Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel lehetne egy 14 éves...

Mivel lehetne egy 14 éves fiút rávenni a tanulásra?

Figyelt kérdés

Előzmény: Fiam most került hozzánk, rettentő rossz eddigi tanulmányi eredménnyel. Tudásszintje nagyon alacsony.

Pszichológusi vizsgálat a tanulás szempontjából átlagosnak találta. Szerintem nincs gond sem a képességeivel, sem a felfogásával.

Korábban nem nagyon foglalkoztak vele, az iskolában épp csak átengedték.

Ha együtt tanulunk, megérti, megcsinálja a feladatot, de saját maga eltötymörgi az időt.

Nem tudok minden délután négy órát vele tölteni. Még ez sem elég, sem a pótlásra, sem minden anyag teljes átvételére. Jó lenne, ha ezt saját maga önállóan végezné.

Próbálkoztam dicsérettel, jutalommal, büntetéssel, stb. , de kifogytam az ötletekből. Teljes kétségbeesés és elkeseredettség.


Valakinek van valami tapasztalata, bevált módszere?

Meg is osztaná velem?



2018. nov. 29. 11:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
33%
Nem a ti hibátok, ez az ő fejében dől el. Saját példámból kiindulva..előttem sem volt sosem apakép. Nem nevelt és egy észlény sem volt sajnos, 8 általánosnál meg is állt. Én ma 30 éves diplomás vagyok, magántanár és bármiféle protekció nélkül végzek értelmiségi munkát. Ehhez az kellett, hogy kiskorom óta bennem legyen a tudásvágy és a versenyszellem, hogy jobb akarok lenni, mint a többiek. Meg az is volt a fejemben, hogy butának lenni ciki. Nem tudni valamit és beégni az osztály előtt az is ciki. Úgyhogy amíg ő a saját fejében nem tesz rendet, te sem fogod tudni kizökkenteni. Egy kamasszal meg duplán nehéz.
2018. nov. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Elsösorban valószínüleg azért nem tud egyedül tanulni, mert részben nem taulnt emg tanulni, részben meg az egyéb problémái miatt (amiért most hozzátok került) nem tud koncentrálni.

Feltétlen több idöre van szüksége, ha erölteted vagy nyomást gyakorolsz rá, azzal csak rontod a helyzetet.

Mindenképpen érdemes lenne meggondolni, hogy ne ismételje-e az évet (másik iskolában esetleg), hogy a stresszt csökkentsétek.

Meg hallgass a feleségedre, neki van kellö tapasztalata ism hozzáértése is, higgyj neki, ö csinálja(csinálná) jól!

2018. nov. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A bizalmat lassan lehet kiépíteni, gyorsan sehogy sem fog menni. Valószínűleg lelkileg sérült (passzív nevelés az oka), illetve mivel kicsinek nem tanult meg tanulni, most pedig hirtelen elvárás, hogy tudjon, ezzel nem tud mit kezdeni, ez tötyörgi el az időt. Mivel kapott egy feladatot tőletek (tanuljon), de nem tudja hogy kell, ezért tötyörög. Ha neked azt mondnák, hogy holnapra építs egy űrhajót, te is csak tötyörögnél (hacsak nem pont ehhez értesz), olyan "azt se tudom, hogy fogjak neki" érzésed lenne. Valami ilyesmi játszódik le benne is.

Gondolj bele. Még most tanulja milyen a család, van apa, és hogy ő is számít, rá is figyelnek. Ez rengeteg változás egy olyan kiskamasz lelkében, akiben ráadásul a hormonok is mocorognak már.

Sajnos csak a türelem fog segíteni. És mivel a képességeivel szerinted nincs baj, nem is hiszem, hogy egy "idegen" különtanár kellene, hanem az, hogy megtanulja, hogy az "új" családja mellette áll, probléma esetén nem lepasszolják, hanem segítenek neki (ezzel inkább a lelkét erősítenéd). Elhiszem, hogy nehéz, meg sok idő. De neki most pont időre van szüksége, és rátok. Aztán majd a tanulás is alakul, hidd el.

Adjatok neki kevés feladatot, és pontos utasításokat (pl verstanulás: ne azt mondd, hogy tanulja meg, hanem hogy olvassa el 5x, mert így fog megragadni).

2018. nov. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hát csak "gratulálni" tudok a volt nejednek, hogy más kölköket kikapart a szarból, a sajátját meg le se szarta, de szó szerint.


Esetleg nincs valami, amit szeret csinálni? Lehetne esetleg valami apa-fia program is és ezalatt lassan, de megnyílna, ha látja, hogy Neked elmondhatja a gondjait.


Le lehet pontozni, de valahol osztom az első kommentelő véleményét is.

2018. nov. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!