Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem vállnak el a szüleim?

Miért nem vállnak el a szüleim?

Figyelt kérdés
Amióta együtt vannak csak veszekednek, kibékülnek egy hetre majd kezdik megint(Kb. 15 éve) Apám már teljesen kikészítette anyámat. Kezdek én is megörülni tőlük. Nem bírom a minden napos veszekedéseket,kiabálásokat. De ha ennyire utálják egymást mért nem vallnak el? mit tehetnék hogy történjen valami?
2018. nov. 8. 20:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

En egykoron szepen megkerdeztem anyukamat. Anya miert nem valtok el, hiszen folyton csak sirsz apa miatt. Es erre kaptam valaszt.

Te is kapnal. Masreszt utana kicsit probaltak valtoztatni.

Azt sajnalom apámat nem kerdeztem meg.

A helyedben kulon-kulon megkerdeznem oket miert nem valnak el?

Ha erre ertetlenkedve nez rad akar egyik akar masik, miert? Akkor szepen mondd el, hogy te eg ideje csak azt latod folyton veszekszenek kibekulnek veszekszenek kibekulnek es ez eleg faraszto csak nezokent is es finoman megjegyezhetned, hogy masok ilyenkor mar valni szoktak, mert ugy jobb lesz nekik.

Es ha szerencsed van kapsz valaszt es tobbet megtudsz es megertesz a szuleid parkapcsolatarol (amibol tudsz tanulni is...minimum azt, hogy hogyan ne csinald).

2018. nov. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Van itt egyáltalán kérdező? Nekem nem úgy tűnik.
2018. nov. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Van egy mondás: az emberek fele elválik, a másik fele veszekszik tovább. Ebben sok igazság van.
2018. nov. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Vannak, akik azt vallják: "Rossz a rosszal, de rosszabb a rossz nélkül!"

.

Ezen kívül az együttmaradás okai lehetnek (a teljesség igénye nélkül):

megélhetés, vagyon megosztása, lakhatás biztosítása... stb.

2018. nov. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Az én szüleim pl azért nem váltak el sokáig, mert egy fizetésből egyikük se tudott volna megélni. Aztán anyámnak egyszer csak szeretője lett, és lelépett, és közel 30 év után elváltak. Azóta mindketten boldog párkapcsolatban élnek. Te sajnos nem tehetsz semmit, ez az ő meccsük.
2018. nov. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
30%

A változtatáshoz bátorság kell. Azt mondják, amíg nem teszel semmit, addig még nem fáj eléggé...


Én nem értek egyet azzal, hogy 40 felett már nem játszik a szerelem lehetősége. Dehogynem. És sokkal mélyebb, boldogabb tud lenni, mint huszonévesen, mivel az ember addigra már tisztában van önmagával, átélt sok mindent, és jobban tudja, mi fontos, mire vágyik igazán, mint fiatalon.

Az egzisztencia fontos ugyan, de szerintem semmi nem lehet fontosabb annál, minthogy jól érezzem magam a bőrömben. Nem jó az ellenséggel élni egy fedél alatt.


Kérdező, a szüleid nem válnak el, mert még mindig él az emberi fejekben az a butaság, hogy egy házasságot jóban-rosszban fenn kell tartani, akkor is, ha már senkinek nem jó, hiszen válni szégyen. Váláskor az ember rengeteg rosszindulattal találkozik, mindenki jobban tudja, mit rontottak el a felek, és a mai világban, ahol megszerkesztett, profi fotóssal készített családi képekkel van tele a Facebook, ciki bevallani, ha a valóság ennél sokkal sivárabb. Lehet önbizalomhiány is, hogy "úgysem kellenék már senkinek", vagy a meggyőződés, hogy "mással sem lenne jobb".

Én mindenképpen beszélgetnék a helyedben a szüleiddel, mert sokan azért sem mernek válni, mert "jaj, mi lesz akkor a gyerekekkel".


Nem sokat tehetsz, de tarthatsz eléjük egy tükröt, amin megláthatják, hogy ez a helyzet senkinek sem jó. Hátha merítenek belőle egy kis bátorságot...

2018. nov. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ki tudja? Megszokás, anyagi dolgok, stb.. tudod mibe van egy válás? Mivel jár? Van aki inkább egy nyomorult házasságban él minthogy feladja a megszokottat meg a fél vagyont!
2018. nov. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Sajtlajos honnan veszed hány évesek a szülők? Én 40 vagyok és a gyerekeim csak 8 és 5 évesek... semmi köze nincs a témának hogy hány éves valaki...
2018. nov. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!