Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amiért ő nem szeret vezetni...

Amiért ő nem szeret vezetni és fél, nekem miért nem kéne nagy autó? Miért csinálja ezt? Mit tehetnék, hogy ne ez legyen a téma mindig?

Figyelt kérdés

A szüleimnek sosem voltak drága autói, igazából nekik csak arra van, hogy valahogy eljussanak vele A-ból B-be. Nem érdeklik őket az extrák, a kényelem, sőt, a kinézet sem nagyon. Ezzel szemben nekem a vezetés nem csak egy szükséges rossz, hanem élmény is, engem nagyon kikapcsol, igazából órákig tudok vezetni fáradtság nélkül, ha szólnak a kedvenc zenéim. Ezért fontos, hogy az autóm jól felszerelt legyen, legyen benne lóerő, és kényelmes is legyen. Most vettünk ősszel nekem új autót, azóta folyamatos a szüleim részéről, hogy minek nekem ilyen nagy kocsi, ki sem látok belőle, miért megyek mindig autóval, miért megyek gyorsan, miért miért miért. Pl. hogy ne menjek haza hozzájuk, inkább eljön anyukám vonattal, mert nagyon féltenek az autópályán. Ha viszem őket valahová, folyamatosan ezt hallgatom előzés közben, hogy nem fogok beférni, karambolozni fogunk, kiszalad elénk valami.


7 éve van jogosítványom, tehát annyira kezdőnek nem nevezném magam. Mióta megkaptam, azóta vezetek is. Nem közlekedek balesetveszélyesen, nem tolok le senkit az útról, de tény és való, hogy szeretek haladni, és ha valaki lassan megy előttem, megelőzőm. Kulturáltan, nem villogva-dudálva. Viszont anyukám pl. csak otthon, városon belül vezet és csakis világosban. Mindent túlreagál, pánikol és úgy érzem, hogy ő saját magával azonosít, hogy én is azt a stresszt élem át vezetés közben. Pedig már mondtam neki, hogy engem ez kikapcsol, nem stresszelek közben és ha neki is kicsit jobb autója lenne, ő sem félne, ha pl. eltéved, mert azonnal látná az útvonalat hazafele.


2018. dec. 15. 23:57
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Dobd ki náluk a jogsit ugy h lássák.. Komolyan nem értem az ilyen szülőket.. Mondjuk engem sose érdekelt a szüleim v mások véleménye dilije kinja,amit akartam azt csináltam éltem élem az életem,nem tetszett ez volt, önnálő lény vagyok,akinek nem tetszett,tetszik kiszállhatott az életemből nem tartottam vissza..

40N

2018. dec. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%

Mondjuk az én fejemem sose ültek mások.. Se anyámék se anyósék se szomszédék,senki. Sokan meg behódolnak mindenkinek..

40N

2018. dec. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

Engem a faterom nem félt inkább csak 1-2 új dolgot mond mivel ő már elég régóta sofőr sok tapasztalata van, de anyum azért míg valamikor pánikol szabály szerűen,mikor megengedett sebességgel megyek az autópályán képes be pánikolni ja, vigyázz, fékezz stb..

Attól is fél amikor tolatok, pedig nem veszélyes csinálom inkább lassan, valamikor meg sem állok rendes míg fogja és ki nyissa az ajtót ki ugrik, nem tudom de nagyon túl reagálja a dolgokat nekem is.



Több oka is lehet, például nagyon félt, nem érzi biztonságban magát stb..


Hallgasatok rádiót, dobj fel egy másik témát, terelj mindig, mond azt hogy most fáj a fejed és csöndet szeretnél,mond meg hogy ezt a témát zárjátok le végre.

2018. dec. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Akkor megkérdezem CE jogsis sofőrként, miért nem a vidámparkba mész, ha élményre vágysz?

Az utak nem az "élményre" vannak kitalálva, mondjuk más, ha kirándulsz, de ahhoz elég egy Swift is.

Ha meg jobban megnézed a balesetek nagy százalékát, jellemzően szerepel benne egy "élményautós" és általában nem ő szívja meg, hanem valami kis suzukis anyuka, a 2-3 gyerkőcével.

2018. dec. 16. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Hasonló alkat vagyok mint te. Annyi a különbség, ahol lehet haladok, de ha van más autós visszább veszek. Nem megyek bele vad előzésekbe. Ha olyan nagy élmény vezetni akkor nem kell száguldozni, hanem szép lassan ra érsz menni. Én is imádok vezetni, mikor úgy látom jónak és mást nem zavarok vele akkor van, hogy lakott területen kívűl 75-80 km/h-val megyek.

Viszont az ilyen te fajta "élmény" sofőrök nem egyszer jöttek már belém. Békésen megyek a magam kis 70es tempójába (előtte picit csepergett is és kanyaros útszakasz) kanyar előtt kihúzódok a padkához, majd hirtelen a semmiből jön egy kocsi teljesen az én sávomba, nem gyenge tempóval. Rengetegszer volt már ilyen és nem is egy környéken, ilyenkor ha nem állok meg satu fékkel akkor ott annyi. Többször volt olyan is, hogy bele mennek ilyen nagyon veszélyes előzésbe, többször kellett már emiatt is megállnom, mert az "élmény autós" haladna, csak az meg kit érdekel, ha a másik ott marad.

Volt már olyan is, hogy engem előzött ilyen autós és pont szembe a kamion. Itt olyan körülmények voltak, hogy 95el mentem, mert bújt belém fele, kanyargós be láthatatlan útszakasz, de bele kezd az előzésbe, majdnem belém jött, mert ugye hova rántsa a kormányt?? Kamion elment az meg megint előz.

Az ilyen élmény autósokat rühellem, az ilyenek miatt baleset veszélyesek az utak és főleg az ilyenek okozzák a legtöbb balesetet is, akiknek nem számít csak nyomják a gázt azzal a címszóval, hogy "imádnak vezetni".

De a legtöbb ember akit ismerek és tényleg szeret vezetni, az nem a gázt nyomja, hanem tényleg kiélvezi minden egyes percét a dolognak. Ültem olyan mellett is, aki tényleg jól vezet és imádja is. Kihalt gyár parkolóba és egyéb helyeken ahol lehet és nem zavar senkit szokott driftelgetni meg ilyesmi, ott ki éli magát, meg jár valami pályára is, de a közúton ha úgy van 60 al is megy egy kocsi után, amíg nem tudja biztonságosan megelőzni. Soha nem megy bele necces helyzetekbe, mert tényleg szeret vezetni.

2018. dec. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%

Legközelebb egy ilyen után, fordulj a legközelebbi buszmegálló, vagy vasútállomás felé.

Odaérve egy hangos, na megjöttünk, ki lehet szállni felkiáltással állj meg.

Néznek értetlenül, akkor felvilágosítod őket, hogy ha te nem jól vezetsz, mehetnek busszal/vonattal.

Többet nem lesz téma.

2021. febr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!