Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszéljem le az anyámat...

Hogy beszéljem le az anyámat a válásról? Mit csináljak, hogy befejezze ezt a viselkedést?

Figyelt kérdés

Válni akar, merthogy megismerkedett valakivel, és ő "szerelmes"... Ez mind szép, és jó, csakhogy apa mellett is ugyanilyen volt. 2-3 havonta rájött ez, hogy ő szabad akar lenni. Végül apának elege lett, 5 éves koromban elváltak. Anyának már a válás alatt megvolt a mostani nevelőapám. Szeretem őt, mert nagyon rendes, mindigis a lányaként kezelt, ráadásul nagyon türelmes ember.

Lett időközben két közös gyerekük, ők most 6 évesek.


Anya a múlt héten mondta el nekem, hogy válni akar, merthogy megismerkedett valakivel és sokkal jobban vágyik rá, mint a férjére. Nem akarom megbántani, de ő sem lesz már fiatalabb. 44 éves, és igaz, hogy szép nő, jól tartja magát, de ez már nem az a kor, mikor az ember elindul magának férjet fogni. Ráadásul sosem dolgozott, és hiába mondja, hogy majd a férje a váláskor úgyis kifizeti a ház felét, az a pénz is elfogy egyszer. Főleg, ahogy ő költekezik. Megnéztem a pasi profiljait, tipikusan az az ember, aki nem marad sokáig egy nő mellett. Pózol félmeztelenül tengerparton, autóban, rengeteg bulizós kép van. Vagy egy 10-essel fiatalabb anyámnál. Az ilyen típus nem lesz hirtelen otthonülő, aki vigyáz a gyerekekre, meg viszi őket ide-oda, ameddig anya barátnőzik, vagy tornázni megy.


Lehet azzal jön, hogy az ő döntése, ő élete. Csak tudom, hogy amikor kiderül, hogy mégsem happy ending lesz, akkor hozzám fog jönni sírva, és nekem kell megoldani a gondját, baját. Ráadásul a lányok is iskolába mennek szeptembertől, nem hiszem, hogy arra van szükségük, hogy ide-oda rángassa őket.


2018. nov. 12. 09:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
36%
Beszélgetsz vele,hogy jól gondolja át a válást,de felnőtt ember és saját döntései vannak.Szerintem a közös gyerek nem ok arra,hogy egy rossz kapcsolatban maradjon.Attól hogy nincsenek drámai veszekedések még igenis lehet rossz egy házasság,amiben boldogtalanok a felek.Hagyd hogy anyád a saját útját járja,hátha végre megtalálja az igazit.
2018. nov. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
58%
"sokkal jobban vágyik rá" - kérdezd meg a vén szar plostit- hány ember életét akarja még tönkre vágni azzal, hogy a testi vágyai után lohol? miért nem vágyakozik azért, hogy rendes, nyugodt körülmények közt felnevelje a gyerekeit, hogy hűséges legyen a társához?
2018. nov. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen igazad van.

Csakhogy ilyen dolgokban a szülőt nemigen tudja befolyásolni a saját gyereke.

Itt csak hozzá hasonló korú, vagy idősebb ember tudná befolyásolni érdemben, akihez kötődik. Barátnője, testvére stb. Esetleg a szülei.


Egyébként tudod mi a kulcsa anyukád viselkedésének?

Hogy sosem dolgozott, és mindig költekezett az aktuális párja pénzéből. Tipikus unatkozó szépasszony, aki kalandra vágyik. Ha apukád, vagy a nevelőapád elzavarta volna dolgozni, akkor nem a pasikkal lenne elfoglalva, hanem 8 óra munka + háztartás + gyereknevelés után este pont jó lenne neki a férje mellé bújnia.

2018. nov. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
a kisgyerekeit az apánál kell elhelyezni, aki valószínűleg normális jó ember - ezt a döntéshelyzetben levők is látni fogják, hogy nem egy ilyen léha anyánál kell maradniuk.
2018. nov. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Az a baja, hogy a férje (a nevelőapám) sokat dolgozik, 5-6 után jön haza kb minden nap. De jóhogy, amikor ő tartja el az egész családot, és segíti a szüleit is, akik már idősebbek... Viszont pénteken már itthon van 2 körül, és igyekszik úgy alakítani a hétvégét, hogy csak a családdal legyen. De anyának ez nem elég. Mert hogy X férje egész nyáron a feleségével, és a gyerekeivel volt, a nevelőapám meg egy 2 hetes nyaralás erejéig alig bírt elszakadni a munkájától, meg hogy anya örülhet, ha félévente egyszer elutaznak kettesben valahová. És hogy neki ez kevés. Jogász, vannak olyan dolgai, pl a tárgyalások, amiken igenis ott kell lennie személyesen, és nem utazgathat egész nyáron, vagy nem mehet el egész januárban valahová. Mikor ezt mondja anyának, vagy én megemlítem, akkor csak az a válasz, hogy "más is megoldja". Pedig tényleg próbál megtenni a nevelőapám mindent anyáért, meg értünk is. 23 éves vagyok, de bármit kérek tőle, azonnal megteszi, segít.


"Hagyd hogy anyád a saját útját járja,hátha végre megtalálja az igazit."

Járja a saját útját, de van két kisgyereke, akit nem rángathat csak úgy egyik városból a másikba. Meg ha esetleg nem jön be a kiszemelt pasival, hova megy pénz nélkül? Nekem van egy kétszobás lakásom, majd ott fogunk élni négyen, és tengődik a gyerektartásból? Mert kétlem, hogy majd közel az 50-hez elmenne minimálbérért dolgozni valahová, mikor a fodrásznál több pénzt hagy ott kb egy hónapban.


Nem kell benne maradni egy rossz kapcsolatban, ez tény. De az ő házasságuk nem rossz. Anyám egyszerűen unatkozik, az a szomorú igazság.

2018. nov. 12. 10:34
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak annál jobban válni akar, ha le akarod beszelni, hogy bebizonyítsa mindenkinek, hogy jól döntött.

Nèhány embernek szüksége van a pof.ára esésre, hogy helyrerázza a meszet az agyában. Anyád is ilyen.

Annyit mondanék neki, hogy bármi is lesz, hozzám nem költözhet. De azon kívül azt csinál, amit akar.

2018. nov. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%
Tényleg az a baja hogy nem dolgozik. 5-6 még egész jó idő amikor azt írtad hogy későn jön haza azt hittem hogy éjszakás. Ha anyukádnak is lenne egy normális munkája ő is így érne haza kb.
2018. nov. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem meg NE beszéld le! Egy kapcsolathoz, illetve házassághoz két ember kell, hogy akarja.Egy kevés. Ha az a kapcsolat megfásult, tönkrement, és a felek úgy érzik, hogy nem lehet a parazsat tűzzé csiholni (ehhez egy ember kevés), akkor az egészet megette a fene. A szerelmet még akkor sem lehet senkire ráerőszakolni, ha történetesen nincs ott a képben egy bálványozott harmadik személy. Ők tudják.
2018. nov. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%
8-as aranyos vagy, és biztos nagyon fiatal, de itt nem egy 20 éves szerelmet-társat-önmagát kereső emberről van szó, hanem egy klimaxba beért többgyerekes anyáról. Nem viselkedhet felelőtlenül.
2018. nov. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
79%
Anyád nem tud senkit és semmit megbecsülni, ez a dolog lényege.
2018. nov. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!