Ti ezt csinalnatok igy?

Figyelt kérdés

A csaladomnak van ket vallalkozasa es apunak meg egy munkahely is.


Nappal a vallalkozasok valamelyikeben dolgozok hol ide hol oda rangatnak, ejjel meg apuval.(3-4 oras munka)


Ezert fizetest nem kapok, csak egy fundamentat es egy biztositast tesznek nekem. Illetve ha ugy van adnak vagy vesznek dolgokat a lakasba, vagy anyu foz stb..


Viszont tesom kap fizetest de o is kap toluk sok mindent a parjaval egyutt. Sot a fundamentajanak a felet is megkapja.


Bevetelem az a havi tamogatas eü.miatt.


2018. nov. 14. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Keress normális munkahelyet.

2018. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csinálnám így. Függetlenednék a családi vállalkozástól.
2018. nov. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az fontos kérdés,hogy tanulsz, és emelett dolgozol a vállalkozásban, vagy már végzetél és főállásbnan teszed ezt most.


Én biztos,hogy függetleníteném magam. Ha családot akarsz ez így egyébként se biztosít megélhetést, és teljesen a szülőktől függ.

Munka mellett ha van időd segíts be Nekik, de az,hogy "kegyelemkenyérért" dolgozol szerintem nem megoldás. Hosszútávon főleg nem.


Hány éves vagy egyébként? Van saját lakásod? Mert írtad,hogy vesznek dolgokat a lakásba Neked..

2018. nov. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

30f vagyok. Szuleim azt valljak h csalad egyutt mindent megold,osszetart.


Turisztikai diplomam van,ehhez csinalom a masik ny.vizsgam. Emelett van egy bizt.ori okjm. Ebben dolgoztam 3evet de kollegam zaklatasa miatt el kellett jonnom.

2018. nov. 14. 18:20
 5/7 A kérdező kommentje:
Lakast is az o segitsegukkel vettuk es alakitottuk ki. Foallasban dolgozok benne de nem vagyok bejelentve es fizetesem is az amit fent irtam
2018. nov. 14. 18:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Tehát se tébéd nincs, se fizetésed, és nyugdíjad sem lesz...
2018. nov. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Beszélj velük, hogy változtatni szeretnél. Mondd meg, hogy jelentsenek be, utaljanak havonta rendes, kialkudott fizetést a számládra, cserébe fizeted magadnak a lakáskasszát. Ha hárítanak, akkor lebegtesd meg, hogy felnyomod őket a NAV-nál illegális foglalkoztatás miatt. Fontos tudni, hogy a nyugdíjjogosultság miatt az illegális foglalkoztatás idejét is elismertetik a munkaadóval UTÓLAG, és persze egy csomó bírságot, járulékot be kell fizetni. Keresgélj a NAV honlapján!
2018. nov. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!