Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszéljem rá a szüleimet...

Hogy beszéljem rá a szüleimet az albérletre?

Figyelt kérdés

Kolis lettem, de gyűlölöm. Egy szobatársam van, de már ő is zavar. Normális, rendes, kedves, tiszta stb., nem ezzel van a baj, viszont eszméletlen módon zavar a jelenléte. Nem tudok kényelmesen aludni, tanulni, enni stb., ha ő is ott van. Én is alkalmazkodom hozzá és nyilvánvaló, hogy a koli ezzel jár, de nem gondoltam volna, hogy ez ennyire zavarni fog. A koli tele van mindenféle bogárral. A fürdő a folyósón van és nem túl tiszta, nagyon büdös a víz és soha nincsen meleg víz. Konkrétan retkesebbnek érzem magam fürdés után, mint előtte. Az sem túl kellemes, hogy mindig végig kell sétálni a folyósón, ha pisilnem kell és várakozhatok, ha éppen foglalt a két db wc. Szerencsére nagy bulik, duhajkodások nincsenek, de nagyon vékonyak a falak és minden áthallatszik a szomszédos szobákból is. Összességében nagyon nem szeretek kollégista lenni.


A szüleim viszont nagyon örültek neki, hogy felvettek, mert szinte ingyen van (12.000/hó) Ki tudnák fizetni az albérletet is, de így, hogy van más lehetőség nem szeretnék. Hogyan győzzem meg őket?


2018. szept. 23. 14:25
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%

Dolgozz és fizesd (egy részét)! Ez a legjobb meggyőzőerő.

12 ezer vagy 120 ezer nem mindegy.

2018. szept. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
70%
egyezerű"anya, apa, albérletbe szeretnék menni, természetesen nem várom hogy ti fizessétek ezt a havi kb 100-120 ezres tételt rezsivel, így dolgozni fogok iskola mellett és megoldom magamnak"
2018. szept. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
72%
100%ban egyet értek az elsovel
2018. szept. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Egyelőre nem szeretnék elmenni dolgozni, max. majd később, ha már jobban belerázódtam az egyetemi életbe és esetleg jobb órarendem lesz. Most még kell idő, amíg sikerül felvennem a ritmust és megtanulom, hogy mi hogyan működik, mi hol van, mire hogyan érdemes készülni stb. Minden nap óráim vannak, valamikor egymás után reggeltől estig, de valamikor több órás szünet van két óra között, szóval max. éjjel vagy hétvégén tudnék dolgozni, de azt nem szeretnék, mert most még biztosan nem bírnám.


Amúgy errefelé 60.000 forintért már találni albérletet, több barátom is ennyit fizet úgy, hogy egyedül lakik. Nyilván nem nagy, nem felújított, nem a város központjában stb., de legalább van saját fürdő, meleg víz stb., ami nekem egy álom. Amúgy a tesóm Pesten tanult és neki a 130.000 forintos albérletet is fizették, szóval a pénz nem gondolnám, hogy gond lenne.

2018. szept. 23. 14:48
 5/39 anonim ***** válasza:
54%

Egyelőre nem szeretnék elmenni dolgozni


a szüleid meg az albérletet nem szeretnék fizetni, úgyhogy valszeg maradsz a kis fenekeden a koliban. Ha lusta vagy dolgozni ne várd el hogy ennyit költsenek rád, csak mert antiszociális vagy.

2018. szept. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
58%
Melyik városban vagy egyetemista? Szerintem csak Budapesten kerül 120ezerbe az albérlet, Mert én 30 ezernél sosem fizettem többet egy szobáért
2018. szept. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
67%
6os, a kérdezőnek nem szoba hanem komplett albérlet kell, hogy senki ne zavarja a köreit:-D
2018. szept. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
64%

Ha a tesodnak fizettek akkor nem fer hogy neked nem. Csak valoszinu rajottek hogy megis rohadt sok havi 130 ezer, es meg egyszer nem dobnak ki annyi penzt.

A szobatarsat meg prbald megszokni. Munkahelyen sem fognak kulon irodat epiteni neked hogy egyedul lehess.

2018. szept. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
80%
Nem hiszem, hogy egy egész albérletet szeretne. Én is utálom, ha velem egy szobába laknak, de abból sose volt probléma, hogy többen laktunk egy lakásba
2018. szept. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Nem vagyok antiszociális. Soha nem volt semmi bajom az emberekkel vagy azzal, hogy egy közösségben kell lennem, tanulnom, dolgoznom másokkal. Egyszerűen csak arról van szó, hogy nem tudok egy idegen embernek (legyen az akármilyen aranyos, rendes, kedves, értelmes) a nyakában élni. Egy mini szobában lakunk ketten, konkrétan összeér az ágyunk, két íróasztal, egy szekrény, egy hűtő és ennyi. Nincsenek nagy igényeim, felszereltségét tekintve ez is tökéletes, viszont mozdulni nem lehet a szobában és abszolút nincsen semmi személyes tere az embernek. Azt is hallom, ha levegőt vesz, nemhogy azt, ha valakivel telefonál vagy bármi egyéb. Semmit sem tudok így normálisan csinálni. Nem tudom kialudni magamat, mert folyton felébredek éjjelente. Reggel is mindig felkeltjük egymást, pedig próbálunk minél halkabban készülődni, de egyszerűen kivitelezhetetlen. Egymás hegyén-hátán vannak a cuccaink is, mert egyikünk sem fér el normálisan. A többi probléma (pl. meleg víz hiánya) pedig végképp nem azért van, mert antiszociális vagyok...


Amúgy azt sem értem, hogy miért lennék lusta. Dolgoztam már szünetekben diákmunkán, de az első félévemben az egyetem mellett nem szeretnék, mert megnehezíteném a dolgomat. Teljesen mások a követelmények, az anyag, a mennyiség stb., mint középiskolában és ehhez még hozzá kell szoknom. Persze, biztos emiatt is én vagyok a hülye, a puhány, a lusta stb., de ez van. Úgy vagyok vele, hogy fontos bejárni az órákra és készülni, főleg az elején, ha nem akarok lemaradni és bukdácsolni.


Igen, leginkább egy saját albérletet szeretnék. Max. még azzal kibékülnék, ha egy nagyobb méretű lakásban lenne egy lakótársam, akivel van külön szobánk és normálisan elférünk egymás mellett és nem nyomorgunk, mit itt.

2018. szept. 23. 15:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!