Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti támogatnátok anyátokat, ha...

Ti támogatnátok anyátokat, ha a következő lenne a helyzet?

Figyelt kérdés

Két éve vagyok együtt a párommal. Anyám a kezdetektől gyűlölte. Fenyegetett, hogy ne merjek találkozni vele többet (azt mondta megvereti), elhordta őt mindennnek. Én még tanultam akkor de azóta dolgozunk mindketten. (Anyám gyűlöletének az volt az oka, hogy a párom nem talált munkát és elég szegény családból jött)


Egy éve külön költöztünk a párommal és nagyon klassz minden, haladunk szépen. Anyámmal nem szakítottam meg a kapcsolatot de minden alkalommal fejemhez vágja, szó szerint, hogy nekem fontosabb a föasz mint a család mert elmentem otthonról, ahelyett, hogy segítettem volna őt azzal, hogy maradok a testvéremmel...

Most válni készülnek és anyámnak van egy ház-ügye a férjével és nincs kitől pénzt kérjen.

Bűntudatom van miatta ha nem segítek, viszont párommal ez konfliktust szül mert tudja hogy bánt anyám velem (+velünk) és szerinte idiótább ötletem nem is lehet, mint segíteni neki. De az az igazság, hogy sajnálom őt. Egész életében olyan kapcsolatai voltak, hogy isten őrizz. Megérdemelné, hogy legyen egy háza és lenyugodjon végre.

Ti mit tennétek?



2018. dec. 4. 15:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
13%

A saját szükségleteken (rezsi, kaja, utazás, ruha, autó biztosítás, havi féltett összeg, akármi nektek fontos) felül megmaradó összeget mérlegelném, hogy abból adjak-e. A pároddal már közös kasszán vagytok, ha jól értem. Ezért a befolyt kereset elköltése rá is tartozik.

Ha nem sodor engem/minket rosszabb helyzetbe, hogy aztán én szoruljak más segítségére később, akkor annyival támogatnám őt, amennyivel tudom. Ha ez kevesebb, mint amit ő kér, az sajnálatos, de anyaként csak nem akar téged kiszolgáltatott helyzetbe hozni.

2018. dec. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
72%

Ezek alapjan ahogy bánik veled nem érdemli meg...

Melletted kellett volna mindig állnia,nem csak most amikor a markát kellene tartani.

Mondjuk az anyád és csak ő szült meg,és ha példásan nevelt mindent megadva neked,akkor próbáld neki viszonozni. De ha nem ez a helyzet és csak terrorizált mindig is,akkor felejtsd el.

2018. dec. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
83%

Nem.


Nettó pofátlanság az, hogy neki az fáj a legjobban, hogy nem azt csináltad, amit szerettél volna, így ő nem került számára jövedelmező élethelyzetbe. Az, amit a szó szerint a fejedhez vág nem csak sértő, hanem egyenesen bunkóság. Egy életed van, és a rokoni kapcsolat nem kötelez semmire.

2018. dec. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
79%
Akar a kapcsolatod is ramehet erre a nagy segitsegre.Ha azt a penzt,amit a kettotok boldogulasara, gyarapodasara koltenel inkabb anyadnak adod, akkor a parod jogosan erezheti ugy, hogy o csak egyedul teper a ti kozos jovotokert.Nem tudom mekkora osszegrol van szo, de elkepzelheto, hogy hosszu evekig kell penzelned anyadat.A parod meg elobb utobb megunja, hogy nem haladtok egyrol a kettore.
2018. dec. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A napokban olvastam ugyanezt a kérdést.
2018. dec. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
én nem támogatnám
2018. dec. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Téékáá ***** válasza:
Beszéljétek meg ne áldozd be a kapcsolatod, ha eddig nem sikerült anyádnak éket verni közétek majd ezzel fog és ha szetmentek ő duplán nyert. Ház is lesz meg lekoptatta a barátodat. Vékony jég óvatosan. A barátod javára dönts ha minden ok veletek.
2018. dec. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!