Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet ennek a viselkedésnek...

Mi lehet ennek a viselkedésnek az oka?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam a családi kapcsolatomon és egyszerűen én nem értem, hogy miért lehet ez így tőletek szeretnék segítséget kérni...


A bátyám jelenleg 18 éves és neki jelenleg van egy barátnője, aki 17 éves (az első szerelme).

Már pár hónapja együtt vannak és tegnap volt a barátnőjének a szalagavatója ahol táncoltak.

Utólag otthon beszélgettünk a történtekről és anya meghatódott és mondta is hogy milyen szép pár.


Én 14 évesen összejöttem egy 24 évessel (igen, utólag rájöttem, hogy ostobaság volt az egész...)

Aztán hamar szakítottam vele.

Ezután idén nyári szünetben volt egy barátom aki 21 éves.

A családom pedig állandóan csúfolta, mivel vékony volt (a fiú bármennyit evett egyszerűen nem tudott hízni), de mindig megkaptam hogy jaj milyen pasim van, stb...


A bátyám már nyár eleje óta elkezdte az autós iskolát és egyszer meg is bukott és a szüleim mindig támogatják és most is támogatják annak ellenére, hogy megbukott a vizsgán.


Sajnos én arra nem emlékszem, hogy utoljára engem mikor támogattak valamiben.


Régebben tény is való sokkal másabb voltam.

Sokkal zárkózottabb voltam.

Aztán idővel kaptam segítséget egy olyan felnőtt embertől, aki nagyon jól kijön a családjával.

Két éven keresztül agyaltunk, megbeszéltük a dolgokat, változtam, kezdeményeztem, segítettem, törődtem magammal is és másokkal is és még elég sok mindennel próbálkoztunk többféle módon, de sajnos semmi sem változott.

A családom ugyan úgy viselkedik velem mint eddig.

Én már azt gondolom, hogyha bármit is teszek az egyoldalú és csak én akarom, hogy változzon a családi kapcsolatunk, erről pont beszéltem azzal az emberrel aki segít nekem, de még mindig próbál ötleteket adni, hogy hogyan lehetne jobb a kapcsolatom velük, viszont én már ezt nem szeretném.

Belegondoltam abba is, hogy most elvagyok nélkülük, aztán majd sok-sok év múlva rájövök hogy hiányoznak mikor már késő lesz.

Viszont jelenleg azt érzem, hogy visszahúznak a céljaimtól és egy olyan embernek látnak aki életképtelen.

Sajnos ezeket hozzá is vágták a fejemhez (és még kaptam pár dolgot, amit inkább most nem szeretnék felsorolni..)

Igen, tudom hogy vannak olyan családok ahhol sokkal rosszabb a helyzet és azt is tudom, hogy vannak olyan családok ahhol nagyon jól kijönnek egymással.

Akiket tudtam körbe kérdeztem, hogy kinek milyen a viszonya a családjával, illetve megkérdeztem hogy mit hogyan csinál.


Én tudom azt, hogy nem vagyok életképtelen, de ilyen hozzáállással nekik nem szeretném megmutatni a z oldalamat, hiszen nem is hisznek bennem (vagyis én egyáltalán nem látom ennek jelét.)


A bátyámat azért hoztam fel, mert én úgy érzem különbséget tesznek közöttünk.

Mondjuk ő fiú, meg már 18 éves és másképp kezelik őt mint engem, mivel lány vagyok, de ettől függetlenül sem látom, hogy támogatnának valamiben.

Remélem a leírtak alapján azért tudtok valahogyan válaszolni erre a kérdésre.

Meg kíváncsi vagyok ki mit gondol erről.

17/L



2018. okt. 28. 01:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
#10: Ilyen túlzó körbeudvarlást még az életmű díjasok sem kapnak...
2018. okt. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egy fokkal sem különb a legtöbb lánytól. Már 14 évesen kapcsolatfüggő, szeretethiányos volt, s mivel más nem volt láthatáron, kikezdett az első huszonévessel, aki szembe jött.
2018. okt. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, csak siettem.

Az a lényeg, hogy igen eddig míg nem töltöttem be a 17-dik életévemet, addig azt gondoltam, hogy az idősebb fiúk jók nekem, de aztán mikor nyáron szakítottam a 21 éves fiúval akkor jöttem rá, hogy ilyen idős fiúval nem szabad együtt lennem.

Aztán azóta maximum 20 éves korig próbálok keresgélni...

Igen, szerintem is túlzás amit a 10-es írt...

Hogyha valóban ilyen jó lennék, mint aminek beállítasz, akkor nem is lennének ilyen jellegű problémáim.

2018. okt. 28. 21:03
 14/16 anonim ***** válasza:
Azért nyugtass meg mindenkit,hogy 14 évesen nem történt semmi "olyan",mert az még megkoronázáná ezt a már amúgy is remek sztorit.
2018. okt. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem volt egyikőjükkel sem semmi olyan dolog szerencsére.
2018. okt. 28. 23:12
 16/16 anonim ***** válasza:

Amúgy nem kell keresgélni partnert ilyen görcsösen,mert ebből csak frusztráció lesz egyrészt, másrészt pedig kiábrándító egy pasik után kaparó lány.

Ide is illik az elcsépelt szöveg: Majd jön valaki,ha úgy adja az élet. Nem kell sietni .

A jelenlegi lelki állapotod jó eséllyel amúgy sem tesz lehetővé egy egészséges párkapcsolatot.

Ülj le a szüleiddel egy mély beszélgetésre és ha szükséges,keress fel egy szakembert és ne annak a másik rejtélyes figurának a tippjeit fogyaszd tovább.

2018. okt. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!