Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámék folyton nyaggatnak...

Anyámék folyton nyaggatnak hogy mennyek el dolgozni 17 évesen. Mi a véleményetek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Most 16 éves vagyok és gimnáziumba járok, de folyton nyaggatnak a szüleim hogy jövőre menjek el dolgozni iskola mellett hogy tudjak magamnak venni bármit amire vágyok. (Nem vagyunk túl gazdagok)

De én félek attól hogy a tanulás rovására menne. Jogász szeretnék lenni. Mi a véleményetek, szerintetek iskola mellett egy 4 órás munkát tudnék végezni mondjuk valami gyorsétteremben úgy hogy nem romlana le az átlagom? Előre is köszi, csak értelmes válaszokat várok.



2018. dec. 8. 17:10
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%
Próba szerencse. Ha nem a fővárosban laksz, akkor alapból nehéz találnod suli mellett állást. De azt javaslom, hogy ha találsz, akkor heti 2-szer vállalj munkát. Még hasznod is lehet belőle, ha azt a pénzt mindig félreteszed és gyűjtögeted pl. jogsi, egyetemi évekre stb.
2018. dec. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%
Ezt neked kell tudni de heti egy két nap bőven belefér szerintem
2018. dec. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%
Ki kell próbálni, hiszen nem végérvényes döntés. Menj el, próbáld meg, tapasztalat alapján dönts hosszútávon.
2018. dec. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 szántóvető ***** válasza:
77%
gimibe jársz és azt írod h mennyek?mennyé akkor.
2018. dec. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
70%
Az, hogy mennnyé dógozni, főleg, ha nem éred be annyival, amennyit a szüleid meg tudnak venni neked.
2018. dec. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
45%

Mi sem voltunk tehetősek. Gimnázium 3. osztály óta dolgoztam, nem csak hétvégén hanem hétköznap is mentem suli után. Volt, hogy az utolsó óráról hamarabb elengedett a tanár, mert Budán dolgoztam a Matávnál (akkor még volt) mint adatrögzítő. Estig voltam, utána hazajöttem és tanultam. Sok más adminisztratív munkám volt az évek alatt, sosem dolgoztam gyorsétteremben, nem is akartam.

Nem ment a tanulás rovására, leérettségiztem és egyetemet is végeztem. Szerintem sok gyerek csak kifogásnak használja a tanulást, az egyetemet munka mellett végeztem.

Remélem megfeleltem az elvárásaidnak és kellőképp értelmes válasszal tudtam szolgálni. Te vajon meg tudsz felelni minimális elvárásoknak?....

2018. dec. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
89%

Te tudod, mennyire megy a suli, mennyi tanulásra van szükséged, illetve mik azok a dolgok, amiket nem tudnak megvenni a szüleid.

Szerintem napi 4 óra sok. A legfontosabb a jövődre nézve, hogy jól menjen a tanulás.

2018. dec. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
81%
Én elmennék, ha kell a pénz, de napi 4 óra sok. Heti 3*4 óra viszont teljesen vállalható lenne (ha nem megy el sok idő utazással)
2018. dec. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
64%
mennyek, és jogásznak készül... még az írás sem megy, akkor hogy fogsz boldogulni a tanulnivalóval?
2018. dec. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
42%
Hétköznap suli, hétvégén meló 4-6órában. Max így tudom elképzelni.
2018. dec. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!