Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekként követelhetem a...

Gyerekként követelhetem a hyerektartást a szüleimtől, ha egyetemre járok?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy saját magamat kell eltartanom az egyetem mellett, amivel nincs semmi gond. Úgy állapodtam meg a szüleimmel, hogy havonta 10000-10000 forintot utalnak, amiből a kollegiumot ki tudom fizetni, a többit én magam állom. Igen ám, csak apukám úgy döntött, hogy nem fog addig küldeni tartásdíjat, amig nem küldöm el neki az iskolalátogatosit, amivel bizonyitom, hogy egyetemre járok. Nem teheti meg, de úgy gondoltam, nem csinálok belöle problémát, lescannelem és elküldöm neki Facebookon. Nos, egy ideig nem is kötött bele, majd közölte, neki postai úton kell, amite azt mondtam, hogy en teljesítettem a követelését, itt is látható az, hogy megvan a jogviszonyom. Ezután úgy gondolta, ha nem járok suliba, tehát nyári szünet van, akkor ő nem fog tartásdíjat fizetni. Májusban már nem fizetett, de azt mondta júniusban kifizeti a májusit, majd júliusban és augusztusban nem fog fizetni, ezt Facebookon írta. Nem is fizetett, viszont én szeretném, ha fizetne, itt már tényleg nem a pénzről hanem az erkölcsről szólna a dolog. 13 évvel ezelött váltak el, es akkor 10000-10000 ft-ot itéltek nekem es testvéremnek tartásdíjként.

Tehát a kérdes az, hogy be tudnám hajtani ezt az összeget rajta én, vagy anyukámnak kellene intézkednie? Mi ennek a menete, és kérhetem a tartásdíj növelését?

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ha valahol érthetetlen lenne a kérdésem, akkor nyugodtan kérdezzetek rá. :)



2018. aug. 19. 18:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
Ne haragudj de mennyi idős vagy?
2018. aug. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
67%
Attol kovetelheted aki addig is fizette,az apadtol.Fel is tudod emeltetni az osszeget,amennyiben tobbre van szukseged a tanulmanyaid miatt.Nem kell sajnalni,mert nem akar neked segiteni,egyezsegbe ne menj bele vele.
2018. aug. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok. Tehát intézkedhetek én is? Vagy mi ennek a menete?
2018. aug. 19. 18:18
 4/27 anonim ***** válasza:
45%

18 éves korod fölött nem jár gyerektartás, legfeljebb rokontartás, ami más besorolás.

Apád csak akkor köteles fizetni (feltéve, hogy van róla határozat), ha ezzel a saját megélhetését illetve egyéb kötelezettségeit (pl. hiteltörlesztés) nem veszélyezteti.

Ebböl következöleg egyáltalán nem biztos, hogy egyáltalán kell valamit is fizetnie, ha önszántából teszi, akkor meg nem követelheted töle.

2018. aug. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%
Nem úgy van, hogy 18 éves korig VAGY amíg a gyerek nappali tagozatos iskolába jár?
2018. aug. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
47%
De, 5-nek igaza van. Mivel nagykorú vagy, kérdező, perelhetsz te is, bár ez esetben neked rokontartasert kell pert indítani. Anyukád perelhet a gyermektartas miatt, ő az elmaradást is kérheti és még is fogja kapni. A második esetben jobban jarsz
2018. aug. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
26%
A nagykorukerheti az elmaradt gyerektartast.Az anyanak nala mar nincsen szerepe,mert NAGYKORÚ.
2018. aug. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
65%
De van, utolsó, mert a gyermektartas a gondozó szülő kapja. Nyilván nem lett új per indítva a tartásdíjert a kérdező által amikor nagykorú lett
2018. aug. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
44%

"Nem úgy van, hogy 18 éves korig VAGY amíg a gyerek nappali tagozatos iskolába jár?"


NEM!

18 éves korig jár a gyerektartás - ezt a tartásra kötelezett akár a saját megélhetése kárára is köteles fizetni.

18 éves kor fölött rokontartás jár(hat), amennyiben a tartásra kötelezett megélhetését, illetve egyéb kötelezettségeit nem veszélyezteti, ÉS a gyerek nem érdemtelen erre.


A rokontartást is kérni kell a bíróságon, de csak az esetek egy részében ítélik meg. Emellett az összege általában kevesebb, mint a gyerektartás, de több gyakorlatilag sosem szokott lenni.

2018. aug. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
52%
Nem jól tudod, utolsó.
2018. aug. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!