Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is érez így az apjával...

Más is érez így az apjával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szóval az apám szögezzük le, nem rossz ember. Sosem ütött meg, nagyon szereti anyámat, a két fiát, és nyitott, szociális ember. Ért a gépekhez, igazi kocka, és egész jó humora is van.

De...

Ha nem az apám lenne szerintem nem szeretném egyáltalán (most sem vagyok biztos benne teljesen 😶😶). Ugyanis rengetegszer bánik velem lekezelően, és tesz szexista, nőket lealacsonyító megjegyzéseket, ha megdícsér, azt furcsa szavakkal teszi, ha valami hibámat akarja szóvá tenni, azt mindig bántó stílusban teszi. Kicsit el van telve magától, és ami nagyon zavar, de már megszoktam, hogy a fiait szerintem sokkal jobban szereti, mint engem, és, ha valami lelki bajom van(szimpla rossz kedv/kisebbség érzet/szerelmi bánat), akkor vigasztalás helyett azzal jön, hogy "ne legyél már te is olyan hisztis 3,14-csa, mint a nővéred (nem a lánya a nővérem, úgyhogy érthető, hogy ők nem szeretik egymást), csak beképzeled magadnak a bajt, ne gondolj rá, és nincs gond"

Apa sose ölelt meg (vagy legalábbis olyan régen volt, hogy egyáltalán nem emlékszem rá), puszit volt, hogy adott, de csak hálából, és nagyon nem örültem, mert hirtelen jött, és nyálasra sikeredett (amit lehet finnyásság, de utálok 😬😬). Este viszont, meg nyaralásokkor rosszul esik, hogy nekem szinte sose mondja, hogy jó éjszakát, és öcsémnek mindig ad jóéjt puszit ilyenkor, engem meg hagy csak úgy magamra.

A másik, hogy öcsi, ha szól, hogy kellene neki segítség, akkor mindig szívesen megy, megállítja az adást, és magyaráz, nekem meg ezt nem teszi meg, csak hosszas kérlelés után, a 15 perc reklám alatt.

Igen, tudom, lehetne nekem sokkal rosszabb is ennél, és örüljek annak, ami van. De nekem rosszul esik, hogy apa ilyen, és, hogy nem kapom meg tőle azt a szeretetet, amit a másik 2 gyereke. Mondjuk a sztorihoz tartozik, hogy 3-tól 13-14 éves koromig elutasítottam a szeretetkimutatás minden formáját, de azóta megváltoztam, és szükségem lenne arra, hogy szeressenek.

De, mivel évekig nem engedtem semmit, és apával kapcsolatban fura érzéseim vannak, így nem tudom mit kéne tennem.:S

16/l



2018. dec. 14. 23:06
1 2
 1/12 anonim válasza:
82%
Hát én is pont így vagyok de teljesen apám ugyanilyen mint a tiéd és én kitudom mondani hogy én utálom őt nem tudom mit tehetnél :/
2018. dec. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos magyar pasik még mindig ott tartanak h a nő lány selejt,alacsonyabb értékteleneebb.. Amig nemm változik ez addig sok ilyen lány nő fog igy érezni..
2018. dec. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!😇

Hát, sajnálom, hogy ennyire elterjedt az ilyesmi Magyarországon.:S

2018. dec. 14. 23:20
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

A 23:17-as válaszadónak, és mindenkinek, aki lusta végigolvasni a teljes kérdést:

A válasz nyitja az utolsó mondatokban rejlik.

2018. dec. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Tévedsz utolsó. A nyitja ott rejlik hogy akkorra alázta meg annyiszor az apa kérdezőt, hogy totál elzárkózott érzelmileg- csak hogy ne bánthassa még jobban.
2018. dec. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
#5 igazabol a 4-es valaszolonak van igaza nem neked!! Tenyleg az utolso sorokban van es te valamit nagyon felre ertelmeztel. Nem azt irta a kerdezo hogy addigra vagyis 13-14 eves korara alazta meg annyira hogy erzelmileg ilyen legyen. A kerdezo azt irta 13-14 eves koraig o zarkozott el a szeretettol most pedig o az aki igenyelne ... Ertelmezd mar normalisan maskor.
2018. dec. 15. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Apád valószínűleg zavarban van, nem tudja, hogyan közeledjen hozzád, különösen, ha te voltál az, aki korábban " elutasítottad a szeretetkimutatás minden formáját". Talán ha valami tényszerű érdemlegességet mutatnál fel valamilyen téren, (iskolai eredmény, házi tevékenység stb.) akkor értékelni lenne képes téged.
2018. dec. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az iskolai eredményeim sosem érdekelték.

Régen nagyon jó tanuló voltam, most közepes, úgy van vele, hogy ő is ilyen volt, nem igazán hatja meg. Házimunka terén nem esek túlzásokba, ha megkérnek valamire, azt megcsinálom.

Én kedves vagyok mindenkivel, meg nincsenek velem hatalmas nagy problémák viselkedésileg, nem tudom min kéne változtatnom.

2018. dec. 15. 08:58
 9/12 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Az ilyen érzelmi igényeket ki kell mondani az illető felé.

2. Érdemes lenne megtudakolni mi történt 3 éves korod környékén, ami miatt te bezárkóztál, és öcséd nem.

2018. dec. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Egy bunko paraszt a 17-ik szazadbol, ennyi. Anyad miert is engedi meg neki ezt a stilust a gyerekevel?
2018. dec. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!