Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig kell beszámolni az...

Meddig kell beszámolni az életemről a szüleimnek, családomnak?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, most diplomázok, így még nem vagyok önfenntartó, de dolgozok az egyetem mellett. Ők vidéken laknak, én Budapesten az öcsémmel egy lakásban. A szüleim, nagymamám nagyon szeretnek irányítani,szabályozni mindent és mindenkit. Eléggé konzervatívak és vaskalaposak, mindenben a rosszat látják, nem bíznak senkiben.

Megismerkedtem pár hónapja egy komoly férfival aki például szívesen utazna, kirándulna velem, de a családom tuti kiakadna ha ezt felhoznám, hogy most 3-4 napra elmegyünk Bécsbe vagy Olaszországba stb. Nyilván nem tilthatnák meg, de okoskodnának és kioktatnának, kérdezősködnének folyamatosan. Természetesen a magam részét állnám a fizetésemből, de amúgy egy nagyvonalú férfi, így kijelentette, hogy nem fog egy diáktól pénzt elfogadni, mert neki belefér és ő hívott el engem. Emellett megmondta, hogy nem járna egy olyan nővel akinek el kell kéretőznie 25 évesen otthonról és beszámolni mindenről.

Mivel az öcsémmel élek, így nem tűnhetek el napokra, nagyot hazudni sem akarnék.

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

25/N



2018. nov. 22. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

El kellene döntened, hogy felnőtt nő akarsz-e lenni.

Teljesen igaza van a pasinak, én sem járnék olyan csajjal akivel csak akkor tudok közös programot csinálni, ha a szülei megengedik.

Nem beszélve a potenciális közös jövőről, ahol a nagymama mondja meg mit tehetek én és mit nem, mikor és milyen feltételek mellett. Kizárt.

2018. nov. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

Aki nem "fogad el" pénzt diáktól, az nem nagyvonalú, hanem irányítani akar és le akar nyomni. Az a nagyvonalú, aki szívesen meghív ide vagy oda, HA neked ez nem kellemetlen.

Ezt az embert mindenképpen hagyd a fenébe, koncentrálj helyette a felnőtté válásra. Az már megfordult a fejedben, vajon miért keresett magának egy félig gyereket?

2018. nov. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem kéretőzni kell, hanem egyszerűen elmondani, hogy ezeken a napokon elmész a barátoddal, x napon jössz haza. Ennyi. Minden mást le kell állítani.
2018. nov. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

Felnőnék.

De azzal egyetértek, hogy ezt a pasit nem a szívjóság vezeti, ennek pipihusi kell, akit ő kitart cserébe. Gondolom, jóval idősebb, különben azt írtad volna, hogy srác.

2018. nov. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

Megismerkedtem pár hónapja egy komoly férfival aki például szívesen utazna, kirándulna velem, de a családom tuti kiakadna ha ezt felhoznám, hogy most 3-4 napra elmegyünk Bécsbe vagy Olaszországba stb. Nyilván nem tilthatnák meg, de okoskodnának és kioktatnának, kérdezősködnének folyamatosan.


Tehát most azon dühöngsz, ami nincs is? Egy helyzeten, ami csak a te fejedben létezik? Hű, de érett vagy. A magyartanárodnak pedig kézcsókom küldöm, a szó, amit kerestél az az ELKÉREDZKEDIK. Így kell írni, nem “kéretőzik. Butusom, messze vagy te még az önállóságtól, felnőttségtől. Menj a mecénásoddal, jó jövőkép az neked.

2018. nov. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

Előbb-utóbb meg kell vívnod a harcodat a családoddal, hogy felnőttként tekintsenek rád. Más ezt 16-20 éves kora körül megvívja. Neked most már párkapcsolatod van, legfőbb ideje neked is meghúznod a határokat.

Magyarul: ne hazudj. Jelentsd be, hogy elmész és pont. Lehetőleg telefonon, hogy ha cirkuszolni kezdenek, be tudd fejezni a kommunikációt.

2018. nov. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Hogy meddig kell? Ameddig te úgy gondolod. Ha nem akarod, akkor nem kell. Kutya legyek, ha értem a kérdést.
2018. nov. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Okoskodnanak, kerdezoskodnenek folyamatosan.

Joggal egy ilyen esetben, hogy miert idos a pasid, miert akar teged kulfoldre vinni, nem felsz, hogy csak "arra kellessz" neki etc.

es te felsz ezektol a kerdesektol, mert te is erzed santit ezzel a pasassal ez a diaktol nem fogad el penzt duma, meg ugy az egesz.

Amugy menj meg elvezd ki, de magadtol mondd el, hogy van baratod es azzal mentek kulfoldre ide meg oda. Valami elerhetoseget az ocsednek hagyj hatra, pontosna hova mentek, hol lesz a szallas mikorra kell legkesobb visszaerned. Ezt meg a pasinak ne mondd el, mert ha rosszban santikalna megiscsak, akkor ugyis masik szallasra vinne es ha netan eltunnel senki se bukkanna a nyomodra.

2018. nov. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Mond el az igazat és kész, elvégre most szeretnél majd önfentartó lenni, vagy hazud azt hogy nyertél, majd csak meg bocsátanak, utazz nyugodtan az utazás jót tesz a többivel pedig ne foglalkozz, mi is megyünk majd Bécsbe :-)
2018. nov. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
Ezekkel a problémákkal 7-8éve le kellett volna számolj. Semeddig nem kell beszámolni, senkinek főleg nem 25évesen.
2018. nov. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!