Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A nők miért dühösek a férjükre...

A nők miért dühösek a férjükre hogy az nem vesz részt a házimunkában, miközben a saját fiú gyerekeiket meg kiszolgálják?

Figyelt kérdés

A férjük azért nem érti miért kéne házimunkát csinálni mert gyerekkorában sosem kellett, hiszen az édesanyja nem tanította arra hogy neki ilyet csinálnia kellene.



Én teljesen önálló lettem házimunka terén is de ennek az volt az ára hogy az édesanyámat a rokonság egy anyaságra alkalmatlan, felelőtlen, gyerekeit veszélyeztető nőnek tartotta.


Egész gyerekkoromból néhány alkalomra emlékszem hogy édesanyám főzött volna valamit, vagy kikészítette volna a ruhámat vagy elintézett volna valamit helyettem.


Gimnáziumi beiratkozásra egyedül mentem, iskolába egyedül jártam már 6 éves koromtól.


Ha éhes voltam az volt a válasz hogy nyisd ki a hűtőt és egyél amit tudsz.



2018. dec. 11. 07:38
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
91%

Az nem érv, hogy mi volt otthon. Nyilván könnyebb,ha az anyja kiskorától befogta, de azért egy felnőtt ember simán tud változni, főleg, ha arról van szó, hogy rálőcsöli az elvileg szeretett párjára a saját melóját is. Ez utóbbi sokunkat átkozottunk zavar s a született lustaságunkkal ellen is képes dolgozni. Aki extrém önző, annak nem való párkapcsolat (vagy fizesse meg a takarítónőt meg egyebeket)...

Az én páromat se fogta be az anyja, mégis természetes neki, hogy ő is részt vesz a háztartásban (nem szimmetrikusan, mivel számít, hogy ki mennyit dolgozik, de valamit mindenképpen csinál). Igazából ő túl jó, rosszul érzi magát, ha "kiszolgálom" vagy hozok neki egy törölközőt, még akkor is, ha ő túlórázik, én pedig nem csinálok semmit. Grrrr. Szóval megvan a másik véglet is néhol.


A saját gyermek, amíg kicsi, más. Nagyobbnál nekem is fura lenne, hogy a 16 éves fiú semmit nem csinál s a számítógép elé kapja a vacsorát is, ha azt akarja, az apa pedig dolgozzon rendesen a háztartásban, de ettől még a fiúnál lenne a gond, nem azzal, hogy az apa normálisan részt vesz a háztartásban. Az, hogy az anya csináljon mindent, az egyik legrosszabb (a lehető legrosszabb az, ha a gyereké a háztartás nagy része, de ez extrém ritka).


A férfiú dícsérgetéséről már én is olvastam. Nos, dícsérgesse a fene, hogy megcsinálja a feleség házimunkájának a századát. Ha ő nem dícséri a feleséget, nem értem, miért kéne így eljárni. Még ha ez motiválja is. Aki ezt várja, az annyira átkozottul kemény meló, hogy én eleve nem kezdenék vele.

Megköszönni meg lehet, nem arról van szó, de nem úgy, hogy ő nem köszöni meg a sokkal többet. A szavakat könnyű kimondani, a párom is folyton megköszöni, ha elmosogatok, felmosok, főzök, sütök, tizensok év után is, bámulatos, el vagyok kényeztetve :D Mondjuk én is megköszönöm neki, úgyhogy az én otthonomban napi rengeteg megköszönés hangzik el... Ez OK, de az extra csodálat, hogy jajjj a férfiú elmosott 2 poharat!!! Na, az nekem elég megalapozatlannak tűnik.

Bár egy vérmérsékleti típusokról szóló könyvben szerepelt, hogy a nem annyira rendszerető szangvinikusnál értékelni kell a dolgokat. Itt a feleség volt a szangvinikus, a férj melankolikus, totál nem illettek össze, de legalább a férj megtanulta, hogy ha a feleség kitakarít egy fiókot, akkor azt azonnal meg kell csodálni és elismeréssel nyilatkozni róla. S akkor nem kizárt, hogy a nej egyszer majd kitakarít egy másik fiókot is. De enélkül? Nincs sok esélye.

Nos, nekem ez is kicsit sok, bár mint takarítani nem szerető szangvinikus, meg tudom érteni, hogy erre tényleg szükség van. Én mindig odavagyok magamtól, ha kitakarítok egy fiókot, komoly dolog az. DE bárki is takarítja ki, komoly dolog, szóval unfair a feleségre rakni mindent: a munka zömét, az átnevelési melót és még a dícsérgetést is, miközben őt a kutya sem ismeri el. Megfelelő igazságérzettel ez problémás.


Persze a fentiek éppúgy igazak akkor, ha a férj a rendes, háztartásban nagyobb szerepet vállaló s a feleség az e szempontból elkényeztetett ember, aki amúgyis utál takarítani és szívesen a másikra hagyja.

2018. dec. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
13%

Az ilyen témákon az egoista, férfigyűlölő, öntelt, pökhendi, elkényeztetett lusta nők szoktak rugózni, akik ahogy kijöttek az anyjukból, úgy várják el, hogy körbetáncolja őket mindenki. Mert hát kik, ha ők nem?

0 kompromisszumkészség, empátia, alkalmazkodás.

És vannak nők, akiket uralnak az érzelmeik, egy egész életen át, a gondoskodás, az anyaság, stb.

Kérdező, neked a jóanyád valami nőnek látszó izé lehetett, de anyának semmiképp se volt alkalmas.

2018. dec. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
90%
Tehát elkényeztetett, lusta és pökhendi vagyok, mert elvárom, hogy mindenki kivegye a részét a házimunkából? A férjem is itt él, ő is eszik a tányérakból, ő is használja a fürdőt, neki is vannak piszkos ruhái, egyértelmű, hogy ő is mos, mosogat, takarít. Ezekhez a dolgokhoz nincs szüksége női nemi szervre.
2018. dec. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
95%

32

Az ilyen témákban nőket köpködve azok a férfinak látszó tárgyak szoktak kinyilatkoztatni, akik élete tragédiája, hogy semmire nem vitték az életben, és még otthonra sem kaptak egy rabszolgát a két ronda szemükért.


Jobb helyeken az ilyet szexista suttyónak nevezik. A rosszabb helyek meg egyre tűnnek el.

2018. dec. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 Hasty ***** válasza:
Szerintem egy gyereket nem árt már kiskorában az önállóságra nevelni. Én is hasonlóképpen nőttem fel egyébként. Azzal a kis különbséggel hogy amikor anyám főzött és odaengedett akkor oda álltam és láttam H panirozza be a húst, hogy húzza a felmosot a padlón. Addig addig gyakoroltam mondjuk a krumplis tésztát amíg olyan íze nem lett. Bár nem tanította meg,de láttam. És tudod mit? Örülök hogy nem bújt bele a seggembe hogy 12 évesen már egyedül jarhattam a háziorvoshoz. Ha most elnézem a velem egyidős vagy a kicsit idősebb (30-as) korosztályt akik még otthon laknak az anyjuk nyakán, nem irigylem őket. Mind odaveszett. Semmire nem képesek. El vannak kenyelmesedve. És azt látom H a problémáikat is a szuleikkel oldatjak meg. Néha segithetsz a parodnak H felporszivozol vagy elmosogatsz, főleg ha van gyerek. Én is elmegyek a párommal dolgozni ha arról van szó, és neki sem esik le a gyuru az ujjarol ha néha felporszivozik amíg én mosogatok. Egymásnak, egymásért élünk, vagy ha nem. Minek vagyunk együtt?!
2019. jan. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

ez nem minden ferfira igaz. sajnos az en paromra igen...de nem lehetek ra dühös mert igy van, az anyja nevelte igy. borzalmas no szemely...engem sem bir mert feltekeny.

a szomszeban lakik, amig nem nem koltoztem a paromhoz addig atjart az oreganyo takaritani, mosni, - csak akkoriban nemtudtam hogyha majd en leszek ott a parom nemhogy nem szall be de en veszem at a mama szerepet :-/ .


Sok is a veszekedes emiatt hogy en pakolok utanna mintha az anyja lennek.


ha atmegyunk az anyukajahoz akkor csak ki kell nyitnia a szajat mar repul bele a kremes a mamatol.


nekem lanyom van, 17 honapos ha valaha lesz meg egy fiam tuti nem igy nevelem.

2023. máj. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!