Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, egyforma szabályok...

Mit tegyek, egyforma szabályok vonatkozanak a 2 gyerekre?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves fiunk a párommal, neki van egy 5 éves fia. Ha itt van az ötévesnek mindent szabad, ami egyre többször akadok ki. Azért van ez mert nem velünk él párom ezt mondja. A kicsivel nagyon szigorú, mégis imádja az apját. A nagy kb játszócimborának tekinti. Mit lehetne tenni? Szerintem ez nem helyes.

2018. dec. 7. 12:53
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
Beszéltük a férjemmel, azt mondja azért nem szól rá mert akkor nem akar ide jönni, mit tehetne, azt mondja fogadjam el. De nekem tényleg ezt el kell tűrni, hogy fellöki a kistestvérét én szólok rá, párom nyugodtan fekszik , a gyerek meg röhög , én majd fel robbanok. Ráült az öccse fejére úgy , hogy a takarót is rá tette, ordítottam vele, párom meg csak ült, erre a gyerek a vállát vonogatta, nem sok kellett, hogy rá vágjak egyet.
2018. dec. 16. 16:01
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

Még most válj,jo tanács...

58N

2018. dec. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
20%

Ne haragudj de szerintem a viselkedése ellened szól. Az ő szintjén tökéletesen beválik. Értem is miért csinálja a gyerek.

Bár nem ezt kérdezted, de egy Hányingerkeltő hárpia vagy, aki képes egy gyerekre hárítani a felelősséget...

2018. dec. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

"azért nem szól rá mert akkor nem akar ide jönni, mit tehetne, azt mondja fogadjam el"


Mondd meg, hogy NEM!

Nem fogadod el, hogy a nagy bántsa a kisebbet (persze fordítva sem), nem fogadod el, hogy tönkre tegye a játékát, hogy cseszegesse, megalázza stb.

Mondd meg, hogy ha ő nem hajlandó fellépni ellene, akkor te fogsz, éspedig saját legjobb belátásod szerint. Ha úgy látod helyesnek, leordítod a fejét, ha úgy látod helyesnek, adsz neki egy nyaklevest.


Szerintem ez szakítópróbája lesz a kapcsolatotoknak!


A szomorú az, hogy a kétéves ugyanúgy az ő édesgyereke... Föl nem foghatom, hogyhogy nem sajnálja.

2018. dec. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

Ráül az öccse fejére, ráteszi a takarót??? És ha megfullad a kicsi?!!!

Hát figyelj, közöld a pároddal, hogy ha ő nem szól rá, nem tesz valamit, akkor te fogsz. Ha pedig szükséges, akkor válasszon: vagy az ötéves gyereke, vagy te és a kétéves, mert mivel lassan a gyereked veszélybe kerül, ha a bátyja közelében van, az ő érdekében mielőbb le kéne lépned, kivéve, ha változik a nagyobb/vele való bánásmód.

A párod vagy felfogja, hogy veszélyes, amit csinál, vagy egyszerűen nem alkalmas apának, és legjobb, ha elmenekültök.

2018. dec. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:
52%
Először is tanulj meg írni. Kb a gyerekekkel hasonló szinten lehetsz agyilag. Nem megkérni kell a férjed, hanem határozottan megmondani neki, hogy így lesz, vagy költöztök. Rosszul látod, hogy jó a kapcsolatod vele, semmibe vesz teljes mértékben.
2018. dec. 17. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!