Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan néhány szülő,...

Miért olyan néhány szülő, hogy a beteg gyerekét is behajtja, vagy nem hiszi el, hogy beteg?

Figyelt kérdés

Én mindig megkaptam, hogy azért vagyok beteg, mert nem akarok iskolába menni... Ezerszer jobban jártam, ha ki se szóltam, mert úgy tettek velem, még egyetemen is. Miből lesz dolgozat, biztos nem tanultál...


Itt olvasom, hogy egy gyerek otthon akart ma maradni??? Olyan válaszokat adtak, hogy csak na... Egyaz van 3 szülői nap (ilyen esetre, hülyeség bent hagyni), de olyanokat nyögtek be ott alatta a szülők, hogy elképedtem...


Oké, nem teljesen függ össze a kettő, de akkor is...


2018. nov. 21. 13:27
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
66%

Kedves 9-es válaszoló!

Így suli után picit eldurrant az agyam miután elolvastam a hozzászólásod.

Reggel fél hétkor kerek alapból, majd nyolckor kezdődik is a suli. Nincs olyan nap, hogy ne írnánk valamiből ergo minden napra tanulni kell.

Minden nap hét óránk van és kb. 3-kor vergődnek haza a nem bejárós diákok.

Nekem a keddet és szombatot leszámítva MINDIG van valami elfoglaltságom. Edzés, külön német, külön angol, versenyfelkészítés töriből stb. Két középfogkú nyelvvizsgára készülök ami szintén napi tanulást jelent. Ha a töri 0. óra csütörtökre esik akkor 9 órám van egy nap. És természetesen minden egyes órán figyelni kell. Ja és még csak tizedikes vagyok. :)

Az osztályomban pedig nincs olyan ember akinek ne nézne ki ugyan így a hete.

Ha ezek után sem tudod felfogni, hogy miben fáradunk el és miért kell pihenés, akkor igazán sajnálom.

2018. nov. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
27%

#11: Ha már tizedikes vagy, akkor nem vagy kislány. Ez a követelmény. Gondolom azért tanulsz ennyit hogy felvegyenek jó egyetemre. És egyetemen sem lesz könnyebb, utána meg munkahelyen sem. Én is gimiben sokat tanultam de egyetemen visszasírtam a gimit meg az akkori "nagyon nehéz" témazárókat.

Azért nem lehetetlen dolgokat kérnek számon a középiskolában. Én értem hogy kell a pihenés is de nem olyan durva az iskola mint sokan beállitják annak.

2018. nov. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Egyetértek, én bejárós voltam, reggel 5-kor kelltem és volt, hogy este 7-kor estem haza.


De, igenis el lehet benne fáradni. Ha már valaki ezt írta.

2018. nov. 21. 14:55
 14/32 anonim ***** válasza:
56%

Vagyis nem tudom hogy fiú vagy lány vagy-e bocsi.

De ha megterhelőnek érzed az egészet akkor pl versenyekre nem kötelező járni. Máris felszabadul ott idő a nyelvvizsgára készülésre. Nem kell egymillió dolgot bevállalni aztán meg panaszkodni.

Előző voltam.

2018. nov. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
19%
Ja, el lehet fáradni-ahogy a szülő is kidöglik benne hogy melózik, utána meg kiszolgálja a gyereket- aki -mert fáradt- szimulál hogy beteg, holott legtöbbször csak lusta. Az olyanokat szokták elzavarni iskolába betegen is, akinél már megszokták a szülők a sorozatos hazudozást meg lógáskíséretet. Csak persze a gyakorira irkálva minden gyerek szent, meg ártatlan bárány. Én se voltam az, a gyerekem se az-és ha egy napon ő maga is szülő lesz, biztosan vele is eljátssza párszor a gyereke hogy hazugsággal akar lógni a suliból. A szülő nem haver, nem pajti akinek a disznóságaiban, csalásban támogatni kellene a gyerekét. Sajnos sokan megteszik mégis, hogy "jófejek" legyenek a gyerek szemében, de ezzel szörnyű rossz személetet erősítenek meg a gyerekben. Hogy hazudozással sok mindent meg lehet úszni, vagyis gerinctelen embernek lenni előnyös, jó dolog.
2018. nov. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
72%

De kell különben nem jutok be államira, mert egekben a ponthatár. :) Egyébként nem panaszkodom, csak leírtam, hogy mi a helyzet, hogy miért lehet fordulni felénk egy kis megértéssel.

Történelemverseny kell, hogy OKTV-n bejussak a top 50-be és kapjak plusz pontot egyetemre.

Nyelvvizsga kell, mert különben nem vesznek fel egyetemre. Emiatt MUSZÁJ különtanároz mennem mert a magyar nyelvoktatás nem elég jó ahhoz, hogy nyelvvizsgám legyen különórák nélkül.

Edzésre járni kell szintén és egyébként szeretnék is. Ha nem járok +2 óra tesi.

Emellett szeretném gyakorolni az írást, mert indultam pályázatokon és már nyertem is.

És ilyenkor jön még az, hogy esetleg szeretnék valamit csinálni, de nem tudok mert nincs rá időm.

Plusz iskolában projektnap amire megint csak készülni kell, töris házivizsga, földrajzvizsga és kémiavizsga.

Valami újabb bölcs tanács?

(nyugodtan pontozzatok, csak le amiért fel merek szólalni, hogy nem olyan rohadt könnyű az iskola.)

2018. nov. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
62%
Seni sem állította hogy könnyű, az élet sem könnyű, éppen ezért nem kell támogatni a csalásban a gyerekeket, mert akkor minden elől menekülni akarnak majd ami nehéz, és nem jutnak soha semmire. DE ha valaki vállalja a nehézségeket a céljai érdekében, ne siránkozzon, mert senki sem tart puskát a fejéhez hogy vállalja. Az ő döntése, az ő élete, neki lesz haszna belőle a későbbiekben, és neki lesz jobb élete. Az életben semmi sincs ingyen. Idővel, erővel, mindennek meg kell fizetni az árát.
2018. nov. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
15-ös Mint írtam, egyszer nem szimuláltam, az volt a gyakoribb, hogy betegen is jártam... Olyan nem volt, hogy szimuláltam volna, mégis megkaptam, hogy csak "nem akarok iskolába, nem vagyok beteg". Okot nem adtam rá, tényleg mintagyerek voltam.
2018. nov. 21. 15:09
 19/32 anonim ***** válasza:
69%
#16: Pontosan tudom milyen ez, mivel jártam egyetemre. A pontokkal is tisztában vagyok és nem is azt javasoltam, hogy a nyelvvizsgát hanyagold el. Én is jártam amiatt különtanárhoz. De szerintem van amit feleslegesen zsúfolsz bele a napjaidba. Akkor a te választásod ez, és a te bajod ha el vagy fáradva.
2018. nov. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
30%

Nekem mindig azt mondta anyám menni kell mert különben lemaradok a tanulásban... Emlékszem többször volt olyan hogy állandóan köhögnöm kellett és tök cikinek éreztem hogy folyamatosan zavarom vele az órát. Akkor meg próbáltam visszatartani de utána mégjobban köhögnöm kellett. Nagyon ritkán maradhattam otthon, max ha lázam volt.

Én biztos nem fogom betegen beküldeni a gyereket. A tananyagot eltudjuk kérni mástól és otthon bepótoljuk. Igaz még csak kiscsoportos ovis :) Két hetet megy és két hetet itthon van betegség miatt, remélem sulira azért megerősödik :)

2018. nov. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!