Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A nők miért dühösek a férjükre...

A nők miért dühösek a férjükre hogy az nem vesz részt a házimunkában, miközben a saját fiú gyerekeiket meg kiszolgálják?

Figyelt kérdés

A férjük azért nem érti miért kéne házimunkát csinálni mert gyerekkorában sosem kellett, hiszen az édesanyja nem tanította arra hogy neki ilyet csinálnia kellene.



Én teljesen önálló lettem házimunka terén is de ennek az volt az ára hogy az édesanyámat a rokonság egy anyaságra alkalmatlan, felelőtlen, gyerekeit veszélyeztető nőnek tartotta.


Egész gyerekkoromból néhány alkalomra emlékszem hogy édesanyám főzött volna valamit, vagy kikészítette volna a ruhámat vagy elintézett volna valamit helyettem.


Gimnáziumi beiratkozásra egyedül mentem, iskolába egyedül jártam már 6 éves koromtól.


Ha éhes voltam az volt a válasz hogy nyisd ki a hűtőt és egyél amit tudsz.



2018. dec. 11. 07:38
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
67%
A dicséret mellé kapjon jutalomfalatot is vagy mi?!
2018. dec. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
80%

Azt csinálsz amit akarsz.

Én nem fogok mentegetőzni, mert társként bánunk egymással, hogy nem toljuk a másik arcába az elvarasainkat folyamatosan, hogy ki tudjuk mutatni a hálánkat.

2018. dec. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
62%

19

Te dicséretről és rocksztár-rajongásról írtál.


Úgyhogy ne gyere most a köszönettel, az egyszerűen a kulturált kommunikáció része.

2018. dec. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
36%

"

Még mindig a rajongós vagyok 🙂 bocsi csak azért vagyok is behergelve, mert elkezdtem a karácsonyi dolgokat és látom a boltokban sokan húzzák maguk után apát meg a nyűgös gyerekeket, hogy itt akkor is boldog karácsony lesz, ha bele is pusztultok! Megy a hazisarkany terror."


Ilyet te hol látsz? Legtöbb nőismerősöm egyedül viszi a vállán az egész karácsonyt, a férjet nyugton hagyva. Én meg egyszerűen csak nem szeretem, nem is csinálok felhajtást.

2018. dec. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%
Az eredeti hozzaszolasomat már törölték is, ezek szerint mégis van itt pár hazisarkany akit zavart 😀 a többire jött a lepontozas 😀 még egyszer mondom azt csináltok amit akartok. Én rajongok, ti csesztetitek, mindenki csinálja ami neki bejött.
2018. dec. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
72%
A két idióta viselkedés között van a normális út, mely szerint egyenrangú félként bánunk egymással és minden hűhó (rajongás vagy csesztetés nélkül) elvégezzük a házimunkát mindketten. Ja, ehhez felnőtt emberek kellenek, bocsánat.
2018. dec. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
35%

25

Te rajongasz, én meg úgy beszélek vele,mint egy felnőttel, aki nem igényli a csillámport csak azért, mert nagykorú, cselekvőképes ember létére képes mosogatógépet bepakolni,mely bonyolult feladatot képes ellátni egy hétéves is.


Másik:

"A nők hurcolják maguk után a boltokba a férjeiket meg a gyerekeiket"


Jézusom, ti milyen családban éltek?!

Milyen élet az,ahol apuci nagy kegyesen hajlandó passzívan elviselni a családját és a közös dolgaikat?

Mennyire nyomor az ilyen ...

2018. dec. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
96%

Az én párom (férfi) is ki volt szolgálva amíg otthon élt. Aztán összeköltöztünk és leültem vele beszélni, hogy ő is vegye ki a részét a háztartásból, nem fogom kiszolgálni.

Nyilván voltak az elején nehézségek, teljesen alap dolgokat sem tudott megcsinálni. De belejött és örömmel főz, takarít, bevásárol stb, megértette ,hogy ez így működik.

Ha lesz gyerekünk is elvárjuk,hogy segítsen be a korához mérten. Szerintem nem fair különbséget tenni a nemek között .

A kérdésedre visszatérve, szerintem egyik véglet sem jó.Azt sem tartom egészségesnek,hogy 6 éves korodtól egyedül jártál suliba, de azt sem tartom normálisnak, ha még az egyetemi évnyitóra is elkísérik a gyereket a szülők.

Szerintem az arany középút a jó, amikor bíztatjuk és hagyjuk önállónak lenni, de azért ott vagyunk mellette és nem kell mindent egyedül csinálnia gyerekként

2018. dec. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Vagy csinalj hazimunkat vagy valassz olyan not aki elnezi ha nem, ez a ket lehetoseged van :)

Amugy meg nem "a nok", hanem az egyik az anyja a masik a felesege, a kulonbseg eg es fold.

2018. dec. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
egyebkent az anyaknak szoktak lanyaik is lenni, aki a fianak megcsinal mindent az a lanyanak is meg szokott, aztan valahogy megis megtanuljak
2018. dec. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!