Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Neked megváltozott a kapcsolat...

Neked megváltozott a kapcsolatod apukáddal, mikor megtudtad, hogy csalta anyukádat?

Figyelt kérdés
Apám ma mesélte el, hogy rendszeresen csalta anyámat, a falu legundorítóbb nőjével, akinek még foga sincs. Ez a tény még jobban viszolyogtat, hogy pont azzal hogy volt képes. Nem tudom, hogy viszonyuljak apámhoz ezek után, a nőnek férje van amúgy. Eddig apukám volt számomra a példakép, nagyon szeretem, de most olyan mintha nem is ismerném.
2018. nov. 9. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Igen. Megváltozott. Többé nem tudtam ugyanúgy nézni rá.


Nem nagyon tudsz mit tenni. Megtörtént.

Ez van. Ettől még szeretheted, de mindig ott lesz mostmár ez a gondolat. Mit tett.

Becsülendő, hogy legalább utólag őszinte volt.

2018. nov. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Természetes, amit érzel, de az is természetes, hogy azért megfordul a fejedben, ha elgondolkozol rajta, hogy ez teljesen jó-e így.

Ugyanis az érmének két oldala van.

Az egyik, hogy az apád nagyon csúnya dolgot művelt, és megbántott valakit, akit szintén szeretsz, anyádat.

A másik oldal viszont az, hogy ha egy megromlott házasság és a kialakult viszonyok ellenére téged szeret és normális veled, akkor ki lehet valamennyire zárni az anyád és apád konfliktusát és enélkül értékelni őt. A házasság, a párkapcsolati problémák és az ekörül kialakult gondok két emberre tartoznak, még akkor is, ha erről tud vagy beleavatkozik más is.

2018. nov. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
2. vagyok, még annyival kiegészítem, hogy lehet, hogy sokáig neheztelni fogsz rá, meg is mondhatod neki, de ha ő veled mindig rendes volt és most is az, akkor ne legyetek rosszban és ne szakítsátok meg a kapcsolatot.
2018. nov. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Anyum nem tudja, csak nekem mesélte el, és szerintem azért, hogy ne ő cipelje egyedül ezt a terhet. Mert bűntudata volt. Évekig tartó viszony, aminek csak pár napja lett vége. Bár ne mesélte volna el, konkrétan fojtogat már, ahogy belegondolok.
2018. nov. 9. 21:01
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Annak ellenére, hogy nagyon nem helyes smit tett Apád, legalább azt értékeld, hogy őszinte volt Veled....nekünk a lányunknak hazudott, durván, és emiatt sokkal jobban lenézi a gyerek.
2018. nov. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Én nem tudok ugyanúgy nézni rá, mint előtte. Én mindig nagyon apás voltam, ő volt számomra az igazi példakép, de mikor megtudtam hogy milyen borzalmas dolgot tett, nem tudtam ugyanúgy gondolni rá. Emiatt pedig még mindig bűntudatom van, hiszem ellenem személyesen nem követett el semmit, és még mindig viszonylag jó a viszonyunk, meg természetesen szeretem, hiszen az apám, de egyszerűen nem tudom figyelmen kívül hagyni a történteket.
2018. nov. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
sehogy. még dicsekedett is vele (már mikor elváltak), hogy mennyi nője volt, mi meg csak röhögtünk rajta (mi is lányok vagyunk btw). bírom apámat, jófej és mindig segít nekünk. válás után is. meg jó viszonyban maradtak anyámmal is, mamáimmal meg minden. amúgy meg anyám is csalta őt. nem tetszett hogy elváltak nyilván. szerintem ha már mindketten csalják a másikat, legalább maradhatnának egy háztartásban ha már ott vannak a kölykök. de ezen kívül nem igazán izgatott a dolog, hogy csalják egymást. ez van mikor belemegy az ember egy sz a r kapcsolatba, csak mert azt hiszi hogy úgyse lesz jobb.
2018. nov. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyám csalta apámat,egyáltalán nem változott a kaocsolatunk mikor elmesélte nekem,a helyében már sokkal hamarabb megtettem volna.
2018. nov. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert a fogatlan no jobb volt mint anyad attol miert apadra haragszol ?
2018. nov. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én hosszú éveken át szívtam otthon, kitéve szüleim állandó konfliktusának, ráadásul sajnos anyámmal én sem jöttem ki jól, a mai napig rettenet idegesítő számomra, neki csak az a fontos, hogy neki jó legyen, és ezt erőszakosan érvényesíti mindenki kárára. Ha a másiknak valami rossz, ami neki jó, csak erőlteti. Vele házasságban élni... én már rég kiugrottam volna az ablakon. Úgyhogy amikor véletlenül kiderült, hogy apámnak viszonya van valakivel, szinte megértettem, hogy ő eddig miért nem vetette magát a vonat elé...

Viszont az, hogy édesapád a saját lelkiismeretének könnyítésére az édesanyád HELYETT Veled osztja meg ezt, az egy apától elég gusztustalan sajnos. Titkot bízni valakire csak azért, mert nincs elég akaratereje megőrizni azt, már önmagában nem tisztességes. De ehhez még jön egy rakás pszichológiai tényező, amiért nagyon egészségtelen, ha az egyik szülő ilyen szituációba kényszeríti a gyerekét, nem csoda, hogy rosszul érzed magad, hiszen az, hogy ezt elárulja neked, ez egyfajta cinkosságra kényszerítés. "Őrizzük együtt az én sötét titkomat anyád előtt..." Ha a Te érdekeidet nézzük, akkor ez a tett jóval rombolóbb, mint maga a titok mibenléte és ezzel kerül ő a legmesszebb a mintaapuka fogalmától, hogy ennek szolgáltat ki Téged.

Szülőknek még a már felnőtt gyerekeiket sem szabad ilyenbe belevonni. A problémáikat a saját szintjükön, a saját generációjukhoz tartozó emberekkel kell megoldaniuk, ha ebben a gyerekeiket hívják "segítségül", az súlyos teher a fiatalabb generációnak és komoly, a felnőtt életre is kiható lelki törést okozhat. De még így is a legsérülékenyebb kombináció, ha apa-lánya viszonyról van szó, nagyon-nagyon etikátlan, hogy Téged használt fel. Jó lenne, ha beszélnél az érzéseidről édesapádnak. Fontos, hogy ne azt mondd, hogy micsoda egy suttyó és hogy értékét vesztette a szemedben, hanem azt, hogy ez neked nagyon nehéz információ és nagyon nagy tehernek érzed, tehetetlennek, magárahagyottnak érzed magad, úgy érzed, erődet meghaladja, nem tudod kezelni satöbbi. Vegye le rólad legalább azt a terhet, hogy titokként kelljen hordoznod.

2018. nov. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!