Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek nem segít túl...

Szerintetek nem segít túl sokat a párom a gyerekkel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés
Néha olyan bűntudatom van hogy fetrengek egy kicsit míg ő a picit rendezi. Hàzimunkába ,kertimunkába semmit se kell segítenie azokat 100%osan elvégzem. De a picit általában ő fürdeti,fekteti, hétvégente reggel néha ő kel fel hozzá hogy tudjak tovább aludni. Mindenhol azt olvasom hogy az apuka alig segít, és néha tényleg bűntudatom van hogy vajon nem e sok neki a munka mellett? Most egy éves a pici. Néha olyan önzőnek tartom magam ezek miatt.
2018. nov. 25. 21:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
Nem sok. az átlag apuka link, akinek majdnem zéró kapcsolata van a kicsivel. a normális az lenne ha a házimunka SEM szakadna teljesen a te nyakadba.
2018. nov. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%

Az a normális, ha apuka nem csupán segít, hanem részt vesz a gyereknevelésben. Ezt jó esetben ketten vállalatok...

Az emberek többségének a fejében tévhit el ezzel kapcsolatban.

2018. nov. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%

A fürdetés, fektetés az egy normális szülőnek nem teher és nem munka, így a férjednek sem. A munkája mellett ilyenkor tud kapcsolatba kerülni a gyerekével. Hogy hétvégén is felkel hozzá, ezzel sincs gond, így mutatja ki feléd, hogy elismeri az egész heti munkádat.

Ahogy te is elismered az ő munkáját azzal, hogy mivel otthon vagy, nem vársz rá a főzéssel meg a takarítással.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod, jól csináljátok!

2018. nov. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%
Sokat? Ez nagyon kevés.
2018. nov. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk, az első 2 gyerek már tini, én csináltam velük mindent. Aztán 4 éve született meg a 3. gyerekünk, ot bizony sokszor apa csinál mindent. A gyereket is ő rendezi, + van, hogy az háztartás, főzés-mosás is rá marad. A kicsi születése után jöttek sorban az egészségügyi gondok nálam. Pl most decemberben is lesz a kissebb műtétem, meg tavasszal is. Ebben az esetben van, hogy a gyerekek+ háztartás mellett nekem is segítségre van szükségem. Szóval nem sok amit a párod csinál. Ja, és amit mondani akartam ezzel: a nagyokkal a férjem kevesebbet foglalkozott, mint a kicsivel. És most tűnik fel neki, hogy a kicsivel mennyire másabb kapcsolata. Sokkal bensőségesebb.
2018. nov. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
65%
Házimunka kertimunka a tied 100 % ban ő meg babót megfurdeti néha ugyan de cuki a drágám,könnyü melot választotta,én else jutok ilyennel az eskövöig nem h szüljek is neki,aki nem veszi ki a reszt mindenből nem vagyok femina pita de hülye csicskája se leszek soha férfinek..
2018. nov. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
53%
És nem önző vagy ő az önző, te csak szolga lelkü vagy.
2018. nov. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
61%

Ez hol sok?


Sajnálatos, hogy szerinted ez sok segítség.

Az lenne a normális pont, hogy anya-apa ugyanúgy foglalkozik a gyerekkel, elvégre mindketten a szülei.

Oké, persze úgy, hogy te nem dolgozol, elvárható az, hogy ilyenkor a házi munkát magadra vállald, de mi lesz később, mikor visszamész dolgozni? Akkor is úgy gondolod, majd, hogy ez sok segítség?

2018. nov. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%

Tehát nem csinál semmit, csak megfürdeti a gyereket esténként, lefekteti, meg hétvégén reggel ő kel fel hozzá. Vicces vagy :D Ez a soktól nagyon távol áll. Ha ennyit se csinálna, akkor nagyjából nulla lenne a gyerekével a kapcsolata. Azért az, hogy apuka eljár dolgozni, nem jelenti azt, hogy a gyerek körül neki egy szalmaszálat sem kell keresztbe tenni.

Nálunk amúgy a férjem MINDENT csinált a szoptatáson kívül. Pelenkázott, büfiztetett, altatott, játszott vele, sétálni vitte, öltöztette, fürdette, mikor már nem csak szopott a lányunk, etette stb. Nem azért, mert én egy lusta dög vagyok, és nem bírtam volna megcsinálni, hanem azért, mert igénye volt rá, hogy foglalkozzon a saját gyerekével. Így szinte felesben csináltuk. Nem volt lelkiismeret-furdalásom, örültem neki, hogy ilyen jó apa.

2018. nov. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Egyrészről megnyugtattatok,másfelől pedig beleültettétek a bogarat a fülembe. Én elég maradi vagyok olyan téren,hogy a nő feladata a házimunka, viszont a kertimunkában jó lenne ha többet veszne részt. Az a gond ha megkérem valamire akkor mindig az a válasz hogy “mindjárt” és a vége mindig az hogy inkább megcsinálom én :D. Na de mindegy is, remélem megtudom vele beszélni hogy kicsit jobb lenne ha változna de szerintem felesleges kör :/. Úgy is azt mondja hogy hát persze ...blabla... de a végén ugyanitt kötünk ki. Köszönöm szépen a válaszaitokat.
2018. nov. 26. 00:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!