Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy anyámèk nem...

Normális, hogy anyámèk nem bírják elfogadni, hogy felnőtt vagyok ès van külön èletem?

Figyelt kérdés

Pesten dolgozom, ott lakom albèrletben, nèhány hetente haza szoktam járni vidèkre hètvègèn. De nekik az lenne a normális, ha 1 max. 2 hetente mindig hazamennèk, egyszerűen nem tudják megèrteni, hogy 30 èvesen van arra is igènyem, hogy külön önálló független èletet èljek, nem minden hètvègèn hazarohanni ès otthon ülni velük. De ha itthon vagyok ès pl. este megyek ki a baràtaimmal, anyámon rögtön látszik hogy nem örül neki, mintha zavarnà őt hogy rajtuk kivül màsokkal is találkozom.

Persze tudom hogy az nem szèp dolog ha valaki elhanyagolja a szuleit ès felèjük se nèz, de èn ugy èrzem, az is tùlzás, hogy elvárják hogy max. 2 hetente csak otthon töltsem a hètvègèt, hiszen èn is felnőtt vagyok, èn is szeretnèm szabadon èlni az èletemet.

Lehet az is közrejátszik ebben, hogy ezelőtt 4 èvig külföldön èltem, egy ève jöttem haza, s most lehet hogy be akarjàk pótolni azt az időt. De akkor is...

Vagy pedig mivel most nincs kapcsolatom, ugy èrzik hogy nekik kell gondoskodniuk rólam?

Mit tudtok tanácsolni, hogy kezeljem ezt a helyzetet? Ha valaki tapasztalt hasonló szituációt, szivesen meghallgatom a tapasztalatokat.

30/N


2018. szept. 23. 10:29
 1/5 szántóvető ***** válasza:
10%
nem látok semmilyen problémát.három hetente kibírsz velük egy hétvégét nem?de.
2018. szept. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, de ők 1-2 hetente várnák el.
2018. szept. 23. 10:40
 3/5 anonim ***** válasza:
De miért számolsz be nekik minden mozzanatodról? Nem kell, hogy tudják, épp kikkel hova mész. Szerintem ez alapján biztos túl sokat is beszélgetsz velük hét közben. Nyugodtan mondd meg nekik, hogy saját életed van, nem fér bele, hogy minden hétvégét náluk tölts. Segíts nekik keresni valami elfoglaltságot, mert az egy dolog, hogy szeretnének maguk mellett tudni, de közben ez arról is szól, hogy unatkoznak, üres az életük.
2018. szept. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt ugy èrtettem, hogy amikor náluk vagyok otthon, ès megyek ki valakivel, akkor látom rajta h zavarja. Mert olyankor azèrt ugye szólok h megyek ki, majd jövök. Hètközben nem számolok be minden dolgomról. Amugy nem unatkoznak, mert mindketten otthon könyvelnek, sok munkájuk van, ugyhogy nem erről van szó.
2018. szept. 23. 12:07
 5/5 anonim válasza:
32%
Tetszik vagy sem, ha majd eljön az idő, hogy nem lesznek, bármit megadnál egy percért hogy velük tölthesd. Szerintem kibírhatóak ezek a hétvégék. Minden esetre ülj le és beszélj velük. :)
2018. dec. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!