hanem hogy felneveljük, de erre ő képtelen volt.


Kérlek adjatok tanácsot!



2018. okt. 27. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Na én kivágtam volna már rég,csak azt lehet megalázni terrorizálni aki hagyja és beszáll ebbe a hintába,jo pár férfit is megsirattam már, akiknek az volt a gondolata h majd én dolgozom és eltartom őket ők meg ellesznek a házamban,hát arra van az ajto, ez nálam idegörlő rokonokra is vonatkozik..

58N

2018. okt. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szabadulj meg tőle!Miért kell vele élned?
2018. okt. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
28 éves vagy. Mi a kérdés? Szabadulj már meg tőle. Ez a nő semmit nem érdemel tőled, főleg hogy ételt főzz neki.
2018. okt. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem élek vele, csak átjár. Jön, eszik, botrányt csinál, aztán hazamegy a saját lakásába. De mivel én nem egyedül élek itt, és ők nem állnak mellém, így ez probléma. Én egy-két éven belül elköltözöm külföldre, de a probléma nem fog megoldódni, mert a nagyszüleimet ugyanígy terrorizálni fogja.
2018. okt. 27. 16:12
 5/11 anonim válasza:

Ez már a nem normális kategória

Miért hagyod ezt? Egyszer mikor kiborul és leül... ülj le vele szembe fogd meg a kezét és nézz a szemébe.... úgy mond el neki hogy nem jó felé halad, változzon különben végleg egyedül marad

Ha értelmes felfogja ha nem akkor hagyd

2018. okt. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Kulcsold be az ajtót, ha jön. Ne főzz két személyre, lássa csak, hogy ha ő neki sajá maga a fontos csak, akkor neked és, ha meg megemlíti, közöld, hogy tőle tanultad. Ha nem is élsz egyedül a házadban, amikor ő ott van, kerüld el, menj be a saját szobádba és ha értetlenkedik, mondd meg neki, hogy amíg nem tud normálisan viselkedni, te nem fogsz vele veszekedni, nem fogsz könyörögni neki, hanem egyszerűen nem állsz vele szóba, amíg nem változtat.
2018. okt. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem hagyon, de mintha "széllel szemben próbálnék p****". Az anyám, nem tudom gyűlölni, de.. Esküszöm, szerintem őrült. Kértem szépen, csúnyán, ordítva, de semmi. Egyszerűen nem fogja fel, mintha nem jutna el a tudatáig, hogy nem ő az áldozat. Nem fogja fel, hogy ha nagyiék nem lesznek, ő egyedül marad, mert eddig mindig fényesre volt nyalva bizonyos testrésze. A nagyszülők meg mindent elnéznek neki. Én most nem költözhetek, most pénzkidobás lenne ennyire az utolsó pillanatban albérletbe menni, mert akkor nem tudnék félretenni, kint meg nem olcsó az élet. Máásfél évem van a phd-ból, utána munkakeresés kint, és költözöm.
2018. okt. 27. 16:50
 8/11 Metionin ***** válasza:
Egyszer leülni megbeszélni vele hogy innentől kezdve vagy normálisan viselkedik amikor odamegy vagy nem jön. és ezt betartani. Akár úgy, hogy te elmész amikor ő jön. Nem kötelességed sem etetni, sem eltűrni.
2018. okt. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Legközelebb ne engedd be.
2018. okt. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nárcisztikus személyiségzavar
2021. dec. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!