Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érezted már úgy szülőként,...

Érezted már úgy szülőként, hogy teljesen feleslegesen kínlódsz a gyerekkel, csak egyre rosszabb?

Figyelt kérdés
Lányom 8 éves. Ügyes, okos, szép kislány lehetne. De nem, mert felvett (vagy valahonnan örökölt?) egy hihetetlenül ordenáré stílust. Tiszteletlen és szemtelen mindenkivel, leginkább engem vesz semmibe teljesen. Igénytelen, trehány, szabályokat, kötelességet ha van kedve betartja, nincs kedve nem... olyan flegma és undok hangsúllyal beszél (amikor épp nem üvölt vagy vinnyog), hogy meghallom és legszívesebben felpofoznám. Szegény olyan igazi önsorsrontó és mérgező személyiség. Félek, hogy egy lecsúszott alkesz / drogos qva lesz így belőle. Pedig nagyon szeretem, hiszen a gyerekem, és pontosan tudom mennyi mindenben tehetséges. Semmiben nem hallgat rám, állandóan haragszik a világra vagy valakire. Megvan kb mindene, sőt még több is. Mit lehet tenni? Beszélgetünk is vele, már ha épp nem üvölt és cirkuszol a normális kommunikáció helyett.
2018. szept. 8. 06:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%

Mennyire határozottan volt nevelve, szabályok, korlátok ha nincsenek felállítva és úgy érzi "bármit megengedhet magának" akkor alakul ki talán ilyen viselkedés.

Lehet ez egyfajta "figyelemfelhívás" a részéről, mert valamiért nem érzi jól magát a bőrében.

2018. szept. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
74%
Ez bizony a te hibád, nem a gyereké!
2018. szept. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
70%
A szülő kell nevelje a gyereket, nem a gyerek a szülőt. Nálatok láthatóan a gyerek, aki dirigál. Te nem tudod kezelni a saját gyereked. Ezt nem 8 évesen kell elkezdeni, hanem születéskor. A gyerek annyit tesz meg, amennyi meg van neki engedve. Ezt rendesen elcseszted.
2018. szept. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%

Akinek könnyen irányítható, simulékony gyereke van, az el se tudja képzelni, hogy mekkora küzdelem van egy olyan gyerekkel, aki ennyire önfejű.

Kérdező, van az úgy, hogy be kell làtni, hogy valami nem megy, és segítséget kell kérni. Nev.tan, gyermekpszichológus, családterápia. Sokszor csak egy kis löket kell, hogy a normális kerékvágásban menjenek a dolgok.

Amúgy meg nem biztos, hogy lecsúszik, stb, még ne állj hozzá ennyire negatívan. Sok esetben a barátok erősen befolyásolnak egy gyereket. Velük mi a helyzet? Suliban milyen mintát lát?

2018. szept. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
90%
Hugom ugyanilyen , kiskoratol kezdve. Nem lett drogos, sem qva, egyetemen tanul. Nem ertjuk (anyum sem) , hogy hogyan lett ilyen, hiszen egyutt nevelt minket, en megsem vagyok olyan. Apum huga viszont teljesen ilyen volt fiatal koraban, valoszinuleg ra utott a szemelyisege.
2018. szept. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első válaszolónak! Ilyesmire gondolok én is, de nem igazán tudja megfogalmazni, hogy tulajdonképpen mi a gond.


2.3. Ti hány gyereket neveltetek már fel tökéletesen, hogy ezt a hangnemet használjátok? Nem most kezdeném a nevelést, mostanra fáradtam el kicsit nagyon ebben. A többi gyerekünkkel nincsenek ilyen problémáink. Ők teszik a dolgukat. Ha építő hozzászólást nem tudsz írni, görgess tovább.

2018. szept. 8. 07:00
 7/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 4.5. választ is. Biztos benne van ez is, hogy bizony vannak borzasztó természetű rokonok mindkét oldalon sajnos, és igen a fiaink alapból sokkal együttműködőbbek és jobban szeretnének velünk "jóban lenni", mint folyamatosan lázadni. Mióta a kislány iskolás, azóta egyre keményebb a helyzet. Előtte sem volt egyszerű eset, de határozottan a rossz dolgok erősödtek, pont a korlátok és szabályok miatt szerintem.
2018. szept. 8. 07:04
 8/31 anonim ***** válasza:
86%
Az ő érdekében. Vidd el egy pszichológushoz. Hidd el, hogy így nagyon el fog torzulni a személyisége (talán még nincs annyira). Látszik, hogy nincs jóban magával és ha ez tovább folytatódik, borzalmas magánélete lesz.
2018. szept. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
56%

"Megvan kb mindene, sőt még több is."


Öreg hiba.

2018. szept. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
79%

"Megvan kb mindene, sőt még több is. Mit lehet tenni?"


Nem azt a kb. mindent, sőt, még többet is kell megadni neki, amit eddig megkapott, hanem a vágyakozást dolgok iránt. És tárgyak helyett odafigyelést, együtt töltött időt, kézzel meg nem fogható szeretetet. Nagyon-nagyon sokat. Akkor is, amikor nincs rá idő. És tényleg ne mondj le róla már 8 évesen. És igen, kérj segítséget iskolapszichológustól például.

2018. szept. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!