Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet feldolgozni azt,...

Hogyan lehet feldolgozni azt, hogy engem gyerekkoromban és felnőttként is csak elhanyagoltak és semmibe vettek a szüleim?

Figyelt kérdés
Nem számított, hogy mit szeretnék. Nem figyeltek rám. Nem játszottak velem, stb.

2014. nov. 27. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy te nem követője leszel ennek a példának. Tehát csináld az ellenkezőjét. Szeress valakit, figyelj valakire (valakikre), és ezzel mintegy "semlegesítheted" a régi sérelmeket.


Olyasmi ez pld. mint az én férjem... az anyukája tüdőrákban halt meg, láncdohányos volt.. ő soha nem próbálta ki a cigarettát.

2014. nov. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy ne vedd ezt a személyed ellen irányulónak. Ez a történet nem rólad szól, hanem róluk. Nekik van egy ilyen nyomoruk, amit talán az ő szüleiktől hoztak, vagy fene tudja hol szedtek fel. Ez az ő problémájuk így tekints rá. Ez az ő szomorú sorsuk, hogy nem tudtak úgy bánni a gyerekükkel, ami neki a legjobb lett volna neki. Hanem rosszul tudtak bánni vele.


Szerintem ez segíthet. Ha valahogy megpróbálod, így kívülről nézni őket, hogy miért és hogyan lettek ilyenek, akik nem tudnak szeretetet és figyelmet adni. Esetleg próbáld meg kideríteni a családod történetét. Hogy mik történtek régen. Őket hogy nevelték. Szerették e a szüleik egymást. A szüleid hogy kerültek össze, szerették e egymást vagy csak így alakult, mit szeretnek az életbe, mi az öröm nekik ma és mi volt régen. Milyenek voltak 20 évesen stb.

2014. nov. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tudom a családom történetét. Nyomoncok társasága. Csakhogy én is vágyom szeretetre, meg az én gyerekkoromat is tönkretették. Egy párkapcsolat, a barátok nem pótolják a normális családot.
2014. nov. 27. 22:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, ilyenek ezek a nyomoroncok :) És hát mit várhattál, akkor tőlük, hogy majd ne tegyenek jól tönkre? :D Innen indul a játék :).


Én azt látom, hogy ha nagyon idősek lesznek esetleg egyikük már meghal és egyedül marad a másik, akkor sok mindent végig gondolnak azért. Nekem a nagymamám sok nem szép dolgot tett a nagyapámmal is és az anyámmal is. És persze ennek is megvan a története. De a lényeg, hogy amikor meghalt a nagypapám akkor utána nagyon megváltozott. Meghalt a rab és a börtönőr aki addig szekálta valahogy megszelídült.


Na, de a lényeg, hogy ezzel nem lehet mit tenni, ezek tényleg a ki induló feltételek. Fogalmam sincs, hogy valamit tudsz e velük kezdeni. Valahogy oldani bennük ezt az izét, amik lettek. Lehet, hogy nem, lehet végig ez lesz a szerepük, neked meg nagy súly. Mert ha a saját életüket is elcseszik, akkor még gondoskodhatsz is róluk az egész tetejébe :D

2014. nov. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csakis pszicháternél és csakis akkor, ha te is akarod és elég erős vagy lelkileg ahhoz, hogy elbírd a terápiát. Minden más csak időpocsékolás.
2014. nov. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!