Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti támogatnátok anyátokat, ha...

Ti támogatnátok anyátokat, ha a következő lenne a helyzet?

Figyelt kérdés

Két éve vagyok együtt a párommal. Anyám a kezdetektől gyűlölte. Fenyegetett, hogy ne merjek találkozni vele többet (azt mondta megvereti), elhordta őt mindennnek. Én még tanultam akkor de azóta dolgozunk mindketten. (Anyám gyűlöletének az volt az oka, hogy a párom nem talált munkát és elég szegény családból jött)


Egy éve külön költöztünk a párommal és nagyon klassz minden, haladunk szépen. Anyámmal nem szakítottam meg a kapcsolatot de minden alkalommal fejemhez vágja, szó szerint, hogy nekem fontosabb a föasz mint a család mert elmentem otthonról, ahelyett, hogy segítettem volna őt azzal, hogy maradok a testvéremmel...

Most válni készülnek és anyámnak van egy ház-ügye a férjével és nincs kitől pénzt kérjen.

Bűntudatom van miatta ha nem segítek, viszont párommal ez konfliktust szül mert tudja hogy bánt anyám velem (+velünk) és szerinte idiótább ötletem nem is lehet, mint segíteni neki. De az az igazság, hogy sajnálom őt. Egész életében olyan kapcsolatai voltak, hogy isten őrizz. Megérdemelné, hogy legyen egy háza és lenyugodjon végre.

Ti mit tennétek?



2018. dec. 4. 15:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Mit takar a ház ügy? Kettőjüké és valakinek ki kéne fizetni a másikat?
2018. dec. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Pontosan. De nem akartam belefolyni a részletekbe mert így is hosszú. A lényeg, hogy minden hónapban támogatnom "kellene" egy kisebb összeggel (amit ugye így nem tehetek félre a saját céljaimra)
2018. dec. 4. 15:56
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Az a helyzet, hogy te ismered anyádat, illetve magadat. Ha neked komoly belső konfliktust okoz, ha nem segítesz, mert szerinted megérdemli vagy neked belefér és így nyugodt a lelked, tedd azt. Túlzott terheket persze ne pakolj magadra, illetve ha anyád viselkedése olyan, akkor hadd essen pofára (pl. még mindig szapul - nem mintha az abbahagyással eltörölné a múltat - , viszont elvár bármit is tőled anyagilag).


Nem egyszerű, mert nekem is volt anyám, aki ellenezte a kapcsolatomat (azért nem olyan durván, mint a tied), de ez abszolút semmit nem változtatott a vele való kapcsolatomban, leszámítva, hogy ha elszakadt a cérna, otthagytam és hazajöttem. Ez egy nagyon kis fura része volt az egész embernek. Bár mivel a te anyád állandóan csúnyán belédkötött, nem 1-2 alkalommal, amikor felment benne a pumpa, az erős... De ezt neked kell eldöntened, helyetted én sem tudom, ez nem annyira egyértelmű helyzet nekem, mint sok más.


Ha én eldönteném magam, a páromnak el kéne fogadnia. Az én anyám, az én pénzem, ő nem lát bele... Nem az ő pénzét adom anyámnak, még ha persze érintheti is a dolog az ő életét...

2018. dec. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem támogatnám engem a helyzetben az biztos
2018. dec. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
*ebben
2018. dec. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%

Ezek után anyut nem kell anyagilag patronálni!

Anyunak van férje. Anyu férje adjon neki pénzt! Küldje el a feleségét dolgozni.

2018. dec. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Éld a saját életed, anyud pedig fogadd el anyukádnak és élje ő is a sajátját és ne legyél családi csicska.
2018. dec. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
ma 16:09-es: ha nem tünt volna föl, az anyu meg a férje éppen válnak, EMIATT kell neki penz, hogy a férjet ki tudja fizetn! Erre biztos nem kap a (volt) férjtöl!
2018. dec. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Oldja meg az életét.
2018. dec. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
Mivel alapból nem tartanám egy ilyen anyával semmilyen szinten a kapcsolatot, nyilván nem hagynám magam lehúzni ilyen helyzetben sem.
2018. dec. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!