Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt itt akinek nagyon elhanya...

Volt itt akinek nagyon elhanyagolták az egészségét a szüleik?

Figyelt kérdés

Igaz ők is kb. akkor mentek orvoshoz, ha összeestek volna.


Max. azt tudtam volna, hogy titokban elmegyek. Jó pár fogamat kirohasztottak.


2018. dec. 7. 17:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Azt nem mondanám hogy elhanyagolták meg hogy nme engedték. Olyan szinten voltak hanyagok hogy ők is akár mi bajuk volt inkább szenvedtek mint hogy elmenjenek és ezt a mintát látva én is ilyen voltam (kicsit még a mai napig is), nem voltam hajlandó se vérvételre, nőgyógyászhoz, fogorvoshoz menni 22 éves koromig. Viszont egy bizonyos ponttól rajtad múlik, ne kövesd el azt a hibát hogy szarsz az egészségedre csak azért mert ezt láttad otthon.
2018. dec. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%

Nekem egyáltalán nem voltak egészség centrikusak a szüleim (főleg apám), de kiskamasz korom óta számomra egyértelmű volt:

- ne egyek mértéktelenül, mert kövér leszek

- mossak fogat reggel és este, mert kilyukad (lásd tv maci)

- napi fürdés...

- ha betegnek éreztem magamat, anyám elvitt orvoshoz. Ez azért a minimum elvárható egy szülőtől!

2018. dec. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
42%
Ugyan hogyan tudták a dogáidat kirohasztani ? Iskolafogaszat van minimum a hetvenes évek óta.
2018. dec. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
23%
Fogaidat.
2018. dec. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Mondjuk úgy, hogy nem vittek vissza évekig. A másik, hogy cukros üdítőket ittunk és nem volt kötelező a fogmosás...
2018. dec. 7. 18:35
 6/23 anonim ***** válasza:
53%
És ha valami nem kötelező, akkor már nem is kell csinálni?
2018. dec. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
69%
Nálunk is az volt a szokás hogy csak cukros üdítőket ittunk. Amikor külön költöztem barátnőmmel akkor szoktam át a vízre, mert barátnőméknél meg az volt a szokás. Az én fogaim se jók, de nem tartom felelősnek szüleimet emiatt. Ők inkább azért vették meg a cukros üdítőket, hogy mindig finomat igyak. Lehet hogy nem gondolták át eléggé. Te kérdező mindent átgondolsz?
2018. dec. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
30%
Hany éves vagy?
2018. dec. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Metionin ***** válasza:
81%
Ja nálunk is ez volt de ők saját magukat is elhanyagolták. Heti 1 fürdés, nuku fogmosás, 40 fokos lázzal is menj iskolába, kihordattak velem 2 tüdőgyulladást lábon, + nem vittek se szemészetre, se fogorvoshoz amikor szóltam hogy kellene. Ja és szinte állandóan hánytam és sokszor ment a hasam, leszarták, aztán később kiderült hogy a laktózzal van bajom.
2018. dec. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon bîrom a jajj ha nem közelező nem is mosol fogat tîpusú vàlaszokat.Ezt olyan tudja îrni, aki gyereket maximum fényképen làtott. Egy 6-12 éves gyereknek szorgalmazni kell a fogmosàsta szülönek, elmagyaràzni miért fontos, példàt mutatni. És ebből alakul, hogy tinikoràra alap a fogmosàs. Ha valakinek a szülei büdös, rodhadó szàjjal élnek, nem mosnak fogat, plusz a gyerekre se szólnak rà, ugyan honnan tudnà hogy fontos. Iskolafogàszat?? Ok elmondja egy idegen neki. De az nem szàmît, mert hiszen a szülők, akik a legmérvadóbbak nem mondjàk. Esetleg hazamegy a gyerek elmondja mit mondott a fogorvos, és szarnak bele, mert nekik ez nem fontos. Visszaigazolàst nyer a gyereknek, h nem fontos. Mire odanő, hogy ezt màs gyerekektől ellesse szét van szarva az összes foga. Nekem se szorgalmaztàk a fogmosàst, sem a fogszabàlyzót, örömkké ittuk a cukros filteres teàt mert "az volt ócsó". A fogaim szétrodhadtak, kilyukadtak, összetorlódtak. Összetorlödott fogat nem lehet rendesen mosni, mert ahol összecsúsznak a fogak ott úgy rodhadnak, hogy nem is làtni. Az sztk iskolafogàsz meg ne meséljem el, milyen igényesen csinàlta meg. Mire felnött lettem és magam döntöttem nem volt rà pénzem. (Nem, nem akartam sztkaban h kb mint az iskolafogàszaton essenek nekem mint ökör az anyjànak, fàjdalomcsillapîtàs nélkül) Aztàn sokat gyűjtöttem, fogszabàlyoztattam, töméscserék. Kb 1 millàból lett rendes fogsorom. Azóta megvàltozott az életem. Imàdok mosolyogni. :)
2018. dec. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!