Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lépjek ki az életükből?

Lépjek ki az életükből?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni mit tennétek a helyembe. Édesapámnak lassan 5 éve új párkapcsolata van, az elején még rendes volt a nő aztán később már azt észrevettük hogy betegesen féltékeny jó összevesztek emiatt többször utána ezt befejezte a nő. Utána kezdtem azt észrevenni hogy rám nagyon féltékeny mert nem bírja elfogadni hogy én a gyereke vagyok. Apának többször mondtam természetesen azt mondta rosszul látom stb. Közbe született egy közös gyerekük, Ő most volt 2 éves. ( A nőnek is van már egy 13 éves lánya. ) Szerintem ezzel megakarta fogni Édesapámat, habár ő nem az a fajta.. na mindegy. Most volt a születésnapom nemrég, elmentek Mamámhoz pár napra ahol nem igazán van térerő, és a net is lassú vagy nem tölt be. Születésnapom napján mondtam apának hogy nem köszöntött fel Kriszti, azt mondta biztos fog írni csak szar a net. Mondanam sem kell nem írt. Másnap írta facebookon Apám, hogy megsértődött a barátnője mert én nem gratuláltam egy fénykép alá facebookon ahol megosztották hogy megint terhes ez a nő! Azóta voltam egy csomószor miért nem mondták a szemembe hogy mi van ? Amúgy is már tudtam szóval mind1. Felhívott a barátnője ordítve hogy én kipofáztam már őt hányszor és küldjem el mit beszélgetek az édesapámmak facebookon.... elküldtem egy kicsit szépítve amiben lehordtam a viselkedése miatt. A telefonba eltiltotta tőlem a testvéremet, apám rá 1 napra felhívott és közölte hogy egy darabig csak akkor fogunk beszélni ha ő dolgozik hogy a baratnője ne tudjon róla stb. November 1.-én beszéltünk utoljára. Megakarom neki mondani ha legközelebb beszélünk hogy teljesen kilépek az életükből. Tesvéremet úgyis ellenem beszéli majd az a dög ha nagyobb lesz.


Kérlek ne bántsatok, véleményeket kérek. Köszönöm szépen!



2018. nov. 6. 11:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Hát én nem bántalak, főleg mert megértelek. Én sem tudtam soha mit kezdeni az ilyen féltékeny, gyanakvó, rosszhiszemű emberekkel. Jobbnak láttam mindig, ha minél messzebbre kerülöm őket. Szóval hasonlóan gondolkodnék és éreznék a helyedben.

Apámra pedig haragudnék, hogy a gyereke vagyok és nem áll ki értem, nem hajlandó, csak suttyomban, lapítva tartani velem a kapcsolatot. Ezt pedig meg is mondanám neki. Ha csak így akar keresni, akkor inkább ne keressen.

2018. nov. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
... és hihetetlen, hogy egy normális ember nem veszi észre azt, hogy a párja a saját vér szerinti gyermekére féltékeny. A nő beteg.
2018. nov. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk is megmondta az exem nője hogy nem akarja a gyerekeimet mert "neveletlenek". Hozzateszem abszolut nem vagyok elfoglult nema kussban ültek evéskor, neki mar ha pisszentek, sok volt....nem is mennek azota.
2018. nov. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
58%

Nézd amióta világ a világ az a tipikus, hogy az új nő arra törekszik, hogy a férfi minden anyagi erőforrását "új családjára" fordítsa. (Még a mesékben is: Hamupipőke, Hófehérke..)


A legjobb stratégia ha a nővel nem akarsz se jó, se rossz, se semmilyen kapcsolatot ápolni, apáddal meg jó viszonyra törekszel. Annyira, hogy felnőtt indulásodat majd nagyobb összeggel támogassa (akár hitelt is felvegyen ehhez), a nő meg pukkadjon meg.

2018. nov. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!


4/4. 13 éves koromba váltak el, most 21 éves vagyok azóta semmilyen anyagi támogatásra nem számíthatok, de még lelkileg sem. Inkább ő kért tőlem kölcsön, még haza se jöttem külföldről már facebookon írta hogy tönkrement a mosógép... 5 hónap volt mire visszaadta a felét a pénznek a másik felére inkább legyintettem, akkoris fel volt háborodva a nő hogy visszamertem kérni a pénzem felét, miért nem csak 30 ezret. 70 volt a teljes összeg, és 50 et visszamertem kérni....

2018. nov. 6. 13:29
 6/20 anonim ***** válasza:
51%

"Nézd amióta világ a világ az a tipikus, hogy az új nő arra törekszik, hogy a férfi minden anyagi erőforrását "új családjára" fordítsa. (Még a mesékben is: Hamupipőke, Hófehérke..)"


Te még hiszel a mesékben? :D

2018. nov. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
51%

"70 volt a teljes összeg, és 50 et visszamertem kérni...."


Az testvérek közt sem a fele. De igaz, hogy a 30 sem. :)

2018. nov. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

Én egyszer faternak szelíden bántás nélkül megírnám, vagy megmondanám (amelyik megy), hogy mit gondolok. Majd lelépnék. Vagy nem mondanám meg, ha nem megy.


Az új gyerekkel meg lett szivatva fater.

Szar helyzet. Részvétem, kitartás, fel a fejjel.

2018. nov. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

7/8: igen, igazad van, bocsi rosszul fogalmaztam

Hát köszönöm szépen mindenkinek, ezek a válaszok csak megerősítették bennem azt amit én is tudtam hogy tennem kell, csak sajnos elég nehéz.

2018. nov. 6. 14:15
 10/20 A kérdező kommentje:
7/9 *
2018. nov. 6. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!