Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amióta itthon lakom "újra"...

Amióta itthon lakom "újra" (egyetem) sokkal parasztosabban beszélek és többet káromkodok, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Apámtól ezt hallom, meg anyám is így beszél, minden szavuk (k..va f@sába) stb.
2018. nov. 28. 16:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
72%

Anyám is mondott cifrákat néha, de én attól még nem használtam őket, nem automatikus ez.

Sőt, több évtized netfüggés után sem romlott le brutálisan a helyesírásom. Nem kell, hogy a közeg, amiben mozogsz, erősen rányomja a bélyegét arra, hogy hogyan beszélsz (bár igaz, én mindig rengeteget olvastam, könyveket is, onnan pedig azért rendes magyart szedek fel...)

2018. nov. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
39%
Azt az előbb nem írtam, hogy a káromkodást is a nyelv részének tekintem, de ez még nem jelenti azt, hogy használom is a zömét s amúgyis nyomatékosításra van (bár némelyik egyszerű jelző még nálam is, bár ezzel együtt sem használom akárhol), nem arra, hogy folyton azt használja az ember, az undorító. De valóban ki lehet találni nyomatékos nekiveselkedő szózuhatagot csúnya szavak nélkül is, ezt nagyon szeretem, kreatív :D Egy osztálytársam pedig csúnya szavak kezdetére hasonlító állatfajneveket is ismert, bár sose néztem utána, hogy valódiak-e...
2018. nov. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
39%
Csípje meg a kakas!!
2018. nov. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!