Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit tennétek ebben...

Szülők! Ti mit tennétek ebben a nehéz helyzetben?

Figyelt kérdés
Lanyom 17 eves, es a baratja (23) eltunt. Nem mennek reszletekbe bele inkabb, de a lenyeg hogy nem sok esely van arra hogy elve kerul elo. Lanyomnak azonban meggyozodese hogy el, es tobbszor felvetette kar hogy o bizony megkeresi. Feltem mert hat hol keresne? Meg mi van akkor ha tenyleg nem el mar? Szomoru nagyon, alig eszik, mar nem jarkal el a barataival sem es nem tudom jo-e az, ha hagyom hogy azt higgye, el a szerelme. Jo dolog hogy nem teszek semmit vagy gyozkodnom kellene hogy lepjen tovabb, ilyesmi. Nehez mert meg normalis bucsut sem vehetett tole es o is meg a srac csaladja is a tehetetlenseben vergodik honapok ota. Hogy tudok neki ilyen helyeztben a legjobb segitseget nyujtani? Szulok, ti mit tennetek ha a ti gyereketek lenne ebben a helyzetben?
2018. nov. 17. 23:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Egy biztos: te nem a szulo vagy. Hogy kicsoda, az nem tiszta, de ebben a sztoriban valami nagyon, de nagyon nem kerek...
2018. nov. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Azt biztos hogy olyanokat nem mondanék neki hogy lépjen túl mert biztos hogy meghalt. Néha annyi elég hogy meghallgatod hogy kitudja beszélni az érzéseit.
2018. nov. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem AZONNAL keressétek fel a környék legjobb pszichológusát, ne számítson, mennyibe kerül. Ezt te nem fogod tudni megbeszélni vele, és jobb is, ha nem mondasz neki semmit. Ide már szakember kell.
2018. nov. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Én is azt mondom, hogy te nem szülő vagy. De ez lényegtelen. Akkor sem mondom senkire, hogy halott, amíg hivatalosan meg nem erősítik.
2018. nov. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, en felvetettem mar neki a pszichologust de hallani sem akar rola. Azt mondja o nem bolond hogy dilidokihoz jarjon hiaba magyaraztam hogy a pszichologus mas. 17 eves eroszakkal nem tudom ravenni hogy eljarjon es nem is akarom eroltetni. Csak tehetetlen vagyok en is mert latom hogy szenved. Arnyeka onmaganak. Regen egy vidam mosolygos lany volt, most meg mintha csak fizikailag letezne, lelkileg semmi. Suliban nem tud koncentralni, es egyszer felhivtak hogy menjek, mert a lanymosdoban osszeesett. A korhazban megvizsgaltak azt mondtak kimerultseg. Nek tudom mit tehetnek de ez szornyu
2018. nov. 18. 01:10
 6/12 anonim ***** válasza:
43%

Te nem a szülő vagy, az tuti.

Volt egy majdnem ugyanilyen kérdés itt nem olyan rég, kb hasonló sztori...nem emlékszem pontosan, valaki belinkeli ha megvan?

2018. nov. 18. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos amíg nincs holttest, addig nem lehet halottnak nyilvánítani, ha jól tudom.

Inkább azt mondd meg neki, hogy nem az ő dolga megkeresni. Vagy ha nagyon kemény akarsz lenni, akkor mondd a szemébe, hogy a srác sem keresi őt.


Mondjuk nem tudom mi lehet a sztori mögött, de elég durva, hogy sanszos, hogy nem is él.

2018. nov. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem hagy, hogy maga hozza meg a döntését. Ha ő jön rá, hogy már halott, akkor meggyászolja, de ha te győzködöd erővel, akkor folyamatos kétely marad benne. Az a bizonyos "mi lett volna ha..."


Úgyse keresi meg, nincs hozzá se háttere, se képessége, csak túl sok filmet nézett.


Tessék egy link a gyász fázisából. A lányod most még az elsőben van.


[link]

2018. nov. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Addig nem tudunk tanácsot adni, amíg nem tudjuk, miért tűnhetett el.


Csak pár pl. tök más helyzetekre:

- öngyilkossági szándékot fontolgatott már eltűnése előtt;

- hatóság vagy bűnözők elől menekült, netán ezek tűntetthették el;

- a világ valamelyik roncsországában volt túrán;

- tengeren volt, stb.

2018. nov. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sajnos semmit nem tudunk. Öngyilkossági szándékai biztosan nem voltak, egyik reggel elment dolgozni aztán haza már nem ment. A főnöke azt mondta volt bent dolgozni szóval munkából hazamenet történhetett vele valami. Nagyon rossz környéken lakik, és ő sem volt egy mintapolgár de halált meg eltűnést akkor sem érdemel.
2018. nov. 18. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!