Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan költözzek el otthonról?

Hogyan költözzek el otthonról?

Figyelt kérdés

Még mielőtt bárki azt hinné, hogy biztos egy buta kislány hisztije ez az elköltözés, sajnos nagyon is komoly.

Évek óta lelki terrorban élek a szüleimmel és a testvéremmel, részletesebben nem vagyok képes leírni, mert most is elég nehezen írom ezeket a sorokat. Röviden a lényeg, hogy nem bírom már azt ami itthon megy, velem szembe, a sorozatos megaláztatást, és egyebeket.

Próbáltam változtatni a hozzáállásomon, mert ők már nem fognak változni, sajnos kevésnek bizonyult.

Egy nagyon vidám és nyitott ember vagyok, de ha otthon kell legyek, teljesen kifordulok önmagamból, és depresszív leszek.

Jelenleg most vagyok végzős, egyetemre szeretnék menni, de egyetem előtt van egy ötöd évem. Érettségi után miután letudtam, szeretnék elköltözni, határozottan.

Sajnos mérgez az otthoni környezet, és kezdek az uralma alá kerülni lelkileg, eddig bírtam.

Szeretném ha esetleg segítenének olyanok, akik átélték ezt, és hogy hogyan lehet új életet elkezdeni családi támogatás nélkül.

Nagyon nagyon fáj, de úgy érzem, rajtam csak ez segíthet, hogy ne egy meg rokkant felnőtt váljék belőlem. Nagyon kevés időt töltök itthon, pont ezek miatt.

Jól tanulok, tele vagyok tervekkel.


Előre is köszönöm, egy nagyon, nagyon kétségbe esett és reményt vesztett 18 éves lány.



2018. nov. 2. 19:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is maradj a koleszban hétvégén is.
2018. nov. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem tudok hétvégén koleszban maradni.
2018. dec. 30. 21:39
 13/16 A kérdező kommentje:
A helyzet egyre rosszabb.
2018. dec. 30. 21:48
 14/16 anonim ***** válasza:
Rokonhoz nem mehetnél a hétvégékre? Vagy barátnőhöz?
2018. dec. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Támogatás nélkül lehetettlen,ha tanulni szeretnél és nem dolgozni.Nekem van a közelemben egy 22 éves lány,aki eltartja magát,igaz Neki nincs éretségije csak szakmálya,de nem a szakmájában dolgozik,hanem vendéglátásban.Négy éves tapasztalattal keres most annyit,napi 13 óra munkával kb 20 nap dolgozik vagy 25 egy hónapban mert beugrózik is,hogy eltratja magát.Bérel egy egy szobás lakást,rezsit fizet,telefonszámlá fizet,bérletet fizet,ételt vesz magának,bár a munkahelyén szokott kapni személyzeti ételt,így erre kevesebbet kell költenie.Hát félre tenni nem tud ez melett...Szóval nehéz...Elötte volt,hogy csak szobát bérelt,de az is elég költséges....
2018. dec. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Hát sajnálom, királylány, de erre a helyzetre egyetlen megoldás létezik; felemeled az eddig kitartott kis popódat, és elmész egy úgynevezett “munkába”.
2018. dec. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!