Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy hívjam fel az apámat...

Hogy hívjam fel az apámat másfél év után azzal, hogy terhes vagyok? "Azért, mert az apám. "

Figyelt kérdés

Kb másfél éve nem beszéltünk, nem találkoztunk. Előtte sem volt igazi a kapcsolatunk, 1-2 havonta beszéltünk telefonon 3-5 percet, találkoztunk Karácsonykor és a szülinapomon, névnapomon és ennyi volt. Ugyanis még kiskoromban elváltak a szüleim apa szeretője miatt. A válást követő években még foglalkozott velem, keresett, vitt mindenhová, de aztán lett ott is gyerek, és a nő közölte, hogy nem akar engem ott látni, nekem ott semmihez nincs közöm (miközben minden apáé volt) és hogy apa "lépjen tovább", vagy lelép a gyerekkel együtt. Apának bűntudata volt nyilván, mert anyagilag támogatott, sokkal jobban, mint normális esetben teszi a szülő a gyerekével. Teltek az évek, évente párszor láttuk egymást, közben az ő lányuk is egyre nagyobb lett, és átlátta a helyzetet. Mondta, hogy szeretne engem jobban megismerni, mert szerinte én is a családhoz tartozom, és ugyanúgy apa gyereke vagyok, mint ő. Akkor elég nagy veszekedés volt náluk, ő akkor volt 13 éves, én 19. És akkor szakadt meg apával úgy teljesen a kapcsolatom, mert mondtam, hogy nem igaz, hogy egy általános iskolás kislány jobban látja a problémát, mint ő közel 50 évesen, és jobban kiáll értem náluk, mint ő bármikor is tette. Aztán a nagyszüleim (apa szülei) is beszéltek apával, mert a féltesómat elkezdték tőlük is tiltani, hogy biztos mamáék beszélték tele a fejét azzal, hogy velem jóban kell lennie. Azóta nincs közös karácsonyozás, szülinapozás sem, tavasszal lesz 2 éve, hogy nem beszélünk.


Viszont kisbabám lesz, és az anyám szerint igenis el kell mondanom az apámnak, ne mástól tudja meg. De igazából régen sem érdekelte, hogy vagyok, mi van velem, melyik egyetemre vettek fel, stb. Most, ennyi idő után hívjam fel, hogy "szia, képzeld nagypapa leszel"? Szerintem még a páromról sem tud. A féltestvérem is azt mondta, hogy szerinte ha fel is hívnám, hidegen hagyná és ugyanúgy maximumegy 5 perces telefonbeszélgetés lenne az egész.


2018. dec. 13. 10:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
31%

Szóval, aki adna apádnak egy újabb esélyt, azt nullára "értékelitek"?

Igazatok van, minél több olyan ember kell, aki önző, szeretni nem tud és képtelen megbocsátani!

Elvégre karácsony lesz, a szeretet ünnepe...

2018. dec. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
92%
11: Lehet neked a karácsony fontos, de egy olyan embernek, aki az aktuális nő miatt örökre elfordult a saját gyerekétől, valószínűleg nem a szeretet tölti be a szívét, és a karácsonyi díszektől és dalocskáktól se fogja hirtelen azt érezni, hogy mostantól gyökeresen más emberré kell válnia...
2018. dec. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem az apád, maximum csak biológiailag. Én nem mondanám el neki, világossá tette volna számomra, hogy nem érdeklem. Akkor a gyerekem sem érdekli. Semmi köze hozzá.
2018. dec. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hívnám fel
2018. dec. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
87%

Nehéz kérdés, két lehetőséget látok.


1. felhívnám, közölném a tényt, és aztán rá bíznám, hogy mit kezd az információval. Nem várnék semmit, de ha keres, és kapcsolatot szeretne, akkor elfogadnám, ha nem, akkor pedig marad minden a régiben.


2. nem hívnám fel, nem érdekelne, hogy majd megtudja mástól. Ha ezután esetleg szemrehányást tenne, hogy miért nem szóltam, akkor elmondanám neki az okokat, és talán egy tisztázó beszélgetés segítene változtatni a viszonyotokon.


Ha pedig nem keresne, akkor marad minden a régiben, elfogadnám, hogy nem akar kapcsolatot sem velem, sem az unokájával, és nem erőltetném.

2018. dec. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Féltesóddal tartsd a kapcsolatot azt kalap.
2018. dec. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!