Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feljelenthetem a nevelőapámat,...

Feljelenthetem a nevelőapámat, vagy egyáltalan fognak csinálni valamit a rendőrök?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok,és 9 éve élek együtt a nevelőapámmal,aki sokszor bánt engem,és a kistesómat(3 és fél éves).Először tök jól ment minden,amég a nagyszüleimnél laktunk anyukámmal és a bátyámmal. 11 éves voltam,amikor elköltöztünk,és ott szültett meg a kistesóm. Még születése elött történt az,hogy megütötte a bátyámat azért,mert lassan sepregetett. De úgy ütötte meg,hogy szó szerint a fal adta neki a másikat. Ekkor anyukám kiabált vele,hogy miért ütötte meg. Miután megszületett a kistesóm engem megpofozott azért,mert a kistesóm szopós flakonjából(jana baby) ittam a csapvizet. Aztán a bátyám kint ült a teraszon,és a nevelőapám megakarta ijeszteni,meg is ijesztette,és a tesóm reflexből ugrott egyet és közben véletlen megcsapta az arcát de csak egy nagyon kicsit. Ezért a nevelőapám tarkón verte,es elkezdte rúgdosni. Én beszaladtam és szóltam anyának,de addigra már bejött az "apám" és beküldött a szobámba,persze azt mondván,hogy takarodjak be. Miközben sétáltam a szobám felé,utánam jött és úgy tarkón vágott hogy elterültem a földön.Anyukámmal is összeveszett ezmiatt,és kiabáltak egymással.Aznap anyukámat 3x ököllel a falhoz lökte egymás után,és utána fogta a hajamat es megrángadta,úgy hogy beverte az államat a kádba. Egy héttel később takarítottam,oda jött hozzám,és mutatta,hogy ott egy folt azt is töröljem le.Nem figyeltem arra a foltra amire mutatott,fogta a fejemet es oda nyomta izomból.Nem sokkal később azért rángatott meg mert nem akartam megenni azt a kaját,amiről tudja,hogy utálom. Este szárítottam a hajamat,oda jött hozzám és megpofozott amiért este száritom a hajam.Nem egyszer szoritotta meg a nyakamat hátulról.Mindent megcsinálok amire megkér,de mindezek ellenére undorítóan beszél velem.A kistesómra mindig én vigyázok,mert ő mindig kitalál valamit,hogy neki ne keljen foglalkozzni a saját gyerekével.Ez például 1 órája történt,hogy halántékon vert azért,mert rászóltam,hogy miért üti a kisgyereket,hiszen a mamájához akar menni. Meghúzta a fülét,utána megütötte a fejét egy tálcával.Ezért szóltam rá.Nem ez az első eset,hogy bántja a kistesómat.Ebben az egészben,az a legszomorúbb,hogy anyám mindezt végignézi és nem szól semmit.Szívemszerint elszöknék,vagy feljelenteném csak anyámat féltem és a tesóimat.De nem tudom,hogy csinálna e valamit a rendőrség ezzel.A drága nevelőapámról azt azért illik tudni,hogy mindig keres valamit,amiért tud velem kiabálni. Nem tudom mit csináljak,már nagyon idegesítő.

2017. jún. 18. 19:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Családsegítő, azonnal! Leginkább anyád fejével kéne beszélni, hogy mégis hogy meri a gyerekeit ilyen helyzetnek kitenni, hogy egy elmebeteg pszichopatával kell együtt élniük! Illetve látlelet orvostól, mikor megver, ő neki kötelessége feljelenteni a "nevelő""apád"
2017. jún. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Feljelentheted, de sokra nem jutsz vele, ha anyad nem áll melled
2017. jún. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
Figyelj,édesapátok gyakorlatilag bántalmaz benneteket,érzelmileg és fizikailag.Ez tűrhetetlen,tudod gyakran van,hogy a bántalmazott feleség nem mer kilépni ebből az állapotból,mert anyagilag függ a férjétől vagy mert fél,hogy a férfi megtorolja a válást.Ez nagyon nehéz ügy.Szerintem gyűjtsd össze minden bátorságodat nem vagy már olyan kislány és tegyél bejelentést.Amit ingyenesen hívhatsz,kék vonal: [link] itt ki tudsz magatokra küldeni ellenőrzést,kapsz segítséget,ne aggódj nem derül ki,hogy te hívtad ki őket,erre odafigyelnek.A másik,meg hogyha a kistesód is megsínyli az egészet a bölcsiben/oviban nem tűnt fel a nevelőknek az ütésnyom?Nem jelentették még be a gyámügynek?Mert egyébként a nevelőknek is kötelessége bejelenteni,ha problémát észlel egy családban.Csinálj valamit mert ezzel megóvhatod a kistestvéred attól,hogy egy szorongó beteg felnőtt legyen,tudom hogy ennek nem a te felelősségednek kellene lenni de te látod mi megy otthon,és hogy anyukád is hiába lép fel apátok ellen,csak azt tudom mondani,hogy Te legyél bátor.
2017. jún. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
bocsánat,nevelőapátok nem az édesapátok.
2017. jún. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben szólj az első felnőttnek akiben megbízol hogy segítsen.Beszélj tesóddal is hogy álljon melléd.Nagyszüleidhez próbálj menni ha lehetőséged van rá.Az édesapáddal tartod akapcsolatot?
2017. jún. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Beszéltem már anyukámmal,vagyis próbáltam,de nem figyel rám,elengedi a fülemellett azt,amit ezügyben mondok neki,bevallom rosszul esik.Köszönöm azt a számot,fel fogom hívni őket.Én ettől félek,hogy esetleg nem áll mellém édesanyám,ha feljelentem a nevelőapámat. A tesóimat féltem,de leginkább a kistesómat,mert ugye ő tehetetlen ezügyben.Anyukámat is féltem,mert ha megütné a nevelőm,én nem állnék jót magamért.
2017. jún. 18. 19:43
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
keresd meg a linkelt segélyszolgálatod. Rejtély miért van ezzel az elmebeteggel. Majd kénytelen lesz választani a szemétláda pasija és a gyermekei közt.
2017. jún. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Amit még tehetsz, minél több ismerősnek, rokonnak, szomszédnak mond el mit csinál, biztos meg fognak védeni és nem hagyják többet bántson benneteket.
2017. jún. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Már egyszer mondtam neki hogy válasszon ,vagy ő vagy mi. De nem válszolt.Szerintem fél tőle,vagy nem tudom.Nagyon sokszor veszekednek,és anyukám kezdi átvenni a stílusát,ami szomorú,mert egyre szigorúbb és ő is kezd velem kiabálni.Mondtam már pár embernek,de leginkább a legjobb barátommal tudok erről beszélni,ő mindenben mellettem áll már 6 éve.
2017. jún. 18. 20:25
 10/17 anonim válasza:
100%
Anyukád nyilvánvalóan homokba dugja a fejét.Nem tehet róla hiszen biztosan nagyon fél,próbáld meg meggyőzni,hogy nem marad egyedül a problémával, egy család vagytok és kitartasz melette.Lehet hogy tehetetlenségedben te is úgy kezded a mondandódat anyukáddal,hogy "ez a helyzet tarthatatlan"-vagy hasonlók,ami anyukádból védekező reakciót vált ki és ezért ellenkezik.Partnerként kell beszélnetek,éreztetni vele,hogy mellette vagy,vond be a tesódat is győzzétek meg együtt a lényeg,hogy érezze a családi egységet,és akkor hátha mer lépni,ha én anya lennék nekem ez biztosan erőt adna.Akármivel próbálja megfélemlíteni anyukádat a nevelőapád,mondd meg anyukádnak,hogy mi lehet egy ilyen életnél rosszabb,ahol pici gyereket,nőt,és kislányt is bántanak!Mond meg neki,hogy a nyugalom fontosabb mint az anyagiak,hogy kitaláltok valamit megoldjátok,csak lépjen.Ha ezt bíróság elé vinné anyukád,gyűjtene bizonyítékokat,hangfelvételt,fotót a sérülésről akkor a nevelőapátok nem is láthatna titeket, mert olyan távoltartási végzést hoznának mint a huzat,ha megszegi komoly következményei lennének, tehát biztonságban lennétek tőle.
2017. jún. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!