Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A saját szüleim nem akarnak...

A saját szüleim nem akarnak hinni nekem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok már gyerek, 31 éves nő vagyok. Megbotlottam és hazakoltoztem a szüleimhez, mert a házasságom romokban volt és közben megismertem egy másik férfit. Ezt ők persze nem nézték jó szemmel,de soha nem terheltem őket azzal, hogy haza akartam volna vinni és bemutatni nekik, sőt még beszélni sem beszéltem róla. Aztán hosszas vívódas után úgy döntöttem, hogy megprobalom megmenteni a házasságom, de ezt az új "párom" nem bírta elfogadni, így elment a szüleimhez és teljesen be akart feketiteni előttük olyan történetekkel, amik csak részben, vagy egyáltalán nem voltak igazak. És a terve jól sikerült, mert a szüleim azt hiszik, hogy én csaltam vele a férjem és emiatt ment tönkre a házasságom, pedig egyik dolog sem igaz. De nem hisznek nekem. Hetek óta próbálom bizonygatni, hogy nekem van igazam, de hajthatatlanok. Azóta visszakoltoztem a férjemhez a közös házunkba,és a másik férfi azóta is keres és fenyeget, hogy a döntésem miatt tönkre fogja tenni az életem. Nem tudom, mit tegyek.
2018. nov. 15. 11:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%
Mi lenne, ha a férjed menne a szüleidhez, hogy beszéljen velük?
2018. nov. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
98%
Ne haragudj, ha ezt mondom, de ha nem hisznek neked a szüleid, akkor valószínű, hogy csak te hitted eddig is, hogy jó volt a kapcsolatotok. Én mindig hiszek a gyerekemnek. A hazugság egyikünk részéről sem megengedett, ezért feltétel nélkül hiszünk egymásnak. Ez nevelés kérdése, ami ott kezdődik, hogy kicsim, ha törik, ha szakad elmegyünk holnap a játszótérre, és lám esik az eső és mi a játszótéren sz@rrá ázunk, mert megígértem. Aztán amikor felnő ugyanez a helyzet, csak nagyban! Sajnálom! De ha a szülő nem hisz a gyerekének, akkor saját magát köpi szembe, mert az ő nevelése. Hagyd őket, ne erőszakoskodj, nem érdemes. Ha te lettél volna a rossz, és elhagyod a férjed, akkor is a gyerekük vagy, és akkor sem kellene benned kételkedni, mert a gyerekünket olyannak fogadjuk el amilyen.
2018. nov. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
95%

Vagy csak addig volt jó a kapcsolatotok, amíg úgy csináltál mindent, ahogy nekik tetszett.


Ez most ciki nekik, így már rögtön "nem szeretnek"

2018. nov. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
94%

9-es vagyok.

Mondjuk ez nekem is szemet szúrt, amit az előző ember írt. Ha olyan jó a kapcsolatotok akkor nem egy idegen csávónak hinnének. Vagy ha igaz is amit mond a pasi, akkor is a gyerekük vagy bármit is tettél.

2018. nov. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
95%
A szüleid azt hiszik el amit akarnak. Hagyd a magyarázkodást a fenébe, mondd el egyszer az igazat és ennyi, zárd le a témát. Inkább foglalkozz azzal hogy hozd rendbe a házasságodat, a zsarolónak meg ne engedj, ha látja hogy nem tud megijeszteni le fog állni, mert mi mást tud csinálni? Ha nagyon zaklat akkor feljelented zaklatásért, vagy a férjedet ráküldöd hogy beszélgessen el vele.
2018. nov. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
93%
Itt egyetlen teendo van: a ferjed verje be a qrafi pofajat ha nem nyugszik.
2018. nov. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
94%
Én sem magyarázkodnék nekik tovább. Nem a te sarad, hogy nem hisznek neked. Főleg, hogy azt írod, eddig jó volt a kapcsolatotok. Ismerniük és bízniuk kellene benned annyira, hogy ne az első jöttmentnek higgyenek, aki be akar sározni téged. Kicsit fogd vissza a velük való kapcsolattartást, hátha attól észhez térnek.
2018. nov. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Szomorú egyebként ez a helyzet. Tudom, hogy nem kellene velük foglalkozni. A nővérem mindig azt mondja, hogy akármit követek is el, akkor is az egyetlen húga leszek. És ő tényleg hisz is nekem.
2018. nov. 15. 15:10
 19/24 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező,


Nekem úgy tűnik, sokkal nagyobb a gáz, mint amit írsz...


Először is, ha az "új" pasi zaklat és fenyeget, akkor tegyél feljelentést. Ezt már csak azért is érdemes, hogy legyen nyoma, ha ténylegesen olyasmit csinál, amivel árt, vagy ha erőszakosra fordulnak a dolgok. Némi visszatartó erővel is bír.

Ezzel kapcs. itt tudnak tanácsot adni: [link]


Aztán: ahogy többen is megjegyezték, én is úgy látom, hogy a szüleiddel való kapcsolat valójában nem volt jó, pontosabban csak addig volt jó, amíg engedelmes kislány és engedelmes feleség voltál. Az is elgondolkodtat, hogy egy rossz házasságba engednek vissza, és az is, hogy az új pasiról nem mertél nekik beszélni. (Kissé vallálsos-patriarchális és legfőképpen emberellenes közegnek tűnik ez, ahol a fontos a házasság megőrzése és nem családtagok jóléte, és a "megbotlottam" megfogalmazás is erre utal.... vagy ezt úgy kell érteni, hoy a férjed megvert, és a sebesülést magyarázod így?)


Aztán érdemes elgondolkodni azon is, mi késztetett arra, hogy egy tönkrement házasság után egy bántalmazó kapcsolatba mentél bele és hogyan tudsz innen kijutni, ahogyan azon is érdemes elgnodlkondi, miért gondolod úgy, hgoy a házasságodat "meg kell menteni", és ezt miért neked kell megtenned. Elvégre a házassághoz ketten tartoznak, és 31 évesen nyilván tényleg nem vagy kislány, aki az első nehézségnél anyu szoknyája alá szalad.

2018. nov. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
51%

"Itt egyetlen teendo van: a ferjed verje be a qrafi pofajat ha nem nyugszik."


Avagy egyszerűen öklelje fel a szarvával...

...amit csináltál neki.

2018. nov. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!