Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam anyának, hogy mit...

Elmondjam anyának, hogy mit mondott a nőgyógyász vagy ne idegesítsem feleslegesen?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam nőgyógyásznál csak fogamzásgátlót felíratni.

(Anya nem tud róla,hogy már nemi életet élek. Mindegy. Ez bonyolult.)

A lényeg, hogy kiderült rengeteg apró ciszta van mindkét petefészkemben és a diagnózishoz PCOS-t írtak.

Itthon utána néztem alaposabban ennek és végre fény derült arra miért volt ennyi problémám amit senki sem vett komolyan, pedig heti szinten jártam orvoshoz. Legalább megvan a magyarázat.

Ami aggaszt, hogy az orvos nem mondott semmi egyéb teendőt. Felírt egy fogamzásgátlót (amiről nem túl sok jót írtak a neten),és hozzátette, hogy ez majd megoldja. Még nem kezdtem el szedni.

Bevallom, egyre inkább magam alatt vagyok és folyamatosan a legrosszabb dolgokra gondolok. Nem tudom, hogy elmondjam-e anyának.

Vagy csak szedjem a fogamzásgátlót mintha semmi baj nem lenne és ne zaklassam fel? Végülis ha olyan súlyos lenne akkor az orvos küldött volna vizsgálatokra, nem? Viszont mi van ha a fogamzásgátlónak előjön valamelyik mellékhatása,ami veszélyes rám nézve, ő meg nem fogja tudni mi van velem...

Nem tudom mit tegyek. Lehet rossz kategóriába írtam, és kicsit zavaros, csak már nagyon kivagyok.


A válaszokat előre is köszönöm!

18l



2018. szept. 29. 12:05
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
81%
Elmondanám. Nyilván neki van saját orvosa, akihez kérhetne neked időpontot és esélyes, hoyg más hozza állása lenne, mint a szedd be a bogyót, majd megoldódik a probléma
2018. szept. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
82%
A PCOS gondját a fogamzásgátló nem oldja meg, csak elfedi. Én elmondanám. Aztán lehet, hogy anyukád nődokija sincs a szakma csúcsán, de anyukáddal legalább legyél szerintem őszinte.
2018. szept. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
82%
Mindenképp mond el édesanyádnak. És szerintem menjetek el egy másik dokihoz is! Szerintem nem lenne meglepő anyukádnak, hogy 18 évesen nemi életet élsz, ha meg elmondod, hogy fogamzásgátlót mentél íratni és úgy derült ez ki, még örülni is fog, hogy legalább figyelsz a védekezésre.
2018. szept. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
86%
Ez egy komoly dolog, amihez sajnos nagyon kevés nődoki ért. Mindenképpen mondd el anyukádnak, a neten pedig keress pcos fórumokat és tájékozódj a lehetőségekről, orvosokról.
2018. szept. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
83%
Pcosra tablettat szedni, olyan mint törött karra fajdalomcsillapitot szedni es varni, hogy tortenjen valami. A maximum amit el tudsz vele erni az meg sulyosabb betegseg, aminek a vegen mar nem kell tablettat szedned mert eselyed se lesz soha teherbe esni. Ez nem jatek. Az orvosod meg egy kontar, aki tojt a fejedre. Mindenkepp szolnod kell edesanyadnak. Kis oszinteseg amugy sem artana a kapcsolatotokba a leiras alapjan.
2018. szept. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
44%
Beszéld meg anyukáddal, szerintem te is megnyugodnál. Ettől függetlenül nem kell elmondanod, hogy élsz nemi életet ha nem akarod, de 18 évesen nem tudom mi félnivalód van ezzel kapcsolatban.
2018. szept. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
78%
Igen, feltétlenül mond el...
2018. szept. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
83%
Keress egy masik dokit. A fogamzasgatlo tobb kart tesz, mint segit. Ha esetleg kene megirhatom privatba en kihez jarok.
2018. szept. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
16%
Szidjuk itt az orvost, de őszintén, vajon hány orvosnál derül ki PCOS gyógyszer felírásakor? MA már nem rutin a labor, az UH, felírják, jónapot... szóval valahol azért sántít a mese.
2018. szept. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
24%

Pcos modern betegseg

Helytelen taplalkozas es mozgashiany es tulsuly az oka

fog gatlo kivallo megoldas amig nem akarsz gyereket.

de szenhudrat csokkentett dieta es mozgas ez egyetlen megoldas ra.

lesz aki gyogyszert ajanl pl metformint

gyogyszer a lusta emberek megoldasa es hosszu tavon karos lehet

2018. szept. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!