Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nehéz elfogadni...

Miért olyan nehéz elfogadni egy előző házasságból született gyereket?

Figyelt kérdés
Annak kapcsán, ha egy előző házasságból született gyerekről van szó, sokan azt írták itt (főleg nők), hogy náluk egy ilyen eset ki van zárva és esélyt sem adnak a párkapcsolatnak, illetve még akik nem is utasították el ez helyből, ők is azt vallják, hogy soha nem tudnák úgy szeretni, mint egy saját gyereket. Ugyanakkor meg, ha örökbefogadásról van szó, ott meg képesek eltekinteni az emberek attól, hogy nem vér szerinti szülei a gyereknek. Mi ez a kontraverzális hozzáállás? Végtére is, az lesz a gyerek szülője, aki gondját viseli/támogatja/mellette áll/neveli stb. és nem az, akinek a génjét örökölte.

2018. dec. 17. 15:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%

itt a probléma nem a gyerekkel van, hanem hogy a gyerekhez többnyire párosul egy rossz indulatú anyuka/apuka aki belepofátlankodik a magánéletetekbe mondván joga van hozzá, hisz mégis csak egy család apucival/anyucival, más szóval a gyerek örökre összeköt.

A gyereket még csak csak elfogadnám, de hogy oda jöjjön anyuci minden családi eseményre, mert mégiscsak ő a gyerek anyja hááát...

2018. dec. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
14%
Igazad van kerdezo de az is lehet hogy feltekeny a gyerek(ek)re hogy talan jobban torodne az apa veluk amikor talalkoznak, vagy a volt feleseggel ujra kialakul valami. Tud egyebkent gondot okozni ha a hapsinak gyereke van de egy ertelmes no ezzel eggyutt tud elni es el tudja fogadni. Forditott esetben meg a ferfinak kellene a not es a gyereket elfogadni. Hulye felfogas hogy nem jonnenek vele ossze mert gyereke van, nos ha a nonek van gyereke akkor biztosan elvarja hogy egy ferfi elfogadja ot es a porontyot de o mar erre nem lenne kepes.. erdekes
2018. dec. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%
Egyebkent en sem toleralnam hogy anyuci odajon az ebedre meg alkalmakra.. azert valtak el hogy semmi kozuk ne legyen. Az orokbefogadasnal viszont ketten eggyutt fogadjak orokbe magyaran kozos lenne minden az azert mas mert igy meg valoszinu abban van hogy csak a parjae a gyerek meg egy masik embere igy kicsi feltekenyseg is kozrejatszik
2018. dec. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%
Azért mer a 2 két külön dolog. Az örökbefogadásnál nincs ott az előző/másik szülő. Míg egy elvált embernél ott figyel az ex, aki a gyerek miatt beleugat a közös életetekbe. Ha nem téged vegzál, akkor a volt férjét, hogy ez miért van így még úgy stb... És ugye hiába szeretnéd azt a szerencsétlen gyereket, a másik nő ami vele jár az borítja ki a nőket. Meg a tudat, hogy a másik nőt szerette előtted, és hiába nem működött mégis kapcsolatban kell maradni a közös gyerek miatt.
2018. dec. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%
Az exemnek 3 gyereke van. Anno 21, 8 es 10 evesek voltak, az apjuk 4. kapcsolata voltam válás után....nekem még gyerekem nem volt. Nem tudtam én se kezelni a szitut, de az teny hogy a gyerekek is "el voltak vaditva" az anyjuktol. Utolag hogy kiderultek dolgok, mar nem csodalkozom. Ma mar 2 kamaszom van, teljesen maskepp állnék egy családos emberhez mert egyreszt "felnőttem" masreszt megtanultam bánni vmennyire gyerekekkel. Ettol fuggetlenul nem akarnek csalados embert (a páromnak nincs gyereke de ő nagyon elfogadó, minden tiszteletemet megérdemli!!) Sztem a férfiak ebben jobbak, más gyerekének elfogadásában. De a gyerekeim barátait szeretem, szivesen jönnek hozzánk.
2018. dec. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%
Nyilván rossz egy kellemetlenkedő ex, de: vállás után ott van a láthatási idő, szóval nem toppan be csak úgy. Nekem az lenne a gondom, hogy mennyire szólhatok bele a gyerekek nevelésébe. Ha mondjuk 2 hetente ott lenne/ lennének és neveletlen nyilván az én gondom is,de végső soron nem az én gyerekem így mennyi jogom van fegyelmezni? Ha nem problémás gyerek és nem merül fel ilyen kérdés szerintem nem zavarna a dolog.
2018. dec. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%

Alapvetően a gyerekeket sem szeretem, a rokon gyerekek kivételével (unokatesóm, unokaöcsém..), az előző házasságból született gyerek meg mégiscsak egy idegen gyerek aki az apával jár, vannak jogai, vagy ő szereti azt hinni hogy igaza van, vagy az apja kompenzálja túl.. Ugye ha egy random gyerek idegesít arrébb megyek, de a párom gyerekével illene értelmesen viselkedni akkor is ha nem szimpatikus.

Na erre mondom én azt, hogy egy fsz sincs aranyból, hogy megérje ezt a nyűgöt...

2018. dec. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%
Ez egyéni hozzáállás, de oda-vissza működik, sok esetben a gyerek nem fogadja szívesen a szülő új párját. Ebben sokszor a másik szülőnek is része van, de nem mindig. Minden oldalról előfordul előítéletes hozzáállás. Az emberek egy része önző, nem tudja kezelni ezeket a helyzeteket.
2018. dec. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
Nem általánosítanék. A Grimm-mesék egy része is ilyen témájú. Egyébként ha valaki nem tudja elfogadni a párja előző házasságából született gyermekét, nem kell olyan férfival vagy nővel kezdenie. Az örökbefogadott gyermeket maga vállalja a házaspár azért, mert nem lehet vér szerinti gyerekük, vagy mert úgy megszeretik azt a kicsit.
2018. dec. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
72%

Azért rideg lenni egy gyerekkel, mert idegen.... Ez f@**ság. Sok anyuka szívesen megvendégeli a kisgyerekének a játszópajtását is holott ő is "idegen" gyerek. Persze gyakori eset az is amikor a férfi a felesége/barátnője előző házasságából született gyerekét nem tűri meg a közelében, de annál inkább gyakoribb az az eset a férfiaknál, hogy elfogadja, sőt a sajátjaként is bánik vele, viszont ez a nőknél kevésbé gyakori. Sőt, nagyon sok olyan eset van, amikor egy nő mindent megtesz azért, hogy a párja előző házasságából született gyerekét hanyagolja.

Az a helyzet, hogy amikor egy egészséges mentalitású embernek gyereke születik, akkor magától értődően a fontossági sorrendben a gyereke az elsők közt szerepel még akkor is, ha a gyermeke másik szülőjével már nem él együtt. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a gyereke élete értelme, hanem felelősséggel tartozik érte és ez még a szerelmi életénél is fontosabb kell lennie. Kire számíthat a gyerek, ha nem a szüleire? Ezt pedig a szülők új partnereinek igenis el kell fogadniuk. Sok nő azért nem hajlandó ezt elfogadni, mert azt veszi észre, hogy láthatatáskor a párja csak a gyerekkel foglalkozik. De álljon meg a menet: neki a párjával szinte minden nap van lehetősége minőségi időt eltöltenie, viszont a gyereknek az apjával csak kéthetente vagy jobb esetben hetente egyszer. Az igazság az, hogy a nőket nem az zavarja, hogy a gyerek "idegen" (pedig a kereszgyerek is lehet idegen vagy a legjobb barátnőjük gyereke is), hanem zavarja őket az, hogy nem telik el olyan hét, hogy ne tudjanak a férjük múltjáról, zavarja őket az is, hogy a férjeiknek nem csak ők az elsők és mással is osztoznak a szeretetükben. Ami azt illeti, csak egy hanyag lelkű szülőt lehet elmarni a gyerekétől. Egy felelősségteljes szülő eltekint attól, hogy mennyire szerelmes az új párjába, ha a párja a gyerekével való kapcsolatát veszélyezteti. És az az ember aki mindent megtesz azért, hogy a párja gyerekét elüldözze, az szintén egy gerinctelen ember. Persze a párkapcsolat fontos, de csak akkor működik, ha mindkét fél elfogadja a másikat úgy ahogy van és semelyikük sem igyekszik önző módon megváltoztatni egymást, de az nem azt jelenti, hogy nem segítik egymást jobb útra téríteni.

2018. dec. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!