Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan néhány szülő,...

Miért olyan néhány szülő, hogy a beteg gyerekét is behajtja, vagy nem hiszi el, hogy beteg?

Figyelt kérdés

Én mindig megkaptam, hogy azért vagyok beteg, mert nem akarok iskolába menni... Ezerszer jobban jártam, ha ki se szóltam, mert úgy tettek velem, még egyetemen is. Miből lesz dolgozat, biztos nem tanultál...


Itt olvasom, hogy egy gyerek otthon akart ma maradni??? Olyan válaszokat adtak, hogy csak na... Egyaz van 3 szülői nap (ilyen esetre, hülyeség bent hagyni), de olyanokat nyögtek be ott alatta a szülők, hogy elképedtem...


Oké, nem teljesen függ össze a kettő, de akkor is...


2018. nov. 21. 13:27
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
2018. nov. 21. 13:27
 2/32 anonim ***** válasza:
78%
Baláááázs qrva unalmaaaas!
2018. nov. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Nem Balázs vagyok, csak olvastam az előző kérdést.
2018. nov. 21. 13:36
 4/32 anonim ***** válasza:
83%

nekem ugyan nincs gyerekem, de a kollégák röhögve mesélik, hogy a hülyegyerek lógni akart, de ők jól beküldték iskolába, nehogymá' otthon maradjon, hát ez a dóga hogy oskolába járjon


nem kicsit vicces, amikor ezeket a rendszeresen elkéső, táppénzcsaló, 6 cigiszünetet és 4 kávészünetet tartó kollégáktól hallom


ők a 8 órás munkaidejükből ha dolgoznak napi 2 órát összesen, a többi csak imitálás, vagy szünet


a gyerek meg "csak" tanul az iskolában, napi 7-8 órát, majd otthon még 2-3 órát, annak nem jár néha a pihenés, beteg meg ugye nem lehet, mert a magasan képzett szülők ezt jól tudják


szerencsére az én szüleim nem voltak ilyen agyalágyultak, az ofő még le is cseszte azokat a szülőket, akik beteg gyereket küldtek közösségbe

2018. nov. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
67%

Általában a gyerek azt hiszi borzasztóan okos, fifikás, minden hájjal megkent. Reggel felkel, lustulni szeretne, lazulni, hiszen ki más érdemelne meg egy szabadnapot ha nem én? Kh KH KH kapar a torkom anyu.


Én ilyen voltam, az öcsém ilyen volt, akárkinek a gyereke előkerül beszélgetésben csinálta ezt a gyerek, próbálkozott. Van aki enged, van aki nem. Mindez körülbelül tizenéves korig kéne hogy üljön, egy nagykamasznak mérlegelni kéne tudnia a következményeit a lógásnak.


Sajnos környezetemben ha nem tanultak egy tz-re akkor mind lebetegedtek, majd újraírjuk, mondták. Tanárunk minden pót tz-t olyan nehézre csinált, hogy sosem volt ez probléma az első esetet kivéve.


De mint mondtam, szegény elnyomott gyerekek nem olyan szegények és elnyomottak, és főleg nem hülyék. Mindenki szerencséjére a szülők sem estek a fejükre.


"Egyaz van 3 szülői nap (ilyen esetre, hülyeség bent hagyni)"


Kivenni hülyeség. Beteg vagy? go orvos, vizsgálat, gyógyszer vagy jótanácsok a betegség kiheverésére, go haza, pihenés, igazolás a táskába. A 3 nap nagyon kevés, bármikor jól jöhet amikor tényleg baj van.


Nem vagy beteg vagy nem annyira hogy elmenj orvoshoz? Go iskola.


Az más, ha valaki lázas, menni nem tud és bezavarják. Egyetemistákat akarnak nevelni a felnőttek, mikor ő is felnőtt. Környezetemben az esetek többségében csak a sumákolás megy, és az a menő szülő aki ehhez segítséget nyújt. Nem havernak kell lenni, hanem szülőnek, anyának/apának. Mégegyszer mondom vannak elmebeteg szülők, de az a ritkább. A gyakori kérdések kérdéseire ne építs világnézetet ;)

2018. nov. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
92%

Sose küldtek iskolába betegen, mivel tényleg beteg voltam.

Mondjuk nem is voltam olyan hülye, hogy ilyen gyenge próbálkozással akarjak dogát megúszni. Így a szüleim se gondolták soha, hogy szimulálok.

A 3 nap meg nem arra van, hogy ma nincs kedvem menni iskolába. Basszus, egyik nap se volt kedvem :D Lehet bármi családik ok, amire jó, hogy van.

2018. nov. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, nekem sosem voltak ilyenek a szüleim. Bár nem gyakran voltam beteg, és ilyen indok miatt sosem lógtam. Főleg egész napokat eszembe nem jutott volna ellógni, tehát megbíztak bennem a szüleim. Ha beteg voltam, otthon maradtam néhàny napot és ennyi. Ha meg egészséges voltam, mentem suliba. Jól írja az előttem kommentelő.. Ennyi erővel egyik nap se volt kedvünk bemenni.

A három szülői napot volt hogy sajnos temetésre használtuk fel, vagy ha valami elintéznivaló volt napközben.

Egyetemen meg nem szóltak bele hogy mit csinálok.

N

2018. nov. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Egyszer nem játszottam el, hogy szimulálok, mégis megkaptam ezt a lógni akarok szöveget... Rengetegszer bent ültem félájultan is, ráadásul osztályelső voltam 12 évig... Ezért nem értem.
2018. nov. 21. 14:13
 9/32 anonim ***** válasza:
11%

Igazából ha egy gyerek valóban beteg azt nem zavarja el senki iskolába. Ha beteg valaki az azért látszik. Azt meg nem igazán értem, hogy mibe vagytok ti, iskolások annyira belefáradva, hogy pihenni kelljen otthon.

Nekünk fél 8-kor kezdődött a gimiben az első óra, hétfőnként 8 óránk volt negyedikben. De minden évben volt egy túlélős nap amikor 7 vagy 8 óránk volt, egyszer a végére jutott a dupla matek. Emellett jártam angol szakkörre is és az érettségi előtt tettem le az ECDL vizsgát, illetve egy alap nyelvvizsgát is.

Szóval egyáltalán nem tudlak sem megérteni sem sajnálni titeket.

38N

2018. nov. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
65%

9es!

minden ember ill. gyerek más. igenis el lehet fáradni abban is ha valaki csak iskolába jár.

kėt gyerekem van, az egyik fáradėkonyabb a másik nem.

És ėn magam is emlėkszem hogy suli után hogy ki voltam purcanva.

2018. nov. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!