Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a felnőtt gyerek hazaköltöz...

Ha a felnőtt gyerek hazaköltözik, milyen szabályok vonatkoznak rá?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy 20-22 éves lányod, aki eddig a barátjával élt albérletben egy másik városban, de szakítottak. A srác maradt a lakásban, a lány pedig ideiglenesen fedél nélkül, ezért hazamegy.

Talál munkát, ad be a rezsibe, és csak addig marad, még lesz új albérlete.

Ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá, mint 16-18 évesen, még otthon lakott?

Például:

-Éjfélkor alvás (van külön szoba)

-Csak a megadott napokon szabad hajat mosni

-Be kell jelentenie, ha megy valahová, és megadott időre hazaérni

-Engedélyt kérni, ha venne magának valamit (smink, póló, apróság)

-Engedélyt kérni, hogy a barátjánál aludjon, ha közben összejön valakivel


És a többi szokásos, "ebéd előtt nincs édesség", "azt eszed, ami főzve van", "nem mész sehová, mert én azt mondtam"...


Újra gyerek lesz, csak mert hazaköltözik?


2014. dec. 18. 18:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én személyesen egyenrangú partnernek tekinteném a sajátomat, engem is felnőttként kezeltek otthon, már 18 évesen is. A baj csak az, hogy mindegy itt mit válaszolunk, a szüleid döntésére ez semmilyen hatással nem lesz.
2014. dec. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Ha valahol ez így működik 18 év feletti gyerek esetében, az már régen rossz. Elsősorban nem szabályok vonatkoznak rá, hanem egy megegyezés. Én mondjuk ilyen szigorú marhaságokat például az étkezésre, meg a hajmosásra és egyéb dolgokra nem hoznék, mert ez lehet hogy pont abban gátolnám meg őt, hogy segítsen nekem, dolgozhasson és elindítsa a saját önálló életét.
2014. dec. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, illik felnőttként kezelnie. ettől függetlenül pl kiadható naki takarítás stb, hiszen mégiscsak ott lakik ő is.
2014. dec. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezzz beteges!!!

Ha belead a rezsibe akkor felnott egyenjogu szemely ő is. Az alberletbe rezsi mellett ki fog neki parancsolni?

Gondolom ha a szulei hazamennek a nagyszulokhoz, akkor ott se megy ez veluk.

16 evesen oke, mert rezsit se fizet, de igy azt csinal amit akar.

Megszabott hajmosas? Ez még 16 evesen se normalis...

Huh...

2014. dec. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

amiket felsoroltál, az mind nevetséges... még akkor is nevetséges lenne, ha csak 16-18 éves lenne..


remélem nem komoly ez a kérdés.

2014. dec. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Sajnos komoly.

21 vagyok, nem a legjobb a kapcsolatom, de emiatt nem merek hazamenni, külön albira meg nem telne. Munkát találnék, csak otthon lakni lenne bonyolult.

Ezek voltak a szabályok, mikor 19 évesen elköltöztem, sőt...

2014. dec. 18. 18:36
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha saját keresete van, akkor a következők a gondolataim:

-Éjfélkor alvás (van külön szoba): Hát, szerintem nem sok értelme van ilyen szabálynak, de ha esetleg a szülők nem tudnak aludni, ha pl. ég a villany, vagy ilyesmi, akkor jogos, más esetben szerintem nem.

-Csak a megadott napokon szabad hajat mosni: WTF?? O_o Nálunk ilyen sosem volt...

-Be kell jelentenie, ha megy valahová, és megadott időre hazaérni: Hát, szerintem illik szólni, hogy tudjanak róla, hol van. Szerintem az engedély már hülyeség ebben a korban... Mit tudnak csinálni, ha mégis elmegy? Nem tudják megbüntetni :D

-Engedélyt kérni, ha venne magának valamit (smink, póló, apróság): A saját pénzéből? O_o Ez elég gáz felfogás, főleg ha ad bele a rezsibe...

-Engedélyt kérni, hogy a barátjánál aludjon, ha közben összejön valakivel: Itt is szerintem illik szólni, de ugyanaz a helyzet, mint a fenti példánál: ilyen korban már hülyeség engedélyhez kötni...

2014. dec. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

A szabályokat jobb azelőtt tisztázni, hogy hazaköltözöl.

Amiben a felsoroltak közül alkalmazkodhatnál:

- Ha elmész valahová, szólj, és jelezd kb. meddig maradsz (csak hogy tudják, pl. számíthatnak-e rád akkor vagy programod van, és hogy nem egy mentőben ülsz, csak elvagy a haverokkal:))

- Ne kritizáld, mit főznek otthon. Ha nem azt akarod enni, mondd meg előre, hogy neked ne főzzenek aznap, és edd, amihez kedved van.

Persze ez nem segít rajtad, ha a szüleid máshogy gondolják. Ha sokáig akarsz maradni, akkor meg kell vívnod az otthoni "függetlenségi harcaidat", ha nem, akkor jobban jársz, ha más megoldást keresel.

2014. dec. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 acelsziv ***** válasza:
100%
na és mi lenne ha nem lakást hanem szobát bérelnél?
2014. dec. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A helyedben szobát próbálnék bérelni más fiatalokkal egy lakásban, mert amiket leírsz, nem normális dolgok. Persze, hogy szól az ember, ha elmegy valahova, vagy nem alszik otthon, és elmondja, hogy kb. mikor várható haza, hogy a vele élők (szülők) ne aggódjanak. De engedélyt nem kell kérned. Mi az, hogy éjfélkor alvás, meg megadott napokon hajmosás?! Utóbbit végképp nem értem, ilyenről még nem is hallottam.

Másrészt, ha hazaköltözöl, akkor sajnos hiába adsz is a rezsibe, bizonyos szinten neked kell alkalmazkodni. De azért ilyeneket én nem tűrnék a szüleimtől sem felnőttként, mint hajmosás, nem mész sehova, engedélykérés, hogy vehessek egy rúzst pl., éjfélkor alvás, meg hogy megszabják, mikor mit egyek (ha azt én vettem magamnak). Más kérdés, hogy ne zavard őket éjjel, tehát csendben legyél, amit ők főznek, ha nem ízlik, készíts/vegyél magadnak mást, de reklamálj.

Próbáld velük megbeszélni, hogy te is felnőtt vagy már, és próbáljanak akként kezelni (te meg akként viselkedni).

2014. dec. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!